Neal H. Moritz 

7,0
1 196 ocen pracy producenta
Neal H. Moritz
Neal H. Moritz urodził się w 1959 roku. Jest właścicielem renomowanej firmy producenckiej Original Film, zajmującej się produkcją filmów fabularnych, telewizyjnych, reklamowych i wideoclipów. Moritz ma dyplom magistra nauk ekonomicznych UCLA, jak również tytuł specjalisty w dziedzinie produkcji filmowej Uniwersytetu Południowej Kalifornii (ukończył w 1985r.), który otrzymał po ukończeniu programu Petera Starka. Wcześniejsze osiągnięcia filmowe Moritza pozwoliły mu na uzyskanie statusu jednego z najbardziej dochodowych producentów w Hollywood. Jego pierwszym kasowym sukcesem był film "Juice", piąty najbardziej dochodowy obraz 1992 roku, po nim zaś hit wytwórni Columbia Pictures "Koszmar minionego lata" /I Know What You Did Last Summer/ z gwiazdorską obsadą Jennifer Love Hewitt, Sarah Michelle Gellar, Ryan Phillippe i Freddie Prinze, Jr. i jego sequel "Koszmar następnego lata" /I Still Know What You Did Last Summer/, w którym wystąpiła gwiazda muzyki pop Brandy. Kolejnym projektem Moritza był film "Urban Legend", którego popularność zachęciła twórców do nakręcenia kolejnej części "Urban Legends: Final Cut". Dramat rozgrywający się w środowisku młodych ludzi "Szkoła uwodzenia" /Cruel Intentions/ był pierwszym projektem fabularnym finansowanym całkowicie przez Original Film.

Filmografia Moritza to również takie tytuły jak: "Not Another Teen Movie", parodia filmów dla nastolatków oraz komedia rozgrywająca się w środowisku nastolatków "Slackers" z udziałem Jasona Schwartzmana i Devon Sawa, a także "Wulkan" /Volcano/, "Diamentowa afera" /Blue Streak/ z Martinem Lawrencem, "Saving Silverman" z udziałem Jacka Blacka, Steve'a Zahna i Jasona Biggsa oraz "The Glass House" z Leelee Sobieski, Diane Lane i Stellanem Skarsgardem. Latem tego roku na ekrany kin weszła druga część "Szybkich i wściekłych" - "Za szybcy, za wściekli" /2 Fast and 2 Furious/ z udziałem Paula Walkera, w reżyserii Johna Singletona.

W 2002 roku był producentem przebojowej komedii romantycznej z udziałem Reese Witherspoon "Sweet Home Alabama" oraz filmu Revolution Studios "XXX" z Vinem Dieslem i Samuelem L. Jacksonem. Drugi z wymienionych filmów to już czwarte wspólne przedsięwzięcie z reżyserem Robem Cohenem, wcześniejsze to przebój kinowy "Szybcy i wściekli" /The Fast and The Furious/, z Vinem Dieselem, Paulem Walkerem, Michelle Rodriguez i Jordaną Brewster; "Sekta" /The Skulls/, w którym zagrali Walker i Joshua Jackson oraz produkcja stacji HBO "The Rat Pack" z Rayem Liottą i Donem Cheadle, film nominowany do nagrody Emmy w 11 kategoriach.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 6 czerwca 1959

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

W 1985 roku ukończył USC School of Cinema-Television w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Jest założycielem firmy producenckiej Oryginal Film.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Błagam dajcie e-maila muszę mu coś napisać o filmie do którego nie ma jeszcze scenarki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones