Film

The Mummy Returns

2001 2 godz. 10 min.
6,7 92 642
oceny społeczności
6,7 10 1 92642
2 674
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":2}
Mumia ponownie ożywa i podejmuje walkę o władzę. Rodzina O'Connellów stara się powstrzymać potwora.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Teen Choice Ulubiony czarny charakter w roku 2001 dla Dwayne Johnson
Mumia powraca
Zwiastun nr 2
Mumia powraca
Zwiastun nr 1
Mumia powraca
Spot nr 2
Mumia powraca - Zwiastun Nr 2 Mumia powraca - Zwiastun Nr 2

Jest rok 1935. Rick O'Connell i Evelyn są szczęśliwą parą małżeńską. Mieszkają w Londynie, gdzie wychowują ośmioletniego synka Alexa. Ciąg nieprzewidzianych wypadków sprawia, że zabalsamowane ciało Imhotepa powraca do życia w statecznych salach British Museum. Imhotep - Mumia nie daje za wygraną i gotowy jest zrobić wszystko, abyJest rok 1935. Rick O'Connell i Evelyn są szczęśliwą parą małżeńską. Mieszkają w Londynie, gdzie wychowują ośmioletniego synka Alexa. Ciąg nieprzewidzianych wypadków sprawia, że zabalsamowane ciało Imhotepa powraca do życia w statecznych salach British Museum. Imhotep - Mumia nie daje za wygraną i gotowy jest zrobić wszystko, aby zapewnić sobie nieśmiertelność. W tym samym czasie, w innym zakątku ziemi na wolność wydostaje się jeszcze jedna mroczna siła, powołana do życia dzięki tajemniczym rytuałom staroegipskiego mistycyzmu. Swoją mocą jest ona w stanie dorównać, a może i prześcignąć Imhotepa. Kiedy dwie siły podejmują ze sobą walkę, losy całego świata wiszą na włosku. Jedynym ratunkiem może okazać się bezzwłoczna interwencja O'Connellów, którzy w desperacji podejmują próbę uwolnienia globu spod panowania czarnych sił, jednocześnie walcząc o uratowanie swojego syna Alexa. Czasu jest niewiele, a przeciwnik zbudził się ze swojego wielowiekowego snu...

boxoffice
$202 019 785 w USA
$230 993 489 poza USA
budżet
$98 000 000
dystrybucja
United International Pictures Sp z o.o.
studio
Alphaville Films / Imhotep Productions (niewymienione w czołówce) / Universal Pictures
inne tytuły
The Mummy 2 (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Gdy Rick i Jonathan skaczą przez okno, Jonathan jest mokry, ponieważ dopiero co wyskoczył z wanny. Kiedy są już na zewnątrz, Jonathan jest znów suchy.
W British Museum, kiedy Rick i Ardeth ratują Evie, Rick dał jej pistolet i zaczęli strzelać do strażników mumii. W pistolecie Evie skończyła się amunicja, jednak nadal strzelała, jakby cały czas był pełny magazynek.
Broń używana przez Anuk-su-namun i Nefertiri, i ponownie podczas bitwy pod koniec filmu, nigdy nie była używana przez Egipcjan i nigdy nie istniała w tym regionie.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Sentyment

  Mruck ocenił(a) film na

  Wysoka ocena, głównie ze względu na sentyment. Ostatnio film oglądałem jakieś 8 lat temu, wczoraj obejrzałem na TVNie i znów mnie wciągnął. Bardzo fajnie, miło i przyjemnie się ogląda. A dla mnie, osobiście, taki mały powrót do przeszłości. Nie wiem, czy film zasługuje na 9 akcją, fabułą, grą aktorską itd. Ale ... więcej

 • Można obejrzeć

  centurionmac ocenił(a) film na

  choć według mnie jest to uboga wersja Indiany Jonesa

 • 9/10

  kao3333 ocenił(a) film na

  Dla mnie osobiście to świetny film przygodowy, wiele akcji naprawdę może on wciągnąć. Na takich filmach jak ten oraz pierwszej części i innych filmach podobnego gatunku zawsze miło spędzi się czas.

  2
  • Mathayus - Król Skorpion

   rotanimod

   Czy to ta sama postac ktora wystepuje w filmie ''krol skorpion''? (chodzi mi o to czy filmy sa ze soba kanoniczne poniewaz postac Mathayusa gra ten sam aktor) Jezeli tak to jak wytlumaczyc ,ze postac Krola skorpiona znajduje sie w obu filmach skoro ''krol skorpion'' rozgrywa sie w innej epoce ... więcej

  • Sztylety Sai

   rusekolsztyn ocenił(a) film na

   Pytanie do historyków i pasjonatów kolekcjonowania artefaktów - kiedy właściwie po raz pierwszy użyto tej broni w walce wręcz i na obszarze jakiego kraju ?

  Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.