Naveen Andrews 

Naveen William Sidney Andrews

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":4398,"rate":7.750568440200091,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":47,"rate":7.872340425531915,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":5,"rate":7.4,"desc":"ocen","profession":"występów osoby"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":5,"rate":7.2,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,8
4 398 ocen gry aktorskiej
Naveen Andrews
Jest Brytyjczykiem z Indyjskimi korzeniami. Jego imię po indyjsku oznacza nowy. Naveen William Sidney Andrews przyszedł na świat 17 stycznia 1969 roku w stolicy Anglii - Londynie. Dorastał w Wandsworth, południowym Londynie. W okresie dojrzewanie był liderem zespołu muzycznego, gdzie grał na gitarze i śpiewał. Po spowodowaniu skandalu, gdy w wieku 16. lat wdał się w romans z nauczycielką szkoły średniej Geraldine Feakins, z którą miał syna, zaczął uczęszczać do londyńskiej Guildall School of Music and Drama, a jego szkolnymi kolegami byli Ewan McGregor i David Thewlis. W okresie szkoły dramatycznej wystąpił w takich spektaklach jak "Król Lear" (jako Gloucester), "Krwawe gody" F. Lorki i "Dwie granice i pasja".

W 1991 roku otrzymał pierwszą rolę filmową w komedii "Londyn mnie zabija". Po roli Zafa w komedii "Wild West" (1992) otrzymał nominację jako obiecujący nowy odtwórca ról przy Evening Standard Drama Award. Na Festiwalu Filmowym w San Remo uzyskał nominację jako najlepszy aktor za rolę początkującego aktora Karima Amira, który ze względu na swoje korzenie (ojciec Hindus, matka Brytyjka), na każdym kroku spotyka się z niechęcią ludzi przekonanych o swojej wyższości w miniserialu "The Buddha of Suburbia" (1993). Film z jego udziałem "Kamasutra" (1996) wywołał wiele kontrowersji w Indiach. Natomiast nadzwyczaj dobrze została przyjęta jego rola Kipa w melodramacie wojennym "Angielski Pacjent" (1996), za którą był nominowany do nagrody Chlotrudis i Screen Actors Guild Award. W 2005 roku zdobył nominację do nagrody Emmy za postać Irakijczyka Sayida Jarraha w serialu Walt Disney Studios "Lost: Zagubieni" (2004).

Lubi muzykę country, gra na gitarze, komponuje muzykę. Swój czas dzieli między swój dom w Los Angeles z partnerką życiową - starszą o 21 lat aktorką Barbarą Hershey (od 1999) a Hawaje.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 17 stycznia 1969

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 173 cm

Aktor
Zdobył Aktor, 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Ma syna Jaisala (ur. 1992), którego matką jest nauczycielka matematyki Neveena ze szkoły Geraldone Feakins.
W 1990 roku ukończył aktorstwo w Guildhall School of Music and Drama w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
W 1994 roku wystąpił w teledysku Davida Bowiego do piosenki pt. "Budda of Suburbia".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych