Pedro Pascal

Jose Pedro Balmaceda Pascal

8,6
39 359 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Pedro Pascal

Będe miała traumę do końca życia po odcinku Gry o Tron. se04ep08
Mówcie co chcecie ale w roli Oberyna się sprawdził świetnie.

DziurawaMarysia

Najlepszy to był Syrio Forell co drewnianym mieczem pokonał kilku rycerzy w pełnej zbroi i ze stalowymi mieczami, albo Jaqen H'ghar - skrytobójca zakonu Ludzi o Wielu Twarzach :D

Cyngiel21

Ciekawe czy H'ghara jeszcze kiedyś zobaczymy :D

Cyngiel21

Jacqen bardzo fajny ale to skrytobójca nie wiadomo jak walczy w otwartej walce. Syrio niezły ale zginął z ręki leszczyka.

Cyngiel21

Eddard Stark był najlepszy pokonał Miecz Poranka uważanego za najlepszego szermierza Westeros.

Równie wybitny był MŁODY Robert Baratheon który był pokonał Rheagara, wygrał wojnę i jako jedyny był na tyle silny aby utrzymać ogromy młot bojowy w jednej ręce!

DziurawaMarysia

Jeśli was interesuje kto był najlepszy polecam obejrzeć ten filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=yWwUrEuXf5o
Chociaż się troche zawiodłem że nie widziałem nigdzie Khala Drogo, według mnie na top5 conajmniej zasługuje, miałby największe szanse wygrać z góra, dorównywał mu wzrostem, był szybszy, nigdy nie przegrał z nikim.

sentia

Nie tylko Ty, ja po obejrzeniu tego odcinka nie byłam wstanie dziś zjeść kolacji. Miałam przed oczyma cały czas twarz Oberyna, albo lepiej pozostałości z niej i w uszach jego krzyk. Brrr aż teraz nawet ciarki przeszły mi po plecach .... Fantastyczny aktor, naprawdę wcielił się idealnie w tą postać, że polubiłam ją od samego początku, żałuję tylko, że taki los tego bohatera musiał spotkać.

Kacorek89

Na szczescie to tylko serial hehe. Też żałuje że już nie zobaczymy Pedro wywijającego włócznią w ręku...;/

sentia

W śmierć Starka wy@#bane, wesele spoko... ale po tym odcinku uroniłem parę łez.

sentia

ja też, mój ulubiony bohater i od razu musiał zginąć. Niech ich szlag. :(

sentia

https://www.youtube.com/watch?v=jznrilLpdUQ

No właśnie - serial straci na braku takiego bohatera, bo kto inny będzie prowadził rewolucję seksualną w Westeros, nie tyle nawet drażni jego śmierć, co brak pewnej emocjonalnej satysfakcji, że nie dopełnił swojej zemsty na Górze i byłoby ciekawej, gdyby ginąc zabił też przeciwnika. RR Martin bawi się wątkami, ale wydaje mi się, że wiele wątków można było lepiej poprowadzić i jakoś bardziej skoncentrować akcje i je połączyć w spójną całość. Nie wiem czy wątek rozliczeń zbrodni Góry i odpowiedzialności Lannisterów powróci ?

W końcu samo odwrócenie walki trochę mało realne, żeby ktoś się szybko podniósł i zaskoczył leżąc na ziemi w ciężkiej zbroi - śmierć Oberyna jedna z najbardziej brutalnych scen w serialu, jeśli nie najbardziej brutalna i emocjonalna.

hagen_filmweb

A kto powiedział że nie dopiął swego. Nie bądz taki pewny.

sentia

W nowym odcinku była obrona Czarnego Zamku nie było nic o Tyrionie i kochance Oberyna i Górze - a nie czytałem książki.

hagen_filmweb

Nowy odcinek mnie rozczarował był taki nudny. Nie martw sie niedługo wszystko się wyjaśni. Nie bez powodu Oberyna nazywano Żmiją

sentia

No i nie dowiedziałem się w tej serii, czy ser Gregor przeżyje...

hagen_filmweb

A chcesz wiedzieć? Bo ci mogę walnąć spoilerem

sentia

No właśnie nie wiem na ile ten wątek będzie jeszcze istotny i psuć sobie przyjemność, czy nie....?

hagen_filmweb

to może poczekaj

sentia

Oberyna zgubila zemsta. Byl jednym z lepszych wojownikow. Brienne i Jon Snow razem wziecie mieliby z nim nielada wyzwanie .. no coz. MIELIBY.

sentia

Oberyn to moja ulubiona postać w Całej GOT. rozumiem, że musieli go zabić ale w TAKI sposób? potem przez dwie noce koszmary miałam! mam nadzieję, że kiedyś uda mi się zapomnieć ten odcinek...

sentia

Minęło sobie już koło trzech miesięcy a ja nadal mam po odcinku 8 traumę. Po obejrzeniu go przez następne trzy noce normalnie koszmary miałam; albo mnie Góra w snach prześladował, albo jakieś rozwalone głowy mi się śniły, wrrr...
i tak jak wszystkie odcinki oglądałam przynajmniej po dwa razy, tak do tego za szybko nie wrócę. Psychikę trzeba oszczędzać!
Pedro w tej roli wypadł świetnie. Genialna postać (jedna z moich ulubionych), genialnie odegrana, i okrutnie uśmiercona... :(

sentia

Zdecydowanie najbarwniejsza postać 4 sezonu, tez byłem zszokowane ale taki jest ten serial, szkoda, bo mogło być ciekawiej gdyby przez głupotę nie zginął. Oberyn był jak na razie najlepiej walcząca postacią. To czysta przyjemność oglądać go w tej walce jak i podczas całego sezonu. Dedro Pascal zrobił wrażenie nie tylko na fanach Gry o Tron bo już po tym sezonie dostał mnóstwo innych propozycji, ale w tej roli wypadł idealnie i jako jedyny pomógł Tyrionowi, miał w tym interes w postaci zemsty. Nie mogę sie doczekać kto wreszcie ukatrupi Górę choć pewnie juz po tym sezonie zniknie na dobre z ekranu i nie bedzie zadość uczynienia.

SlimShady85

Jestem bardzo ciekawa jaki był by wynik pojedynku Oberyn vs Jamie Lanniaster. Gdyby Jamie był w pełni sprawny.

sentia

Sądzę, że Oberyn by wygrał z Jamiem bo ponoć Góra był największym wojownikiem i niepokonanym, a Oberyn go miał na deskach, tylko zawalił potem sprawę ;(. Choć nikt nie wie jakby sie to potoczyło, mam tylko nadziej, ze ktoś wreszcie spuści manto temu Górze.

SlimShady85

A to ty nie wiesz co się stanie? To nie będę ci spoilerować.

sentia

No lepiej nie :D ale już napawa mnie to optymizmem.

sentia

Mi sie nawet podobało że Oberyn zdechł dobry koniec odcinka

sentia

Kiedyś narzekałem na ludzi którzy porównywali serial do książek teraz po przeczytaniu książek sam mam zamiar to zrobić.. Oberyn został wykreowany na znacznie ciekawszą postać niż w książkach (jedna z niewielu rzeczy w sezonie 4 która się udała).. Co do samego aktora.. jego ruchy.. zachowanie aż kipiały pewnością siebie i charyzmą.. nie dało się go nie lubić.. Jego styl walki również niezwykle widowiskowy.. jest to przykład tego co najlepsze w serialach HBO.. dobry aktor.. scenariusz.. reżyserzy..oraz reszta ekipy filmowej.. Jego śmierć może zszokowała mnie bardziej niż ścięcie Starka.. Od tego momentu zacząłem czytać książki..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones