[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/336697/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":4474,"rate":7.367456414841305,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/336697/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":70,"rate":7.4,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/336697/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}}]
7,4
4 474 oceny gry aktorskiej
Rachael Taylor II
Rachael Taylor urodziła się 11 lipca 1984 roku w Launceston w Tasmanii (Australia). Uczęszczała do Riverside High School, gdzie była wiceprzewodniczącą, a następnie do Launceston College. Za radą swojej nauczycielki angielskiego, a zarazem pracowniczki agencji modelek - Rebeccii Miller - porzuciła szkołę i przeprowadziła się do Sydney, aby tam rozpocząć karierę modelki i aktorki. Pracowała dla agencji Skye-Jilly International, brała także udział w kilku konkursach piękności (m.in. Miss Nastolatek Tasmanii, Miss Universe). Przez pewien czas studiowała politykę i historię na University of Sydney, zrezygnowała jednak ze studiów na rzecz roli Sashy Forbes w australijskim serialu "Headland". Serial ten przyniósł jej dużą popularność w rodzinnym kraju.

Nie była to jednak jej pierwsza rola. Wcześniej, w 2004 roku pojawiła się w dwóch filmach: "Historia Natalie Wood" oraz "Za kulisami «Dynastii »".To jednak rola we wspomnianym "Headland" była pewnego rodzaju przełomem w karierze Rachael. Za postać Sashy Forbes została nominowana do nagrody Logie Award, zauważyli ją filmowi producenci. W 2006 roku Taylor pojawiła się w horrorze "Hotel śmierci", a rok później w amerykańskiej superprodukcji "Transformers". W filmie Michaela Baya zachowała swój naturalny, australijski akcent, przez co producenci podkreślić chcieli międzynarodową wymowę filmu.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 11 lipca 1984

miejsce urodzenia: Launceston, Australia

wzrost: 174 cm

W 1998 roku została Miss Nastolatek Stanu Tasmania (Australia).
Miała zagrać Danni Martin w filmie "Surfer, Dude". Ostatecznie angaż otrzymała Alexie Gilmore.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych