Nicolas Winding Refn

7,9
2 598 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Nicolas Winding Refn

Czy inne produkcje Refna chociaz trochę przypominają Neon Demon? To mój ulubiony film i wątpię, żebym gdziekolwiek jeszcze kiedyś znalazła coś podobnego. Nie chce psuć obrazu reżysera, który już sobie wyrobiłam, więc jeśli pozostałe filmy prezentują stylistykaę inną niż Neon Demon, to ja odpuszczę

Phoenix_story

Do Neon Demon podobny w jakimś tam stopniu jest Drive i Tylko Bóg wybacza
Ten pierwszy ma wspaniałą stylistykę i klimat. Gdy pojawią się napisy początkowe i wjedzie idealnie dobrana muzyka powinnaś być zachwycona, ja często sobie to wprowadzenie puszczam na youtube :)
Ale trzeba pamiętać, że to film akcji, artystyczny, ale jednak.
Za to Tylko Bóg Wybacza rozgrywa się głównie nocą i też ma piękne kolory jak Neon. No i również nie jest łatwy w odbiorze :)

Z filmów nie Refna polecam ci Pod skórą. Bardziej awangardowy, ale też z fajnym przekazem.

Phoenix_story

Refn raczej bardziej odbiega w kino gangsterskie Neon Demon jest w sumie wyróżniający się w jego filmografii ale i tak polecam np Drive fantastyczny klimat soundtrack i zdjęzdjęcia
Polecam jeszcze filmy Gaspara Noe np Climax . Warto też sięgnąć po Suspirię - zarówno Dario Argento (ta wersja bawi się warstwą audiowizualną i ewidentnie Noe i Refn inspirowali się tym filmem) jak i Guadagnino (ta wersja jest bardziej stonowana i subtelna ale klimat jest miażdżący plus wiele scen mocno zapadających w pamięć).
Jest jeszcze taki film Strange Color of Your Body's Tears pamiętam że też bardzo bawił się kolorami montażem itp

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones