Michael JacksonI

Michael Joseph Jackson

8,3
943 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Michael Jackson

MJ nigdy nie podał się wybieleniu skóry:nigdy tego nie chciał a taka operacja jeszcze nie istnieje!!!Wynikiem tego że Michael jest biały jest choroba zwaną bielactwem która niszczy pigmentacje skóry.To dlatego michael jest biały i nosi tak zwane maski i parasole...MIchael nie miał miliona operacji lecz tylko 3 w tym dwie nosa i brody...MICHAEL SIE NIE WYBIELAŁ ON JEST CHORY NA VITILIGO(bielactwo).Ta choroba jest nieuleczalna...

I błagam nie piszcie o nim bzdur które usłyszeliście od koleków w telewizji czy w radiu...

malpiszon

Właśnie tą teorię słyszałem i w nią wierzę - zwłaszcza, że cenię Michael'a - za 'Thriller', 'Billie Jean', 'Smooth Criminal', 'Human Nature'... I jaki by nie był, jego muzykę zawsze będę lubił...

A wiesz, że włosy Michaela Jackson'a wcale nie są tak gęste jak na zdjęciach? To... peruka.
Pozdr

malpiszon

Peruka?Pierwsze słysze...Wiem tylko to że kiedyś miał poparzenie głowy(trzeci stopień).To Może dlatego.

malpiszon

Coś mi się nie wydaje z tą chorobą... Tyle lat się mówiło o tym wybielaniu i tu nagle jego zachcianka zamienia się w chorobę? Mogę się oczywiście mylić, ale... Nigdy nie słyszałam o takiej chorobie, więc pewnie jest rzadka. Skoro rzadka to zapewne dziedziczna. A ostatnio na biologii dość dokładnie miałam maglowaną genetykę i między innymi dziedziczenie chorób genetycznych. I tak doszłam do wniosków:
- jego rodzice (z tego co wiem) są czarni więc - nie są chorzy
- skoro nie są chorzy to muszą być nosicielami
- skoro nosiciele, więc są obydwoje są heterozygotą
- zgodnie z I i II Prawem Mendla, jeśli dwie heterozygoty się połączą to istnieje możliwość powstania:
a) osoby całkowicie zdrowej bez wadliwego genu (homozygota dominująca)
b) osoby zdrowej, ale nosiciela (heterozygota)
c) osoby chorej (homozygota recesywna)
Prawdopodobieństwo urodzenia osoby chorej wynosi 25%. Michael miał dość liczne rodzeństwo i ( mimo małej prawdopodobności takiego doboru alleli) ktoś jeszcze powinien na to chorować. A nie słyszałam żeby któreś z jego rodzeństwa również było białe.
Powtarzam - mogę się mylić, ale zobaczyć (przeczytać w tym wypadku) to znaczy uwierzyć. A na razie dalej iwarzam, że on się wybielił.
Moja nauczycielka biologii powinna być dumna ;)

Nazgulek

choroba zwana BIELACTWEM wystepuje stopniowo, na czesciach ciała np. na rekach,twarzy (nie na całej powierzchni skóry), w postaci plamek ktore sie rozszezaja np. na rekach. twarzy Wiem to bo moja znajoma na to choruje A z tego co widzialam na niektórych teledyskach Michael jest cały biały.....calutki...wiec to troche niemozliwe...

_Jacinda_

jest cały biały dlatego że kiedy zaczęły mu się pojawiać jasne plamki na jego skórze to je zaczął przykrywać ciemnym makijażem. Kiedy ich było więcej niż ciemnych plam na jego skórze zaczął stosować jasne kosmetyki i zakrywać nie jasne tylko ciemne plamy i dlatego jest cały biały na teledyskach.

Nazgulek

Skoro taka z Ciebie biolog, to powinnaś wiedzieć ,że nie istnieją takie zabiegi jak wybielanie skóry. Może powiesz że kompaktowe się w vanishu? Nie ma i nie było zabiegów polegających na wybielaniu skóry. Niby jak? Musieliby mu kombinować w łańcuchu DNA orle z biologii.

Nazgulek

Ja sama mam te chorobę i tylko na nogach Moje rodzeństwo ma piękna skórę i nie narzeka na takie problemy jak ja Ba moje dziecko też jest zdrowiutkie i ma piękna skórę

Nazgulek

Nie ma z czego być dumna. Wystarczy wpisac jego nazwisko i dopisac bielactwo. Masz zdjecia jak postępowala jego choroba i jak okropne plamy mial na calym ciele oraz jak luszczyla sie jego skora przez tą chorobe i odpadala platami. 3 minuty roboty mniej bezsensownego pierd***nia

Nazgulek

masz tutaj zdjecie i spojrz na jego dłoń - on się nie wybielał. Wszystko było maskowane makijażem ale niestety albo na szczęście tutaj ktoś zapomniał o dłoni :)

https://www.instagram.com/p/B7x8wQkqrp6/

Michael był chory na bielactwo

malpiszon

a ja myslalem przez cale zycie,ze on sie w mące tarzal i dlatego.
a tu takie zaskoczenie...

malpiszon

Operacja jest możliwa. Polecam zapoznanie się z biograficzną książką autorstwa Howarda Griffina, napisaną w latach 50 (!) ubiegłego wieku. Autor poddał się operacji odwrotnej- zamienienia się w Afroamerykanina, żeby udowodnić dyskryminację czarnych obywateli na południu USA. Jeśli było to możliwe w latach 50, dlaczego nie miało by być możliwe kilkadziesiąt lat później?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
malpiszon

tak bielactwo jest dziedziczne u Michaela w rodzinie występowało już bielactwo.Słyszeliście o tych operacjach dużo bo sam Michael przyznał sie dotego dopiero po 10latach od kiedy jego skóra zaczeła zmieniać kolor.WIęc ludzie powymyślali te bzdury.Słynna maska jest po to aby promienie słoneczne nie padały na jego gołą skóre.Wielu ludzi myśli że sie wybielał ale to nie prawda...

malpiszon

faktycznie, ile operacji by musiał przejść by być cały biały :o ale z tą chorobą to też coś mi nie pasi.

gradins

hmmm, ale czy on jest wszędzie biały? trzeba sprawdzić :D to jest chyba nie możliwe żeby tam mu też skóre przezczepili :D

malpiszon

MJ wielokrotnie powtarzał w wywiadach że wszelkie plamy na jego skórze były maskowane makijażem aby był jednolity kolor skóry. Wielu do dziś powtarza te bzdury o wybielaniu a nie akceptuje tego że on cierpiał na bielactwo.

anetaa21

XD po prostu wstydził się swojej rasy <3

malpiszon

W rodzinie u Michaela występowało już Vitiligo...Michael w latach 1987(nagrał wtedy płyte Bad)nie był jeszcze bialutki jak śnieg i na każdej częsci ciała ,mimo to na okładce Bad jego twarz jest całkiem biała!dlaczego?Michael wtedy używał makijażu aby ukryć plamy na skórze.

malpiszon

Zgadzam się z twórcą tematu. To oczywiste, że miał na twarzy makijaż i to bardzo dobrze widać. Biedny jest. Taki geniusz muzyki i akurat na niego trafiło.

Mr_Mangas

Bo ludzie i tak zawsze wiedzą najlepiej.. Biedny człowiek zaszczuty przez innych przez plotki na temat swojej choroby. Był dobrym przecież człowiekiem a ludzie nawet po śmierci nie dają mu spokoju i wymyślają bzdety dla pieniędzy..

malpiszon

Teraz przedstawię swoją teorię łączącą nowinki dwóch stron - jedną o chorobie i drugą o operacji:
Michael zapadł na bielactwo. To zresztą widać - spójrzcie na niego w Thrillerze - był, nie zaprzeczę, bardzo przystojnym Murzynem, jednak jego twarz miała dziwny, niezdrowy odcień. W teledysku 'Beat it' miał skórę koloru kakao'a, ale też był fajnym Murzynem. Ale proces blednięcia był zaawansowany. W końcu, chcąc stać się całkowicie białym człowiekiem (no bo biały Murzyn - co to takiego?), więc przeszedł kilka operacji. I wcale nie mówię o operacji wybielania, ale operacji nosa i policzków. Bo Murzyni, zwróćcie uwagę, mają nosy płaskie i duże, a twarze wręcz okrągłe. No więc z tym nosem, aby mieć taki jak my, Biali - wystający ( a nie płaski), musiał sobie zapewne zrobić jakąś protezę. No i wiadomo - proteza mu odpadła. A to, że się sypie, to jest właśnie, jak każdy wie, spowodowane operacjami - a szczególnie tam, gdzie się operował, wygląda najgorzej - nos i wspomniane policzki.
Jednak cokolwiek by nie było związanego z jego osobą - afery, wygląd, etc. - ja zawsze będę go lubił. A jeszcze większym fanem Michaela zrobiłem się przy okazji obejrzenia kilku jego teledysków - "Bad", "Smooth Criminal", "Beat it", "Black or White" (niezapomniany morphing), oraz "Earth song". Wszystkie oczywiście serdecznie polecam, z 'Thrillerem" i "Billie Jean" na czele...
Pozdrawiam

Bruce_Lee

Jestem zmuszony się z Tobą zgodzić. Myślę, że to twierdzenie, mogło mieć odzwierdziedlenie w realnym świecie. Ja także, zawsze pozostanę jego fanem i mam gdzieś co mówi gromada oszołomów z USA, którzy nazywają go kretynem i wariatem.

malpiszon

Michael podał się następującymi operacjami:
2 operacje nosa
operacja podbródka

Nic nie robił ze swoimi policzkami a jego nos wcala sie nie rozpada.Nos ma cały i zdrowy.

malpiszon

Mam nadzieję, że to prawda. Podobałoby mi się to rozwiązanie. Ale dlaczego, całe ciało Michaela jest białe w teledysku "You are not alone" ? A fanką Michaela jestem gdzieś od zeszłego roku, kiedy na MTV obejrzałam teledysk "They don't care about us". Potem ściągnęłam jeszcze kilka teledysków. Po tych kilku kolejne kilka a potem to już tylko euforia 13.06.2005 :D Uważam, że nie ma co się czepiać wyglądu Jacksona. Jego zadaniem jest śpiewać, a nie wyglądać. Pozdrawiam innych fanów MJ'a

Schwarzenegger_47

Dodam jeszcze, że to żałosne, że Ci co kiedyś wielbili Michaela, teraz gdy podwineła mu sie noga wypieraja sie go :/ Ja zawsze bardzo lubiłam Jego muzyke i tak już zostanie :)

__________

A ja, prawdę mówiąc, najpierw słyszałem o jego skandalach (choć nigdy nie robiły na mnie zbytniego wrażenia), później dopiero usłyszałem jego kawałek 'Billie Jean' - i się zaczęło... Thriller, jego teledyski... w ogóle uwielbiam jego muzykę, zwłaszcza tą z lat 80, choć i nowsze kawałki, m.in. Black or White (słynny morphing w teledysku) są spox. No i ten sposób, w jaki się porusza i tańczy... chciałbym tak umieć.
Pozdrawiam

Bruce_Lee

Ja lubie go odkąd usłyszałem Earth Song. Wzruszająca piosenka bardzo, teledysk również. Potem już reszta hitów Beat It, Billie Jean, Leave Me Alone, Smooth Criminal, Black Or White, no i Thiller, teledysk ktorego boje sie ciagle :-)

InowroclawskiWilk

Ja też zaczęłam od Earth Song :)
A piszę tutaj tylko z jednego powodu:
Co by było, gdyby MJ faktycznie się wybielał (i tak moim zdaniem miał bielactwo). W jaki sposób wpłynęłoby to na jego muzykę? On nadal byłby tym samym człowiekiem! Trzeba zaglądać do środka, nie oceniać po okładce. Przecież ON BYŁ DOBRYM CZŁOWIEKIEM!

malpiszon

You are not alone wcale nie jest starą piosenką.Teraz Michael ma bielszą skóre niż przeciętny biały człowiek co widać gołym okiem

malpiszon

Zgadzam się z tym że on jest chory i to nie sa wymysly.
Sama na nią choruję;-( ja mam bielactwo (albinizm) częściowe a np. moja siostra, która również jest na to chora ma bileactwo całkowite czyli jest biała jak ściana. Dlatego ci któży w to nie wierzą powinni zacząć jest to cholerna choroba uwierzcie mi

malpiszon

Ja pierwszy raz uslyszalam Jacksona w piosence Billie Jean i strasznie mi sie spodobala. Kupilam sobie kilka jego plyt i film "Michael Jackson- Historia Króla Popu". I tam wlasnie byl opis jego choroby. Najpierw zaczely pojawiac mu sie biale plamki na rekach i na ciele. Bral leki ale nie pomagaly. Potem zaczely mu sie robic na twarzy. Poddal sie operacji aby do konca wybielic skore. Mialo to tez posluzyc lepszemu wypromowaniu albumu Dangerous.
Ale gdyby nie zapadl na ta chorobe wcale by sie nie wybielil! Nie zrobil tego dla slawy, poprostu trafila na niego straszna choroba!
PS Operacje skory przeszedl takze gdy poparzyl sobie glowe. Stalo mu sie to na skutek awarii efektow pirotechnicznych na planie reklamowki Pepsi. Wtedy wlasnie poznal Debbie Rowe ktora byla jego pielegnaiarka w poradni dermatologicznej. Zaprzyjaznili sie ale zostali malzenstwem dopiero kilka lat pozniej!

billie_jean4

Wiem, że tu są głównie fani Michael, więc napiszę tylko to, co wydaje się pewne:

1. Michael zawsze przejawiał nadmierne zainteresowanie swoim wyglądem.

2. Jego wygląd zmieniał się częściej, niż uzasadniałyby to 3 operacje (nie chodzi mi o wybielanie się, tylko o rysy twarzy).

3. On sam w wywiadzie kilka lat temu mówił o 2 operacjach (wyłącznie nosa!), ale nie przyznawał się do operacji podbródka, a jej skutki są widoczne gołym okiem - powiedzmy więc, że nie jest najbardziej wiarygodnym źródłem w swojej własnej sprawie. Niby jest to zrozumiałe - jeśli ktoś robi sobie operację żeby lepiej wyglądać, nie będzie się tym chwalił na prawo i lewo.

4. Bielactwo to bardzo nieciekawa choroba i mogę uwierzyć, że początkowo ukrywano te plamy, żeby nie wyglądały paskudnie w MTV. Michael poddał się jednak kuracji wybielającej (całkowitej) ze zbytnim entuzjazmem. Pamiętam, że początkowo nawet eksponował jej efekty w videoklipach, rozchełstując sobie koszulki, dopóki nie zaczęto się nabijać z jego trupiej bladości. Czy gdyby ktokolwiek z was poddał się takiemu wybielaniu, byłby z tego zadowolony na tyle, by pokazywać to całemu światu? Ja wpadłabym w depresję, gdybym nagle zmieniła kolor. Już nie wspomnę, że wybielanie jest niezwykle szkodliwe dla całego organizmu, nie tylko dla skóry. Wolałabym mieć kilka plam, niż łykać do końca życia tabletki. Z jakiegoś powodu Michael jednak NIE uważa, że jego muzyka jest ważniejsza od jego wyglądu. Billy Joel zawsze był mały i brzydki, teraz przytył i wyłysiał a jego fani (w tym ja:), nadal go kochają. Nie rozumiem, dlaczego Michael ma tak mało wiary w swoich własnych fanów :I

Jorjan

Przepraszam, Michael pisał w autobiografii o operacji podbródka ;) ale temat odkopałem. Karen Faye, która już podczas przygotowywania charakteryzacji dla Michaela na album Thriller pokrywała ciemnym makijażem jego ciemne plamy powiedziała, że gdy było ich bardzo dużo, zaczęła pokrywać je jaśniejszym makijażem.

malpiszon

Cieszyłabym się gdyby było tak jak mówisz, niestety, tych operacji było więcej. 2 liftingi oczu, szlifowanie kosci policzkowym, operacje nosa, w tym jedna nieudana którą trzeba było poprawić - założenie złotej siatki, powiększanie ust..

SugarCult

Sugar skad masz takie informacje?

SugarCult

To jest nieprawda, usta miał cały czas takie same, z policzkami i oczami nic sobie nie robił, to efekt makijażu i wychudzenia. Porównałem bardzo wiele zdjęć z różnych okresów ze sobą. Miał 6 operacji nosa i 1 podbródka

malpiszon

Od paru lat jestem jego wierną fanką, obserwuję zmiany wyglądu, porównuję zdjęcia - wiek robi swoje ale niemozliwe jest, żeby twarz aż tak zmieniła się po dwóch operacjach. Michael sam się do tego nie przyzna - w wywiadach mówi tylko o 2 poprawkach, ale widząc tak ogromne zmiany głupio jest być wiernym swoim przekonaniom i wierzyć w to co mówi. Problem chyba polega na tym że MJ wykonał zbyt wiele operacji w zbyt krótkim okresie czasu - chirurdzy twierdzą że nie ma fragmentu na jego twarzy który nie był poprawiany skalpelem... Miał kilkakrotnie robiony nos, przekombinował trochę, podnoszono mu czubek nosa, wtedy też poddał się zabiegom botoksem i wypełnieniu policzków i wargi górnej siatką ze złota. Potem był paraliż wargi górnej, ale wszystko po to żeby wyleczył mu się nos. Usunięto implant podnoszący nos, zastosowano zamiast niego jego własną tkankę. Jakoś w 2005 usunięto też siatkę ze złota, warga zaczynała odzyskiwać sprawność, teraz jest już chyba okej. Po samych zdjęciach można zobaczyć że jego kości policzkowe się zmieniły, tłuszcz z twarzy usunięto (po samym spadku wagi nie ma takich efektów), dwukrotnie liftingowano mu okolice oczu, no i ta siatka ze złota. Tych operacji nie byłoby tyle gdyby nie spieprzono mu twarzy, potem dodatkowo się nacierpiał bo chciał jakoś wyglądać...
Co do wybielania się - Michael nie zmienił koloru swojej skóry, myślę że dużo fanów pamięta jego wywiad u Oprah Winfrey kiedy opowiedział o swojej chorobie - ze łzami w oczach przyznał się że ma chorobę skóry, która powoduje powstawanie jaśniejszych plam a środki wybielające w ogóle nie istnieją. Michael wszystko tuszował makijażem i retuszem jeśli chodzi o zdjęcia, jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że kiedy plamy stawały się coraz bardziej uciążliwe udał się do chirurga i je usunął - nie wiem jak, nie wiem czy tak było - to tylko moja wersja zdarzeń. Ludzie cierpiący na Vilitigo mają `dwukolorową skórę` której nie mozna nie zauważyć.
Niedowiarki niech porównają sobie Michaela w wieku 20 i 45 lat, i zdjęcia z okresu Bad do zdjęć z Dangerous.
I żeby nie było nieporozumień - uwielbiam MJ takiego jakim jest a napisałam o operacjach żebyście pozbyli się klapek z oczu.
Peace! :)

malpiszon

Eljot, mała prośba - mógłbyś nie nazywać MJ idiotą? Wiesz, zawsze najlepiej zapoznać się z faktami a potem ewnetualnie ludzi wyzwiskami obrzucać. To link do zdjęcia na którym doskonale widać plamy na skórze Michaela:

http://img174.imageshack.us/my.php?image=vitiligo1pw0.jpg

MJ nie wybielił się, mówił kiedyś że rozmawiał ze swoim ojcem i okazało się że ta choroba pojawiała się u jego przodków i kuzynów. Mam nadzieje że już nikt nie powróci do kwestii rzekomego wybielania, która pewnie robi przykrośc i artyście i fanom.

malpiszon

Idiotą może być tylko osoba która mało wiedząc najwięcej szczeka ; ]]

Nie interesuje mnie dlaczego zrobił sobie operacje, kilka pierwszych miało służyć poprawie wyglądu, reszta to było naprawianie twarzy - każdego kto wstrzykuje sobie botoks tak nazywasz? Fajnie to o Tobie świadczy.
Szkoda czasu na wyjaśnianie Ci wszystkiego, Twój mózg i tak pewnie ogranicza się do 'dobre albo złe' - patrząc na cyfrę w Twoim nicku, 79, do głowy przychodzi mi tylko jedno, że to Twoja data urodzenia, czyli dla Ciebie jest już za późno. Tkwij sobie dalej w Ciemnogrodzie : )

SugarCult

:) Nie można chyba operacyjnie usuwać takich plam, a wybielać się z sukcesem i owszem. Zresztą Jackson nie jest pierwszy. W Afryce niektórzy ludzie też próbują się wybielać tradycyjnymi specyfikami, bo zawsze lepiej jest być jaśniejszym niż ciemniejszym :) Dziwne to, ale nawet murzyni przykładają wagę do czegoś takiego jak odcień opalenizny.

Ja mam innego, łysego idola :) i uważam, że wagę należy przykładać przede wszystkim do muzyki. Fakt, że Michael kłamie i oprócz tego jest takim marudzącym i jęczącym na swój własny temat osobnikiem, źle świadczy o nim jako o osobie. Ale gdybyśmy oceniali go za jego mizerne "ja", nikt z nas by go nie znał. To muzyką się wybił. Pisałam już wielokrotnie, że MJ miał niezłe kawałki w latach 80-tych. Potem zaczęłam mieć wrażenie, że facet się powtarza, więc przestałam go słuchać. Zasługuje na fanów, więc nie toczę piany, gdy ktoś go lubi...de gustibus...

Jorjan

On nigdy się nie powtarzał, każda płyta moim zdaniem to majstersztyk - disco, funk, pop, czasami rock i wiele innych gatunków muzycznych, każda płyta różni się od siebie i zaskakuje świeżością, radziłbym się jednak wsłuchać np. w Tabloid Junkie, Blood on the Dance Floor, Susie, History, Whatever Happens (nagrane z Carlosem Santaną), Break of Dawn. Ależ stary temat odkopałem ;)

malpiszon

Był takim fajnym małym czarnym Murzynkiem i tu nagle równo go wybieliło? Poza tym nawet w wypadku bielactwa można je maskować w dwie strony: wybielać tę część skóry, która pozostaje ciemna albo przyciemniać jasną. Jasne więc, że wybielał się przynajmniej częściowo.

Totalny brak pigmentu to albinizm, a albinosem MJ na pewno nie był.

malpiszon

mieszkam niedaleko kliniki w Zurichu w ktorej sie wybierał, w klinice do dzis jest o tym info

Sebastian_Fafara

wybielał*

malpiszon

dziękuje za tak dobry komentarz na jego temat bo zawsze słyszę tylko jakieś obraźliwe i to zazwyczaj z ust osób które nic o nim nie wiedzą

malpiszon

https://www.instagram.com/p/B7x8wQkqrp6/

zdjęcie które potwierdza chorobę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones