Film

Rab Ne Bana Di Jodi

2008 2 godz. 47 min.
7,6 4 040
ocen
7,6 10 4040
1 857
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":1}
{"id":"472792","linkUrl":"/film/Do+zakochania+jeden+krok-2008-472792","alt":"Do zakochania jeden krok","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/27/92/472792/7280530.2.jpg"}
Na łożu śmierci nauczyciel prosi Surindera, aby poślubił jego córkę. Wymuszone małżeństwo nie jest marzeniem Taani, więc dziewczyna postanawia uczestniczyć w kursie tańca, gdzie poznaje Raja.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Surinder Sahni (Shahrukh Khan) to pracownikiem zakładu energetycznego. Jest prostym, skrytym chłopakiem. Natomiast Taani (Anushka Sharma) to córka profesora Surinder'a. Surinder ma być gościem na ślubie dziewczyny. Jednak Taani szczęście nie jest pisane: pan młody ginie tuż przed ślubem, a profesor dostaje ataku serca. Jego przedśmiertnymSurinder Sahni (Shahrukh Khan) to pracownikiem zakładu energetycznego. Jest prostym, skrytym chłopakiem. Natomiast Taani (Anushka Sharma) to córka profesora Surinder'a. Surinder ma być gościem na ślubie dziewczyny. Jednak Taani szczęście nie jest pisane: pan młody ginie tuż przed ślubem, a profesor dostaje ataku serca. Jego przedśmiertnym życzeniem jest, aby Taani i Surinder zostali małżeństwem. Dziewczyna zapisuje się na show taneczne. Chłopak postanawia zdobyć jej serce poprzez taniec. Pojawia się tam... zupełnie odmieniony.

boxoffice
$29 914 469 na świecie
$2 078 956 w USA
$27 835 513 poza USA
na podstawie
Aditya Chopra (materiały do scenariusza, historia)
studio
Yash Raj Films
data produkcji
2008
tytuł oryg.
Rab Ne Bana Di Jodi
inne tytuły
Bóg dobiera, łączy w pary Polska
Do zakochania jeden krok Polska
Bóg łączy w pary Polska
R.N.B.D.J. (tytuł skrócony) Indie
A Match Made in Heaven
A Couple Made by God
Więcej...
Sonam Kapoor brała udział w próbach i poważnie rozważała zagranie głównej roli w filmie.
Kiedy Raj (Shahrukh Khan) i Taani (Anushka Sharma) urządzają sobie konkurs, który ma pokazać, kto zje więcej gol gappas można zauważyć, że kolor paznokci Taani zmienia się z czerwonego na różowy.
Raj Kapoor (Shahrukh Khan) oświadcza się Taani (Anushka Sharma) za pomocą świateł zapalonych w taki sposób, by układały się w słowa "KOCHAM CIĘ". Jednak elektryczność dostarczana jest szeregowo, a nie równolegle.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • jeden z moich ulubionych

  neela96 ocenił(a) film na 10

  i świetny debiut Anushki ;)

  1
  • Wątki "wartościowe"

   Rimayev ocenił(a) film na 8

   Ciekawe jest ta "inność" od filmów zachodnich jeżeli chodzi o ukazywane wartości. Np. wątek wierności małżeńskiej jako czegoś bardzo cennego (mimo że mąż jest niekochany). Dość naturalna obecność Boga w fabule (mimo, że rozumianego ogólnie i "międzyreligijnie"). Prawie chrześcijańskie wyznanie ... więcej

  • Modlitwa w Złotej Świątyni

   aleksandrinetta ocenił(a) film na 10

   W wersji z polskim lektorem, która jest na cda nie przetłumaczono modlitwy małżonków w Złotej Świątyni. Więc gdyby ktoś oglądał tylko tę wersję, to - mówiąc w skrócie - Surrinder modli się by Taani była szczęśliwa gdziekolwiek i z kimkolwiek będzie, A Taani prosi Boga by mogła zobaczyć jaki ... więcej

   • Oryginalne DVD

    joker_mroczny_rycerz ocenił(a) film na 9

    Posiada ktoś do sprzedania oryginalne 2 płytowe polskie wydanie? Poszukuję i chętnie odkupię. Pozdrawiam

    • swietny

     Dzastina221 ocenił(a) film na 9

     nie bardzo przepadam za tego typu filmami, ale ten akurat bardzo mi sie podobal. Muzyka taniec i sam pomysl filmu. Az chcialam zeby sie nie konczyl. :)