Rachel Portman

Rachel Mary Berkeley Portman

7,7
1 341 ocen muzyki
powrót do forum osoby Rachel Portman

...że spodziewałem się jej w pierwszej trzydziestce 'Top Kompozytorów' a tymczasem widzę tylko (na chwilę obecną) 86 głosów. Chyba ją przeceniałem w porównaniu z innymi kompozytorami ale nie zmienia to faktu że stworzyła naprawdę świetne utwory.

Pozdrawiam.

TyskiDaro

Wcale jej nie przeceniasz bo prostu motłoch woli Zimmera i jego syntezatory niż pikną muzykę na "żywe instrumenty"

Private_Witt

Uderzyło mnie właśnie niedawno to, że taka genialna kompozytorka jest tak bardzo niedoceniania, niedostrzeżona. Obejrzałam niedawno One day, później Never let me go, mam wielką ochotę napisać jakąś recenzję do jej muzyki filmowej. Jest absolutnie niezwykła <3

Private_Witt

Jedno nie wyklucza drugiego. Też lubię Zimmera (mam słabość przede wszystkim do wczesnego Zimmera: Rain Man, Driving Miss Daisy, Days of Thunder), co nie zmienia faktu, że zaliczam Portman do absolutnego topu kompozytorów filmowych. Z przyjemnością wracam zwłaszcza do weselszych/żywszych fragmentów ze skrzypcami/fletami, np. "Vianne Sets Up Shop" z Czekolady, czy muzyki do Nowych szat cesarza i oczywiście Emmy (Main Titles, End Titles, The Dance).

soxterix

Teraz nawet ja lubie Zimmera, wreszcie jest w jego muzyce jakas prawdziwa emocja.

TyskiDaro

Podziwiam ją za ilustrację "Kandydata" Jonathana Demme!
https://www.youtube.com/watch?v=sPlpZCNQJY0

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones