Rachel Portman

Rachel Mary Berkeley Portman

[{"id":4,"name":"music","above5p":true,"career":{"name":"kompozytorka"},"ranking":{"name":"Muzyki","link":"/person/ajax/roles/10802/4","url":"/ranking/person/music"},"rating":{"count":1079,"rate":7.76274328081557,"desc":"ocen","profession":"muzyki"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/10802/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":7,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}}]
7,8
1 079 ocen muzyki
powrót do forum osoby Rachel Portman
  • ...że spodziewałem się jej w pierwszej trzydziestce 'Top Kompozytorów' a tymczasem widzę tylko (na chwilę obecną) 86 głosów. Chyba ją przeceniałem w porównaniu z innymi kompozytorami ale nie zmienia to faktu że stworzyła naprawdę świetne utwory.

    Pozdrawiam.

  • TyskiDaro Wcale jej nie przeceniasz bo prostu motłoch woli Zimmera i jego syntezatory niż pikną muzykę na "żywe instrumenty"

  • Private_Witt Uderzyło mnie właśnie niedawno to, że taka genialna kompozytorka jest tak bardzo niedoceniania, niedostrzeżona. Obejrzałam niedawno One day, później Never let me go, mam wielką ochotę napisać jakąś recenzję do jej muzyki filmowej. Jest absolutnie niezwykła <3

  • Private_Witt Jedno nie wyklucza drugiego. Też lubię Zimmera (mam słabość przede wszystkim do wczesnego Zimmera: Rain Man, Driving Miss Daisy, Days of Thunder), co nie zmienia faktu, że zaliczam Portman do absolutnego topu kompozytorów filmowych. Z przyjemnością wracam zwłaszcza do weselszych/żywszych fragmentów ze skrzypcami/fletami, np. "Vianne Sets Up Shop" z Czekolady, czy muzyki do Nowych szat cesarza i oczywiście Emmy (Main Titles, End Titles, The Dance).

  • soxterix Teraz nawet ja lubie Zimmera, wreszcie jest w jego muzyce jakas prawdziwa emocja.

  • TyskiDaro Podziwiam ją za ilustrację "Kandydata" Jonathana Demme!
    https://www.youtube.com/watch?v=sPlpZCNQJY0