Naomi Watts 

Naomi Ellen Watts

8,2
40 930 ocen gry aktorskiej
Naomi Watts
Naomi Watts zapragnęła zostać aktorką, kiedy jako 12-latka obejrzała film "Sława". Za zgodą mamy wzięła udział w castingu do reklamy bikini, lecz na niewysoką, kościstą blondynkę nikt nie zwrócił uwagi. Podczas tego castingu zaprzyjaźniła się z rudowłosą dziewczyną, która zaproponowała Naomi, by razem wróciły do domu. Tak rozpoczęła się trwająca do dziś przyjaźń Watts z Nicole Kidman. W 1991 roku obie zagrały w filmie "Randka na przerwie". Nicole dostała jedną z głównych ról, Naomi stanowiła tylko tło. Kiedy Kidman przeprowadziła się do Ameryki, a jej kariera nabrała rozpędu, dla Watts przeprowadzka do Hollywood była początkiem wspinania się po drabinie sukcesu.
Po przyjeździe do Los Angeles w 1993 roku, Naomi grała w podrzędnych filmach, które nie zdobywały pozytywnych opinii. Sytuacja zmieniła się za sprawą filmu Davida Lyncha "Mulholland Drive", gdzie zagrała główną rolę. Następnie wystąpiła w remake'ach japońskich horrorów "Ring" i "Ring 2", które wyniosły ją do czołówki hollywoodzkich gwiazd. Kolejnym przełomowym dla Naomi filmem było "21 gramów" w reżyserii Alejandro Gonzáleza Iñárritu. Za rolę w tym filmie została nominowana do Oscara i nagrody BAFTA. Rola w "King Kongu" to kolejny dowód, że gwiazda trafiła do grona najpopularniejszych aktorów Hollywood.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 28 września 1968

miejsce urodzenia: Shoreham, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 164 cm

Saturn
Zdobyła 2 nagrody Saturn, 12 innych nagród i 34 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Była brana pod uwagę do roli Dolores Umbridge w filmie "Harry Potter i Zakon Feniksa". Ostatecznie angaż otrzymała Imelda Staunton.
Kandydowała do roli Tessy Quayle w filmie "Wierny ogrodnik". Postać tę zagrała Rachel Weisz.
Kandydowała do roli Vesper Lynd w filmie "Casino Royale". Postać tę zagrała Eva Green.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych