Richard BurtonI

Richard Walter Jenkins

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/41551/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":4554,"rate":8.476284584980236,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/41551/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":15,"rate":7.8,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/41551/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":5,"rate":8.2,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/41551/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":4,"rate":7.5,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":2,"name":"director","above5p":false,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/41551/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":2,"rate":8,"desc":"oceny","profession":"pracy reżysera"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/41551/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":7,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}}]
8,5
4 554 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Richard Burton
  • głosujcie:
    Dla nmnie to:
    1 "EQUUS",
    2 "KTO SIĘ BOI VIRGINNI WOOLF?",
    3 "NOC IGUANY",
    4 "TYLKO DLA ORŁÓW"
    5 "SZPIEG, KTÓRY PRZYSZEDŁ Z ZIMNEJ STREFY"
    6 "ANNA TYSIĄCA DNI"
    7 "TUNIKA"/"SZATA"
    8 "KLEOPATRA"
    9 "DZIKIE GĘSI"
    10 "NAJDŁUŻSZY DZIEŃ"

A wciąż nie widziałem "BECKETTA" i "1984" - ponoć tam też jest genialny.
    To jeden z najlepszych aktorów w ogóle.
    Głosujcie:

• użytkownik usunięty

AutorAutor Ja widziałem tylko dwie jego kreacje. Niegdyś "Kto się boi Virginii Woolf?", gdzie zagrał rewelacyjnie, podobnie zresztą jak cała czwórka.

A przed chwilą skończyłem "1984" i znowu się zachwycam. Świetna, sugestywna rola sadystycznego członka Partii.

Gdybym miał wybrać lepszą rolę, to na siłę:
    1. Kto się boi Virginii Woolf?
    2. 1984

• AutorAutor Egzorcysta 2:)

• sador1991 Akurat w egzorcyście 2 mi nie zaimponował, był jakiś taki przesadnie przelękniony :)

• kalakatakimuru "Pasja, namiętność, przez lekarza mogą zostać wyłącznie zniszczone, nigdy stworzone. Już nigdy nie będziesz galopował, Alanie." - z "Equusa"

• użytkownik usunięty

AutorAutor 1.Kto się boi Virgini Woolf
    2.Poskromienie złośnicy
    3.Noc Iguany
    4.Anna tysiąca dni
    5.Szata
    6.Becket
    7.Kleopatra