Ozzy Osbourne 

John Michael Osbourne

6,6
221 ocen gry aktorskiej
Ozzy Osbourne
John Michael Osbourne urodził się 3 grudnia 1948 roku w Birmingham w Anglii. Po opuszczeniu szkoły i wielu dorywczych pracach Ozzy znalazł się w zespole wraz z Terrym Butlerem. Grupa ta jednak rozpadła się, a Ozzy wraz z Terrym dołączyli do Tony'ego Iommiego i Billa Warda w nowej kapeli, która występowała pod wieloma nazwami (m. in. Earth), aby ostatecznie przyjąć nazwę Black Sabbath, wywodzącą się od tytuły piosenki z pierwszej ich płyty (wydanej w 1970 roku). Wraz z Black Sabbath Ozzy nagrał jeszcze kilka albumów pomimo coraz gorszych stosunków z Tonym, które to po kilku kłótniach poskutkowały odejściem Ozzy'ego z zespołu w 1979 roku. Po pewnym czasie Osbourne wystartował z solową karierą, odgradzając się od przeszłości. Kariera ta różnicowała się z albumu na album, z trasy na trasę. W latach 80. Ozzy kilka razy popadał w alkoholizm oraz był dwukrotnie oskarżony o wpływ na samobójstwo kilku jego fanów (został oczyszczony z zarzutów). Po wydaniu albumu "No More Tears" Ozzy zapowiedział, że to będzie jego ostatnie tournée. W 1991 roku na ostatnim koncercie Ozzy zagrał wspólnie z Black Sabbath trzy piosenki. Wiele mówiło się o braku reaktywacji i o przejściu Ozzy'ego na "muzyczną emeryturę", jego basista (Mike Inez) dołączył do Alice in Chains, a gitarzysta (Zakk Wylde) założył swój własny zespół, Pride and Glory. Jednakże teraz Ozzy nagrywa nowe płyty i nie wydaje się chętny do odejścia na emeryturę. Co więcej, w 2011 roku dołączył do reaktywowanego Black Sabbath, by w dwa lata później wydać pierwszy od trzydziestu lat album wraz z zespołem.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 3 grudnia 1948

miejsce urodzenia: Birmingham, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 178 cm

Teen Choice
Zdobył Teen Choice, 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty: 1. Thelma Riley (1971-1981, rozwód), 2 dzieci: córka Jessica Starshine (ur. 22.11.1972), syn Louis John (ur. 1975); 2. Sharon Arden (od 04.07.1982), 3 dzieci: córki Aimee Rachel (ur. 02.09.1983), Kelly Michelle Lee (ur. 27.10.1984) i syn Jack Joseph (ur. 08.11.1985)
Jest czwartym z sześciorga dzieci Jacka i Lillian Osbourne'ów. Ma dwóch braci, Paula i Tony'ego, oraz trzy siostry, Jean, Iris i Gillian.
8 grudnia 2003 roku miał bardzo poważny wypadek podczas jazdy na quadzie po swojej posiadłości w hrabstwie Buckinghamshire w Anglii. Wypadek zdarzył się, kiedy Ozzy miał dzień wolny od brytyjskiej promocji utworu "Changes" - duetu z córką Kelly. W wyniku tego wypadku Ozzy miał złamany obojczyk, sześć żeber i uszkodził jeden z kręgów szyjnych. Obrażenia te nie stanowiły zagrożenia dla życia, ale mimo to Ozzy został poddany kilku zabiegom chirurgicznym.
Odkryto u niego chorobę Parkinsona, przez co Ozzy musi przyjmować codziennie lekarstwo, aby zwalczyć objawy choroby.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Wielki Szacunek dla tego muzyka !!! za to , że kiedyś powiedział 100% prawdę, że album Alice in Chains - Facelift jest najlepszym albumem metalowym Ever ! I , że będzie ciężko o lepszy .
AiC to niby grunge ale muzycy zawszę się od tego odcinali. Twierdząc , że grają metal alternatywny .

OZZY UWIELBIAM CIE !!!

Tak, wiem - wybór jest ogromny. Należy jednak podać tylko 1 (słownie: jeden) tytuł.

Nie do tró fanów którzy słyszeli tylko Crazy Train. Najlepsza płyta? Podawajcie typy, moje to:

-Blizzard of Ozz
-Down To Earth
-Scream
-Ozzmosis

Pozdrawiam :)

moje ulubione piosenki Ozzego to:
1-Mama i'm coming home
2-Crazy Train
3-Mr Crowley
4-Diary of A Madman
i piosenki które nagrał z black sabbath
1-Paranoid
2-Iron man
3-War pigs
4-Snowblind

kawałków z lat 70-ych mają niezłych, ale fanem BS nie jestem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones