Qi Shu 

Li-Hui Lin

7,5
1 476 ocen gry aktorskiej
Qi Shu
Qi Shu, a właściwie Lin Lihui to tajwańska aktorka, która urodziła się 16 kwietnia 1976 roku w Tajpej.
W wieku 17 lat przeniosła się do Hong Kongu. Rozpoczęła swoją karierę jako modelka. W 1995 roku jej zdjęcia ukazały się na okładce "Playboya" i "Penthouse". Rok później zaczęła grać w filmach erotycznych. W "Viva Erotica" wystąpiła u boku  Karen Mok i Leslie Cheuna. Na Hong Kong Film Awards otrzymała nagrodę za najlepszą rolę drugoplanową. Od tej pory grała już w takich filmach jak "Wspaniały" czy "Millennium Mambo".
2002 rok był przełomem w jej karierze. Dostała rolę w francuskiej superprodukcji "Transporter" oraz filmie akcji "Zabójcze trio". Dwa lata później do jej filmografii dołączył horror braci Pang "The Eye 2".
W 2005 roku na Golden Horse Awards zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki.
Od 2006 do 2009 roku była twarzą kampanii reklamowej perfum Flower by Kenzo. Pracowała także jako rzecznik Shiatzy Chen.
Była członkinią jury festiwalu filmowego Berlinale 2008 roku, a rok później członkinią jury Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.
Pomimo tego, że na wczesnym etapie kariery grała w filmach erotycznych, to skutecznie pokonała krytyków i zdobyła popularność dzięki kunsztowi aktorskiemu i atrakcyjnym wyglądzie.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 kwietnia 1976

miejsce urodzenia: Tajpej, Tajwan

wzrost: 168 cm

mąż Stephen Fung (od 2016)
Była brana pod uwagę przy obsadzie roli Jen Yu (Jiao Long) w filmie "Przyczajony tygrys, ukryty smok". Ostatecznie angaż otrzymała Ziyi Zhang.
Była członkinią jury festiwalu filmowego Berlinale 2008.
Wystąpiła w reklamach takich marek jak: Head & Shoulders, Lux oraz SKII.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych