Michael Welch I

Michael Alan Welch

6,2
2 134 oceny gry aktorskiej
Michael Welch I
Michael (którego przyjaciele nazywają po prostu Mike) urodził się 25 lipca 1987 roku w Los Angeles. Jego debiutem była rola w serialu “Frasier” (1993), w którym pojawił się gościnnie w 1998 roku. Największą sławę przyniosła mu rola Luke'a Girardi w cieszącym się wielką populatnością serialu “Joan z Arkadii”
W swojej 8-letniej karierze aktorskiej Michael występował zarówno w filmach kinowych, produkcjach telewizyjnych jak i na deskach teatrów oraz podkładał głosy różnym postaciom w filmach animowanych.
Michael nadal gra, a jego kariera nabiera tempa. Od października 2005 roku zagrał w pięciu niezależnych filmach: “All the boys love Mandy Lane”, “My Suicide”, “The Beautiful Ordinary", "An American Crime" i "Choose Conner".
Poza tym pojawił się gościnnie w bijących rekordy popularności serialach: "Dowody zbrodni", "Jordan", "Bez śladu" i “NCIS”.
Michael zagrał także autystycznego chłopca w filmie "Odmienne stany moralności", Artima w “Star Trek: Rebelia", młodego Jacka O’Neila w “Stargate SG1”, i syna Sir`a Ian`a McCellan’a w “An Enemy of the People” w Ahmanson Theatre.
Dodatkowo, Michael jest międzynarodowym rzecznikiem organizacji Kids with a Cause, gdzie gwiazdy pracują z chorą i trudną młodzieżą. W 2005 roku aktor otrzymał nagrodę Star Innovative Award za swoją działalność.
Michael interesuje się także muzyką. Gra na bębnach we własnej kapeli.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 25 lipca 1987

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 178 cm

żona Marissa Lefton (od 2008)
Jest bębniarzem. Gra w zespole razem z innym aktorem, Joey`em Zimmermanem.
Ubiegał się o rolę Edwarda Cullena w filmie "Zmierzch", jednak do roli tej zaangażowano Roberta Pattinsona, a Michael ostatecznie wcielił się w postać Mike'a Newtona.
Wystąpił w następujących reklamach:
- 2001 r. - odświeżacz powietrza Febreze;
- 2002 r. - prywatna szkoła Sylvan Learning Center;
- 2003 r. - restauracje Subway i płatki śniadaniowe Cap'n Crunch.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych