Pola Raksa

Apolonia Raksa

7,9
4 842 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Pola Raksa

To dwie najpiękniejsze polki w histori. Która piękniejsza ?

Wielki_ted

Oczywiście, ze Pola Raksa.
W Magdzie Mielcarz nie ma krztyny jej piękna.
Co prawda to śliczna dziewczyna, ale brakuje jej tego "czegos" :)

szuwarcia

Jeżeli ktoś jest śliczny to automatycznie piękny.Co prawda Mielcarz jest "zimną" kobietą i mało ma wdzięku ale jej uroda jest olśniewająca.

Wielki_ted

No wiesz, w końcu nasz język jest tak bogaty, że istnieje wiele słów subtelnie się od siebie różniących :)

Co do drugiego zdania - dobrze to ujęłeś. Brak jej wdzieku :)

szuwarcia

Masz jakieś filmy , lub fajne fotki z Polą Raksą ?

Wielki_ted

Filmów w mojej kolekcji niestety brak.
Fajne zdjecia są na www.filmpolski.pl

Wielki_ted

Dd 89 roku kompletnie nie widać tej aktorki. To wstyd i hańba dla kina i telewizji.Wogóle coś wiesz więcej co robi dziś i gdzie mieszka ? Podobno zajmuje się modą.

Wielki_ted

Tak, jest obecna w świecie mody. Nie wiem duzo więcej, oprócz tego, że dosć dawno wycofała się z filmu, namówili ją jedynie na "Uprowadzenie Agaty".

użytkownik usunięty
Wielki_ted

A co, zakochałeś się w nich?

Wielki_ted

Zdecydowanie Pola :) Po prostu prześliczna, dużo bym dała za to żeby mieć jej twarz :)

Wielki_ted

Szczerze ?
Mielcarz niewątpliwie ma w sobie coś, jest urodziwa, jednakże (można się ze mną zgodzić, lub nie) Pola Raksa nie tylko była atrakcyjną dziewczyną za czasów 'Czterech Pancernych' czyli za młodzieńczych czasów, ale również i będąc dorosłą Panią - moim subiektywnym zdaniem życzyłbym każdej kobiecie by w Jej wieku (choć to może nienajszczęśliwsze określenie) wyglądała tak atrakcyjnie, czego, przynajmniej dla mnie 'Uprowadzenie Agaty' jest najlepszym dowodem ! Nie twierdzę, że Mielcarz nie będzie atrakcyjna i za czas jakiś, ale jeśli mam oceniać obie Panie w tej chwili (swoją drogą to ocenianie obu Pań na równi, które co nie co od siebie różni nie jest najszczęśliwsze, ale... każdemu wolno) to stawiam zdecydowanie na Polę Raksę. Była nie tylko śliczną, uroczą dziewczyną, ale nadal jest (tzn. mówię o czasach 'Uprowadzenia Agaty' a więc sprzed 15 lat bo wtedy - na podstawie zdjęć w sieci można było zobaczyć, jak wyglądała) elegancką, nie boję się użyć sformułowania piękną kobietą :)

cOOba

Mielcarz jest trochę zimna ,ale w fizis dorównuje Poli Raksa(tej z latch 60 ,np. z filmu "Beata") Nie znam innych ladniejszych Polek ,a dzisiaj to juz kompletna pustka.

użytkownik usunięty
Wielki_ted

Nie wiem czemu masz takie wymagania.Jakbyś się rozejrzał dokładniej to dostrzegłbyś wiele pięknych Polek .Polecam również spojrzeć najpierw w lustro a nie rozpoczynać tak bezsensowne debaty.

Wymień te "piękne Polki". I nie fatyguj się tymi prymitywnymi tekstami w stylu 'spojrzyj w lustro' wynikjącymi z typowo polskich kompleksów. Nie pasuje temat, to nie dopisuj postów, które i tak nic mądrego nie wnoszą.

użytkownik usunięty
Wielki_ted

Ach , to Ty gustujesz w tych 'ekranowych' jedynie? B Sądzę ,że Twój początkujący dyskusję post nie wniósł nic ciekawego na forum. Typowe polskie kompleksy są kontynuuowane przez takich osobników jak Ty, którzy miłują się wyłącznie chyba w pięknie zewnętrznym a na kobiety patrzą przedmiotowo.Era piękna toczy świat jak przeklęty nowotwór.Poza tym nierozumiem czemu się tak obruszyłeś. Jeżeli 'spojrzyj w lustro ' nie przemówiło do Ciebie to może rzeknę 'wejrzyj w siebie'...(...) strzeż się dumy niepotrzebnej
oglądaj w lustrze swą błazeńską twarz...itd.
A przede wszystkim niech Twój 'Gniew będzie bezsilny jak morze'
Obniż ciśnienie i nie denerwuj się byle czym.

O czym Ty bredzisz? To jest portal filmowy, więc temat dotyczy aktorek a nie Pani Jadzi z kiosku. Może Pani Jadzia jest ładniejsza od wszystkich aktorek na świecie, ale tego nie wiemy bo nie widzieliśmy Pani Jadzi. Jeśli chodzi o ocenę samego piękna zewnętrznego, to nie rozumiem jak mamy oceniać czyjąś osobowość skoro nie znamy osobiście tej osoby? Na podstawie roli jaką zagrała? Ochłoń i nie spamuj.

Niezbicie to Ty masz jakiś uraz i kompleksy odnośnie 'urody', a to z tego powodu, że tworzysz ideologię do prostego tematu, który założyłem. To że na forum internetowym piszę o pięknie aktorek, nie oznacza, że liczy się dla mnie tylko ciało. "Wejrzyj w siebie" ...takie teksty to może mi duchowny prawić i one mają sens. Natomiast Twoje zabarwianie postów poetyką i filozofią jest z deka komiczne.

użytkownik usunięty
Wielki_ted

Wybacz ale niestety asperger obdarzył mnie 'mową barokową'. Ale zabawny jesteś:)

Brawissimo. Więcej takich postów ^^

Wielki_ted

Ale dlaczego porównanie akurat do Mielcarz, której brakuje charyzmy i seksapilu? Bardziej trafnym byłoby porównać do Izabelli Scorupco albo chociażby do Alicji Bachleda-Curuś, jednak mimo, że obie maja dużo wdzięku Pola Raksa ma go jeszcze więcej a do tego niesamowity magnetyzm.

Gorgor

Z całym szacunkiem do Curuś czy Scorupco ale pięknymi ich nazwać nie można.

Wielki_ted

Eeeee tam...
najładniejsza była Hanna Karwowska ;-).

spiwi

Ewa Lemańska przebijała obie.Pola byla piekna ale jakaś taka zbyt wychudzona jak dla mnie a Pani Ewa no to właśnie było to...

użytkownik usunięty
Wielki_ted

Curuś to okej rozumiem ale Scorupco to naprawdę piękna kobieta zwłaszcza w Ogniem i mieczem

Wielki_ted

Dla mnie bez cienia wątpliwości najpiękniejsza polska aktorka w historii. Jeżeli chodzi o talent aktorski to nie mi to oceniać bo krytykiem filmowym nie jestem, ale wystarcza mi to, że filmy z jej udziałem się przyjemnie ogląda. Pozachwycałbym się trochę jej urodą, ale nie chcę wyjść na płytkiego czy co gorsza seksistę, poza tym post mógłby się nazbyt rozbudować więc krótko: w moim subiektywnym odczuciu najpiękniejsza. Odniosę się jeszcze do koleżanki cytującej Herberta- słowa piękne ale użyte w skrajnie nieodpowiedniej sytuacji. Szanujmy nasz język tak w mowie jak i w piśmie, a perełki takie jak owe cytaty w szczególności, aby czasem nam nie spowszedniały.

Trent86

A brunetki jak zwykle pominięto. Alicję Bachledę też...

pannna

Brunetki, to uroda pospolita na całym świecie.
Zresztą brunetki farbują sie na blondynki !!!! Nigdy odwrotnie !!!!

użytkownik usunięty
dorotazwolinska1

Byłam blondynką,od kilku lat farbuje włosy i jestem brunetką, bardziej mi pasuje i lepiej się w niej czuje. Ty i tak wiesz lepiej. pozdrawiam :)

użytkownik usunięty

nie w niej tylko w tym kolorze ;) <br/> <br/> <br/>

użytkownik usunięty
pannna

Tez nie rozumiem czemu wszyscy zapominają jak piękna była Anna Dymna ! Najpiękniejsza!

Wielki_ted

Kto to jest Mielcarz ? - w Raksie kochała sie kilka lat cała Polska,
każde dziecko wiedziało kto to jest.
Takich jak Mielcarz jest "na pęczki".

dorotazwolinska1

Nie powiedziałbym, że na pęczki. Owszem, dzisiaj Mielcarz już zbrzydła, ale w filmie quo vadis wygląda jak anioł. Próżno szukać takiej urody na polskiej ulicy.

Wielki_ted

Myślę, że by wybrać najpiękniejszą Polkę najpierw trzeba obejrzeć wszystkie kandydatki. I nie zapominajmy, że w filmach kobiety wyglądają "trochę" inaczej, niż "na żywo".

PubusBubus

Ale są urody klasyczne, które w realu lepiej wyglądają niż w filmie. Bardot, Cardinale, i nasza Pola Raksa.

A jakie inne kandydatki masz na myśli ? Współczesne aktorki ?

Wielki_ted

Mówiąc najpiękniejsza Polka w historii masz na myśli chyba najpiękniejszą Polkę w historii, nie najpiękniejszą współczesną aktorkę. Nie powiem, że te dwie które wymieniłeś są brzydkie, tyle że nie widziałeś wszystkich, więc nie możesz wybrać najpiękniejszej w historii. Co najwyżej te które widziałeś (nie koniecznie w telewizji). I tu muszę stwierdzić, że Raksa i Mielcarz najpiękniejszymi, nawet wśród tych które widziałem, nie są. Są wysoko, ale nawet na ulicy zdarzało mi się widzieć kobiety zjawiskowo piękne.

PubusBubus

polki są brzydkie! niemki i brytyjki piękniejsze o 100 razy od polek tych wszystkich razem wziętych!

locha und maciora

Hahahaha, Niemki? Nie napiszę teraz nic elokwentnego, więc zamknę to w krótkim "MWAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!".

PubusBubus

Widzę że dyskusja zeszła już trochę na inne tory, ale dopisując się do głównego wątku chciałbym powiedzieć iż wg mnie Mielcarz nie ma co się równać z Raksą.

użytkownik usunięty
Animus_86

Trochę po czasie znalazłam ten wątek, ale dopiszę się. Polę Raksę uważam za najpiękniejszą kobietę, jaką w życiu zdarzyło mi się widzieć. (Dlatego mam jej twarz w avatarze). Jest absolutnie idealna! Ma w sobie czar, który sprawia, że ma się wciąż ochotę na nią patrzeć, niczym na piękny obraz namalowany przez mistrza. Gdybym musiała wskazać inną aktorkę o równie nieziemskiej urodzie, wybrałabym Monicę Belucci. Tylko ona i Pola potrafią sprawić, że nawet kobietom z wrażenia na ich widok dech zapiera. I to z zachwytu, nie z zazdrości.

Wielki_ted

Ale mi ćwieka walnąłeś... ciężki wybór ale chyba... MIELCARZ!

Wielki_ted

Teresa Tuszyńska była piękna.

Wielki_ted

Na dzień dzisiejszy Marta Ż.Trzebiatowska

krzysiek0774

Piękno to nie tylko śliczna buzia. Dla mnie Apolonia Raksa.

Burmistrz

Jedność twarzy i duszy, z przewagą tego pierwszego, bo można mieć charakterek, Raksa taki miała.

Wielki_ted

Pola, Marta Zmuda Trzebiatowska, Mielcarz ładna jak lalka.... ale tylko tyle

użytkownik usunięty
Wielki_ted

Wg mnie Pola Raksa jest o wiele piękniejsza od Magdaleny Mielcarz, choć i tej drugiej z pewnością mogłabym powiedzieć bardzo ładna. Jednak uważam, że polskie kino ma prócz Raksy jeszcze dwie wielkie piękności: Barbarę Brylską i Magdalenę Zawadzką. Z młodszych aktorek znów najpiękniejsza jest Magdalena Walach.

IRENA KWIATKOWSKA

użytkownik usunięty

Rzeczywiście, Magdalena Zawadzka była niesamowita :)

zwłaszcza w "Pieczonych gołąbkach" :)

Wielki_ted

Żadna - jest wiele piękniejszych Polek - ja na mojej uczelni bym kilka znalazł, więc nie wiem, po cholerę takie narzucenie tej dwójki jako na 100% dwóch najpiękniejszych ;)

użytkownik usunięty
Wielki_ted

Moim zdaniem o wiele ładniejsze były Anna Dymna i Beata Tyszkiewicz i aktorsko też zdecydowanie lepsze. Poli oczywiście nic nie brakuje ale Magda Mielcarz nie dośc że żadna z niej aktorka to jeszcze brak jej dobrego wychowania o czym świadczą jej wypowiedzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones