Preity Zinta 

Preetam Singh

8,7
1 355 ocen gry aktorskiej
Preity Zinta
Preity nigdy nie myślała, że będzie aktorką. Studiowała psychologię i pracowała jako modelka, kiedy reżyser Shekhar Kapur wypatrzył ją w reklamie. Dziewczyna spodobała mu się tak bardzo, że od razu postanowił zaangażować ją do swojego filmu "Ta Ra Rum Pum". Twórca nie wyreżyserował jednak obrazu, bo zaangażował się w inne projekty, a Preity została zastąpiona przez Rani Mukherjee. Bardzo szybko pojawiła się propozycja zagrania w "Kya Kehna" u Kundana Shaha. W tym samym czasie Preity zaczęła kręcić "Dil se - z całego serca" i w rezultacie to ten film stał się jej debiutem. Produkcja odniosła sukces, a Zinta zyskała wielką popularność. Potem nakręciła m.in. "Soldier" i "Rób swoje!", które utwierdziły jej pozycję w Bollywood.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 31 stycznia 1975

miejsce urodzenia: Simla (obecnie Shimla), Indie

wzrost: 165 cm

IIFA
Zdobyła IIFA, 2 inne nagrody oraz 12 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Gene Goodenough (od 29.02.2016)
W maju 2006 roku wraz z Karan Joharem otrzymali zaproszenie na festiwal filmowy w Cannes, by reprezentować kino bollywoodzkie. Przy tej okazji promowali film "Kabhi Alvida Naa Kehna".
Jej ojciec, Durganand Zinta był oficerem w Indyjskiej Armii. Zmarł w wypadku samochodowym, kiedy miała trzynaście lat. Jej matka, Nilprabha Zinta po wypadku była przykuta do łóżka.
Ma dwóch braci, Deepankera i Manisha. Jeden z nich jest podoficerem i Indyjskiej Armii.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych