Oded Fehr 

7,6
4 170 ocen gry aktorskiej
Oded Fehr
Oded Fehr objawił się światu kilka lat temu jako zabójczo przystojny Med Jai, Ardeth Bay, który u boku Brendana Frasera starał się posłać pewną wskrzeszoną mumię z powrotem do piachu. Mumia jednak powróciła, podobnie jak Fehr, w części drugiej, gdzie Ardeth Bay jest już całkiem znaczącą dla przebiegu akcji postacią.

Początkowo jednak nic nie wskazywało na to, że młody Oded zostanie aktorem. Po ukończeniu szkoły na trzy lata wstąpił do izraelskiej armii. Miał wtedy 18 lat. Następnie zapragnął robić karierę w biznesie. Wyjechał do Frankfurtu, by wspomóc ojca w prowadzeniu rodzinnej firmy. Nie na długo jednak. Po dwóch latach doszedł do wniosku, że kariera biznesmena go nie zadowala i porzucił Frankfurt dla Londynu, gdzie ukończył Bristol Old Vic Theatre School. Wkrótce potem dołączył do ekipy "Mumii".

Choć przyznaje się do religii żydowskiej, zaznacza, że jest niepraktykujący.

Ma dwie siostry oraz brata. Amatorsko zajmuje się fotografowaniem, gra na gitarze, uprawia sport (wspólnie z żoną trenują hapkido), podobno jest słodki, miły i punktualny. Najwyraźniej - ideał. Ale za to nie lubi lodów, chyba nie wie, co traci!
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 23 listopada 1970

miejsce urodzenia: Tel Awiw-Jafa, Izrael

wzrost: 188 cm

żona Rhonda Tollefson (od 22.12.2000), 2 dzieci: syn Atticus (ur. 04.01.2003), córka Finley (ur. 26.02.2006)
Ma starszego brata i siostrę oraz młodszą siostrę przyrodnią.
Ćwiczył aktorstwo w Bristol Old Vic Theatre School.
"Oded" jest hebrajskim imieniem. W Biblii pojawiło się dwukrotnie. Jest to imię ojca proroka Azariusza (2Chr 15,1.8), a także imię proroka żyjącego w czasach króla Ahaza (2Chr 28,9-11).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych