Nightwish

9,6
14 ocen muzyki
powrót do forum osoby Nightwish

Przecież oni grają alternatywny pop. Target to dzieciaki, którym się wydaje, że są mroczne. Ten zespół nagrał dwie dobre piosenki, cała reszta przesycona jest niepotrzebną patetyką i mdli. Ich ostatnia płyta to festiwal plastikowych akordów, w czym zachwyt? Nie mam nic przeciwko słuchaczom Nightwisha, ale nie nazywajcie tego metalem, bo ani to metal ani symfoniczny.

veritaserum

Jak to jest pop, to ja jestem, hhmm, żyrafą ;). A które piosenki uwarzasz za dobre? Wiem, że Nightwish ma skłonnośc do patosu, ale za to ich kochamy:), no i taki urok Tuomasa.
Co natomiast uwarzasz za metal symfoniczny? Bo chętnie bym posłuchała.

asiakus

to jest niestety pop odkad odeszla tarja

użytkownik usunięty
veritaserum

szkoda mi Tarji... Ja nie wierze , że wyrzucili ją dla tego iż za bardzo interesowała się finansami zespołu... to musiało być coś innego..
dla mnie Nightwish bez Tarji tak jakby nie istnieje

veritaserum

To jest metal i tyle a jak nie jesteś tego świadomy to trudno(bez obrazy).
dla mnie Nightwish był,jest i będzie puki będzie większość zespołu zwłaszcza Tuomas, który nadaje charakter i to coś muzyce którą kocham. Szkoda że odeszła Tarja ale nie szkoda że przyszła Anette bo można usłyszeć coś odmiennego wciąż pozostającego w swoim stylu (ale nie gorszego). Ja bym nie powstrzymała wyrzucenia Tarji z zespołu nawet gdybym mogła.
Się rozpisałam i odeszłam od tematu ale musiałam :)

SleepingSun

szkoda , że ludzie nie słyszą, że anette fałszuje. Nie dociąga, nie ma wystarczającego głosu. Szkoda , że wiekszosc spoleczenstwa jest gluchych

veritaserum

nie nazwałbym tego alternatywnym popem, dla mnie to rock symfoniczny, do metalu im bardzo daleko. Kiedy odeszła Tarja, ostatnia płyta z nową wokalistką Anete O(jakośtam) jest kompletnie denna. Wiodać to na koncertach, dziewczyna nie może się przebić ponad instrumenty. Ech żałość. Zainteresowanym polecam płytę Tarii Turunen "My Winter Storm" warta uwagi, ze względu na mocny operowy głos.

veritaserum

Dark Passion Play to faktycznie (niestety) ewolucja w stronę popu, ale od albumów z Tarją wara, bo są świetne. Czy metal? Po prostu dobra muzyka. A z metalu na pewno sporo ma. Różnie to można nazywać: metal alternatywny, power, symfoniczny czy operowy. Wiadomo, że sporo się to różni od np. thrashu. Ale czy przez to jest gorsze? To kwestia gustu.

veritaserum

Ludzie, ja nie rozumiem jaki macie problem. Nie ma co się kłócić o rodzaj muzyki, to zależy o jakiej piosence się mówi, np. "The Pharaoh Sails to Orion" - czy to jest pop? Nie sądzę..
Mi osobiście podobają się i stare i nowe piosenki. Piosenki komponuje Tuomas i czy śpiewa to Anette czy Tarja - dla mnie brzmią tak samo dobrze. A jak komuś nie pasuje Nightwishowy "pop" to nie musi słuchać, zespół ma wystarczająco dużo fanów, którzy lubią go słuchać.

Wolf_Girl

Od moich znajomych (gothów) dowiedziałem się że to zespół gotycki właśnie choć sami nie są gothami i ja im wierzę (znajomym).
A jak komuś się zaczyna nie podobać zespół to radzę posłuchać Witchin Temptation. Bardzo podobny zespół.

Kaguro

Nope, na płycie Oceanborn było co prawda trochę gotyckich naleciałości, ale do gotyckiego metalu to wciąż daleko.

Zespoły gotyckie to na przykład Theatre of Tragedy, Type O Negative, Dreams of Sanity, The Gathering. Nightwish się trochę nimi na początku inspirował, ale ostatecznie poszedł inną drogą.

Stforek

Ale większość gotów go słucha.
Najlepszym Gothic Metalowym zespołem jest Paradise Lost i koniec. ;D

Kaguro

Wiesz, większość trve gotów, z jakimi się spotkałam, raczej gardzi Nightwish jako zespołem pseudogotyckim (tu zawsze mówię, że nie mogą być pseudogotyccy, bo nigdy nie twierdzili, że grają gotyk). A nawet jeśli tego słuchają, to i tak niczego nie zmienia - nie każde jedzenie jedzone przez Chińczyka to chińskie żarcie xD. W każdym razie nazywanie Nightwish gothic metalem wkurza mnie niezmiernie, bo zraża wielu ludzi do tego zespołu - mówię o osobach, które naprawdę "siedzą" w gotyku i widzą, że NW do tego daleko.

NW to metal symfoniczny, a dokładniej - power metal symfoniczny. ;) Niektórzy trochę dziwnie reagują na to określenie, ale ono naprawdę najlepiej określa tę muzykę. Bardzo ładnie opisał to ellessaar poniżej.

A Paradise Lost jest całkiem zacne ;D.

Stforek

Wiem że Nightwish to nie Gothic Metal, ale chodziło mi ogólnie że goci słuchają też Symfonicznego i Power Metalu.

Kaguro

LOL... gotycki... dobre sobie, gdzie to przypomina Bauhausa, Sister of Mercy, albo Killing Joke?

veritaserum

A masz jakiekolwiek pojęcie o muzyce, tworzeniu akordów, skalach itp? :) Powiedziłeś, że to "nie jest metal" nie popierając tego żadnymi argumentami. Więc ja wrzucę kilka argumentów pro - riffy są typowo power metalowe - typowo majorowe, oparte na jednej ze skal, grane w charakterystyczny sposób z użyciem tłumienia (palm muting) i ogrywanie akordów. Symfoniczny metal - nie chodzi tu o to, że na ostatnich dwóch płytach maja podkład ponad 50 osobowej orkiestry. Chodzi o "symfonię między instrumentami", którą można dostrzec w solówkach keyboardu i gitary, które często grają je równolelgle, aby pokazać kunszt artystów i ich zgranie. Co by tu jeszcze... Ach, flażolety wymuszone (czyli piski) też są składnią power metalu, bardzo często wykorzystywaną - posłuchajcie np Sabatona, też power metal, piosenki Wolfpack, tam flażolet goni flażolet. Poza tym, ostre dystorcje (przesterowania) gitar, są inne, oczywiście, takie delikatniejsze, ale taki ma być Nightwish, tak? :) Nie licząc kilku naprawdę ostrych kawałków, ale tu chodzi o kontrast, który uwielbiam :) A przy okazji, słucham różnego metalu, od death folk melodic metal, po trash, death melodic, power itp - metal to metal. Różny, i o to chodzi. To moje argumenty za tym, że NW jest zespołem metalowym. Teraz czekam na podjęcie dysusji i kontr- argumenty, thx :)

veritaserum

Dla mnie pop to Lady Gaga a nie Nightwish .. jak się nie znasz na gatunkach muzycznych to po co się wypowiadasz.. Pop to gówno .. Nightwish dla mnie to najlepszy metal symfoniczny

maciejek93

Dobrze prawisz ;D

ellessaar

no i prawidłowo ;>

użytkownik usunięty
veritaserum

Nightwish gra w głównie metal symfoniczny. Dlaczego głownie? Otóż dlatego iż ostatnia płyta Dark Passion Play jest małym krokiem w stronę popu. Nazwanie tego zespołu alternatywnym popem jest czystym aktem głupoty. No to by było na tyle. Pozdrawiam fanów Nightwish. xD

veritaserum

xD Jak wiele ich utworów znasz? Jeśli tylko jakieś Nemo lub Amaranth, to na prawdę do dziwnych wniosków można dojść, ale nazwanie ich "alternatywnym popem" to naprawdę śmiech na sali. Ja sama uwielbiam każdy metalowy podgatunek (ostatnio mam fazę na death) i uważam, że Nightwish stworzył sporo naprawdę ciekawych i porządnych kawałków - o ile muzycy zespołu są dość przeciętni, to należy docenić pomysłowość i talent kompozytorski Holopainena.
DPP to wciąż metal symfoniczny - a że płyta jest zawalona na całej linii (i to wcale nie wokal Anette - sporo słabszy od tarjowego, ale wciąż niezły - jest tu największym problemem) to już zupełnie inna sprawa.

Stforek

A co, wg ciebie jest największym problemem DPP?

pawelecki96

O boże ludzie macie problemy Nightwish na 100 000 000% gra power metal symfoniczny, a gdy śpiewała Tarja też metal z akcentami opery KONIEC KROPKA. Według mnie najlepsze zespoły metalowe to:
1. Nightwish
2.Van Canto
3.Epica
Pozdrowienia dla wszystkich ... :)
Aha.. i sądzę, że nie powinni wywalać Tarji, bo ma piękny głos i doskonale pasowała do zespołu, a co do Anett mam mieszane uczucia...

veritaserum

Nightwish nigdy nie umrze .... Kocham ich... Najbardziej lubię albumy z głosem Tarji i w wielu kwestiach macie racje. Odkąd pojawiła się Anette to Nightwish się trochę zepsuł... Z głosem Anette mają moim zdaniem trzy fajne piosenki, ale nie temu że się mi podoba głos Anette (bo tak nie jest) , tylko temu że nie kochałam w Nightwish tylko Tarji, ale także muzykę którą tworzą... Co do solowej kariery Tarji piosenki ma świetne, tylko szkoda że bez chłopaków... I tak, powinni do siebie wrócić, nawet po tylu latach. Jeżeli kochają muzykę zrobią to nie dla samych siebie, tylko dla nas... Taka jest moja opinia na ten temat... Gorąco pozdrawiam wszystkich fanów Nightwish... :D

veritaserum

Skomentuję, choć szkoda mi czasu na kolejne tego typu wypociny. Nightwish gra Symphonic Power Metal, za czasów Tarji - Symphonic Power/Opera Metal. Nie zmienisz tego. To, że twoje zero wiedzące o muzyce ucho podpowiada twojemu rozsądkowi zupełnie co innego, to już inna kreskówka. Co do wojny Tarja - Anette: porównywanie czegoś tak skrajnego jest wręcz absurdem. Tuo specjalnie chciał wokalistki z inną barwą głosu, zrobił to celowo. Miało to na celu "zamknąć pewien rozdział w jego życiu i otworzyć nowy". Innymi słowy - nie chciał by nowa wokalistka kojarzyła się mu z Tarją. W jednym z wywiadów nawet wspominał, że jest świadom tego, iż połowa fanów odwróci się od zespołu, ale też wiele nowych przybędzie. Po odejściu Tarji zespół chciał odpoczynku oraz powiewu świeżości. Można powiedzieć, że Anette to taki "Brise Mini Spray" w nightwish'owych progach : )

pepko1996

Ten temat jest taki głupi jakby otworzyć topic że Guns'N'Roses to nie rock tylko techno ;).Każde dziecko wie że nightwish to metal symfoniczny maestro wielokrotnie to powtarzał choć oczywiście w poczatkowym okresie słychać tez było wpływy gothic metal w stylu The Gathering z Mandylionu, bardzo dużo tez w Nightwishu folku i folk-metalu szczególnie ostatnio gdy Troy Donockley stał się neimal szóstym członkiem zespołu.Bardzo wazną a wręcz kluczową sprawą są też wpływy muzyki filmowej w stylu idola Tuomasa Hansa Zimmera, tak naprawde muzyka nightwish to od dłuzszego czasu jakby soundtrack dobarwiony trochę gitarami by zachować rockowo-metalowy płaszczyk.Zespół potrafi tez eksperymentowac z innymi gatunkami jak choćby jazz w slow love slow czy chór gospel w meadows of heaven.


Odpwoie sam lider Tuomas Holopainen

użytkownik usunięty
Zuy_pan_muzgodestroktor

znowu pan muzgodestruktor który uważa ze poza jadącym po uszach black metalem o tekstach pełnych nienawiści i poza preferowaną przez niego muzyką nie ma innej muzyki

użytkownik usunięty
Zuy_pan_muzgodestroktor

dobra cofam to co powiedziałem o panu muzgodestruktorze , kurcze jaki ja byłem wyszczekany kiedyś, przepraszam za te obelgi

wyrzuty sumienia mnie ogarnęły :)

veritaserum

Jak to jest pop to ja jestem prezydentem Polski

veritaserum

chyba cie boli dupa jak nie umiesz odroznic metalu od popu to jestes chory na glowe lecz sie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones