Paweł Królikowski

7,4
12 680 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Paweł Królikowski

Wielka strata dla polskiego kina, telewizji..

ARSENDISidm

Wielka Strata dla Polskiej Kinematografii. Tylko Czemu we wszystkich TVN'ach mówią że jego rolą życia była rola w filmie HEL kiedy to wg mnie miał szczyt swojej kariery kiedy grał w PitBullu (serial) oraz w Odwróconych tego Odwróconego Glinę.

mordarg

Chłopie coś Ci się pomyliło. Widać jak oglądałeś Odwróconych. Odwróconego glinę w tym serialu (komisarz Sikora) grał Artur Żmijewski, chociaż tak naprawdę odwróconym był przede wszystkim gangster Blacha (Robert Więckiewicz).
Sikora oczywiście też, ale nie z przymusu, a bardziej na zasadzie odwdzięczania się Blachowskiemu za informacje i dla własnego (policji) interesu. Z czasem obaj się zaprzyjaźnili (zakumplowali) przez co pomagali już sobie że tak powiem naturalnie i w sposób niewymuszony.
A pan Paweł Królikowski grał w tym serialu kilera na zlecenie (Berię) - wynajętego przez Mnicha (Andrzej Zieliński), gangstera z grupy pruszkowskiej.

raf_filmweb

Chłopie ja to widziałem 10 lat temu od tego zacznijmy a przecież nie zna się fabuły każdego serialu na pamięć. Ja tak miałem wryte że Królikowski grał w tym serialu partnera Żmijewskiego też glinę który przeszedł na stronę mafii a potem zginął. Ty mi piszesz że było kompletnie inaczej. Być może porypało mi sie to ze wspomnieniami z jakiegoś innego serialu w końcu widziałem ok 300 pozycji . Ale teraz też sprawiłeś że zwątpiłem w siebie bo dał bym se rękę uciąć że było tak jak mówię a ty przedstawiasz zupełnienie inną wersję która zdaje się mieć potwierdzenie w inernecie. Niedobrze..Z Pitbullem mi się nie pomieszało bo tam miał dość schematyczną rolę - dobry glina który dożył do samego końca i sie jeszcze camea doczekał w Nowych Porządkach.

raf_filmweb

I całą sprawę z blachą pamiętam idealnie i wiadomo że on jest tu odwróconym numero uno no ale miałem wryte że był tez drugi odwórcony i był to przyjaciel Żmijewskiego policjant grany przez królikowskiego który też sie odwrócił ale w drugą stronę.

mordarg

No ok. Rozumiem, że oglądałeś to dawno i mogło Ci się co nieco pochrzanić...no dobra pomylić :D Zwłaszcza, że tak jak piszesz oglądałeś ileś tam tych seriali.
A co do tego drugiego odwróconego gliniarza (czyli w sumie trzeciego:) ) to pewnie chodziło Ci o Gazdę (Krzysztof Globisz) który też w sumie pomagał gangsterowi (Lewar) tylko jakby na trochę mniejszą skalę niż Sikora:) Gazda i Sikora faktycznie byli nie tylko kolegami z pracy, ale też przyjaciółmi, a Krzysztof Globisz swoją fizycznością i aparycją może faktycznie przypominać Pawła Królikowskiego, więc może stąd ta twoja pomyłka :)
Nie wykluczam także innej możliwości...W innym serialu kryminalnym Sfora, a tak konkretnie w drugiej serii: Fałszerze - Powrót Sfory, pan Paweł gra policjanta Polka - wydalonego ze służby (nie pamiętam za co) który pomaga swojemu koledze z czasów pracy w policji, komisarzowi Olbrychtowi (O. Lubaszenko) rozpracować grupę przestępczą zajmującą się produkcją fałszywych banknotów Euro. W ramach tej pomocy przyjmuje zlecenie od gangsterów przewiezienia nielegalnego towaru jako kurier.
Zapewne ma w tym swój cel - chce wrócić do pracy w policji i liczy na pomoc swojego kolegi Olbrychta (ale mniejsza z tym :)) Meritum jest takie że Polk, Olbrycht i komisarz Kruk (Artur Żmijewski) są po tej samej stronie. Co prawda Polk (Królikowski) z Krukiem (Żmijewski) nie są sobie tak bliscy jak Gazda i Sikora w Odwróconych, ale po początkowej nieufności, z czasem stają się kolegami. Stąd moja hipoteza (swoją drogą lubię to słowo;) ) że tą historię, o której piszesz mogłeś kojarzyć z tego właśnie serialu.
Zważywszy jednak na to, że w Fałszerzach nikt nikogo nie odwraca, a jedynie krótko współpracuje z "obozem wroga" w ramach działań operacyjnych, stawiam na tą pierwszą opcję :)
Ps. sory za ten długi wywód, ale chciałem jak najlepiej i jak najdokładniej odnieść się do Twoich wątpliwości :)

raf_filmweb

Z Globiszem go porypałem ;) Zagadka wyjaśniona bo Sfory akurat nie widziałem

mordarg

Ok :)

ARSENDISidm

Wielka strata dla kina to była śmierć Jamesa Deana albo Heatha Ledgera a u nas Cybulskiego.
Nie mieszajmy pojęć tragedia rodzinna z obiektywnym spojrzeniem na kino.


Kokainowy_Joe

W ilu filmach zagrał Dean?

marcinsss89

Jak na swoj wiek(24 lata w chwili smierci) to w calkiem sporo produkcjach kinowych ,bo w 8-iu ,w wielu ,teatralnych,broadwayowych i w ponad 20-tu rolach telewizyjnych .

Kokainowy_Joe

A co do Polskiej Kinematografii miał Heath Ledger ??

ARSENDISidm

Bardzo przeciętny aktor. Czy ja wiem czy to wielka strata dla polskiego kina? Ludzie charakteryzują się tym, że czasami umierają.

Kurzi32

Raczej aktor ponadprzecietny.W kazdej roli byl prawdziwy z bardzo przyjemnym i charakterystycznym glosem,ktory zapada gleboko w pamiec i lapie za serce .Serdeczny ,zawsze usmiechniety z mila aparycja ,posiadal taka szlachecka inteligencje i przedwojenna kindersztube .Podobnie jak Tomasz Hudziec nie gral wiele,ale to co wykreowal bylo swoistym sui generis ,przykladem jest fenomen Kusego.Niski,kulawy ,nieco niechlujny ze zmierzwionymi wlosami,w przydlugich spodniach i marynarkach ,co ciekawe ,przez wiele kobiet postrzegany jako facet ineresujacy i przystojny .Pawel byl nacechowany szczegolna wrazliwoscia i jakims trudnym do sprecyzowania metafizycznym magnetyzmem . Mimo tego zabraklo mu jednak farta , byc moze czasu, do zaprezentowania sie w pierwszoplanowej roli ,w dobrej produkcji kinowej ,w takiej na miare jego znamiennego talentu, bo taki niewatpliwie posiadal.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones