Paweł Wawrzecki 

7,4
4 688 ocen gry aktorskiej
Paweł Wawrzecki
Wykształcenie aktorskie zdobył w warszawskiej PWST, którą ukończył w 1975 roku. Aktor Teatru Kwadrat w Warszawie. Od ukończenia studiów związany z teatrami Współczesnym, Narodowym, Na Woli. Od 1986 roku występuje w Teatrze Kwadrat. Tak naprawdę reżyserzy dostrzegli w nim ciepło i talent dopiero w granych przez niego postaciach komediowych w Teatrze Kwadrat i w kabarecie Olgi Lipińskiej. Paweł Wawrzecki współpracuje między innymi z J.Zaorskim, J.Majewskim, O.Lipińską, J.Machulskim, R.Piwowarskim.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 12 lutego 1950

miejsce urodzenia: Warszawa, Polska

dwukrotnie żonaty: 1. Barbara Winiarska (do jej śmierci), córka Anna; 2. Izabela Roman (od 14.02.2009)
W 1975 roku ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (Polska).
Jest synem Stanisława Wawrzeckiego, dyrektora Miejskiego Handlu Mięsem Warszawa Praga, który był głównym oskarżonym w tzw. "aferze mięsnej". Skazano go na karę śmierci, którą wykonano 19 marca 1965 roku. Był to jedyny wyrok śmierci za przestępstwo gospodarcze wykonany w PRL po 1956 roku.
Ma dwóch braci, m.in. Andrzeja.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

To była rola - majstersztyk, znakomity aktor komediowy!

Oskar i to w zębach przyniesiony! Podziw a wspaniałą rolę Bułkowskiego.

Buła to jedna z najlepiej napisanych i zagranych postaci komediowych w Polsce zdecydowanie. Czasem miał napisane mistrzowskie dialogi + to co odwalał aktorstwo to mistrzostwo świata.

Funesem" Polski, ale brak scenariuszy i reżyserów na miarę jego talentu. Gdy go widzę zwłaszcza w roli Kidlera, jestem całkowicie bezbronny. On rozmontowuje we mnie "płytę główną" - ja nawet na studiach humanistycznych miałem osobny przedmiot filmoznawstwo, a Kidler jak prawdziwy lekarz potrafi za pomocą swojej sztuki...

więcej

Scena, która totalnie mnie powaliła, ryczę ze śmiechu za każdym razem gdy ją widzę...chodzi o pierwszy odcinek Buły i spóły, gdy ma być impreza i przyjeża brat ksiądz...oczywiście Buła wkręca, że nie ma żadnej imprezy tylko robią z Rumianem casting do filmu...a wódka to tylko rekwizyt, zwykła woda...i na dowód tego...