Radiohead

8,3
13 ocen muzyki
powrót do forum osoby Radiohead
aarrivederci

7,5 na 10

zooshe

Radiohead to chyba jedyny zespól, może poza Muse, który ma tak niebywały potencjał twórczy....mieć takich gitarzystów w zespole i tworzyć płytę praktycznie bez ich dźwięku trzeba mieć wiele do zaproponowania.

RH stworzyli płytę na przekór wszystkich, odmienną, odklejoną od reszty twórczości, nie jest to najlepsza płyta w ich dyskografii, ale spokojnie mogę ją ocenić na 7/10, takie utwory jak Codex, Seprartor i Kwiat Lotosu na pewno można zaliczyć do wielkich hitów RH.

peesem

"RH stworzyli płytę na przekór wszystkich, odmienną, odklejoną od reszty twórczości" mi się z kolei wydaje, że ta płyta jest jedynie powtórką z poprzednich lat. Większość utworów przypomina mi te z Amnesiac'a czy In Rainbows. Takze nie widze tu nic świeżego i raczej nic mnie nie zaskoczyło. Oczywiście to moja skromna opinia.

aarrivederci

Tak, przypomina...ale tylko przypomina, nie jest kalką Amnesiaca, a do In Rainbows to w ogóle nie widzę podobieństwa

Wolę bardziej rockowe brzmienie RH i wydaję mi się, że kolejna płytą do tego brzmienia powrócą, a ta jak to się wyraził Yorke była tym w jakim stanie emocjonalnym akurat się znajdują muzycy. Z tej płyty zapamiętam tylko 3 utwory, jak pisałem wyżej nie jest to najlepszy ich album.

peesem

Osobiście też wole poprzednie oblicze Radiohead. Ale myśle, że o czymś rockowym na razie możemy pomarzyć. Thom od kilku dobrych lat siedzi w elektronice i z niej nie wyłazi. Poza tym to teraz "trend" na rynku muzycznym.

aarrivederci

Obyś się nie zdziwiła:-), nikt nie wie co siedzi w głowie Yorke`a i myślę, że następna płyta będzie rockowa, albo chociaż wyrobem rockopodobnym w stylu OK Computer:-)

peesem

Ah nawet nie wiesz jak bardzo chciałabym się zdziwić :)

aarrivederci

Nie mam żadnej wiedzy o muzyce więc napiszę co czuję :) Z początku nie byłam zachwycona tym albumem, ale coś mnie do niego niesamowicie i niezrozumiale przyciągało. I słuchałam go, słuchałam w kółko. a teraz nie mogę przestać. Jest w nim coś narkotyzującego. Bardzo mi się podoba, lubię Radiohead z domieszką elektroniki (Może dlatego że nie miałam za dużo styczności z dawnym obliczem RH? Nie zostawię tak tego, nabędę dyskografię ^^)
Najbardziej podoba mi się Lotus Flower (niesamowity taniec Thom'a na ich oficjalnym kanale YT!) Codex i Feral. No i duży minus - dlaczego tylko 8 utworów! :q Ale to marny powód do narzekania :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones