Richard Farnsworth

8,3
3 840 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Richard Farnsworth
punisher822_filmweb

Szczeże ??? Aż tal Cięto dziwi ?
Pół roku przed samobójstwem zdiagnozowano u niego raka kości, Po prostu nie chciał się męczyć.

Bartosz_EM

No ale wyobrażam sobie przyjemniejsze i bardziej estetyczne metody samobójstwa

MichCorleone

a można przykłąd ? Nie mogę sobie takich wyobrazić

hana____

Osobiście wolałbym paść na zawał podczas namiętnego seksu albo w ogóle zostać uduszony udami jakiejś laski niż strzelać sobie w głowę:-)
Jeśli ktoś jest konserwatywny to pozostaje jeszcze złoty strzał albo zażycie sporej dawki leków usypiających.
Nie wydaje mi się abym za kilkadziesiąt lat zmienił zdanie w tej kwestii.

MichCorleone

Efekt jest ten sam

PIXA_GOD

No tak.. skoro ten końcowy efekt u każdego człowieka jest ten sam to po co w ogóle zastanawiać się nad przebiegiem życia, w tym wypadku nad jego końcówką. Nie podzielam takiego poglądu i dostrzegam różnicę między np. wykwintnym posiłkiem w ekskluzywnej restauracji a kupnem kilograma mortadeli w Biedronce mimo że efekt, przynajmniej okazjonalnego takiego doświadczenia, może być ten sam.

MichCorleone

Wytłumaczę jak małemu dziecku piszemy o samobójstwie :)

PIXA_GOD

Wcześniej pisała Pani/pisał Pan o efekcie samobójstwa a nie o samobójstwie.

MichCorleone

"No ale wyobrażam sobie przyjemniejsze i bardziej estetyczne metody samobójstwa" tak że tego

PIXA_GOD

Bo wyobrażam sobie i co w związku z tym? To że efekt konsumpcji steku z wołowiny Kobe i mortadeli z Biedronki z jakim będziemy mieli do czynienia na drugi dzień w kiblu będzie taki sam nie oznacza, że nie dostrzegam różnicy w doznaniach smakowych w trakcie konsumpcji. Nie każdy zwraca uwagę tylko na efekt. Dla niektórych równie istotny jest przebieg.

MichCorleone

To może jeszcze prościej tak jak do 6 latka jak popełnisz samobójstwo to koniec nie ma drugiego dnia więc nie interesuje cię co się wydarzy dalej bo dalej nie ma tym bardziej cie nie interesuje estetyka bo popełniasz samobójstwo. Jesteś w tak strasznym stanie psychicznym że odbierasz sobie życie ponieważ ten czyn w twoim mienianiu (samobójcy) jest lepszy niż twoje doczesne życie to męczarnia której już nie możesz znieść.

PIXA_GOD

Mam nadzieję, że ktoś będzie miał kiedyś więcej cierpliwości i to Panu/Pani wyjaśni. Nikt tutaj nie zastanawia się nad różnicą w efekcie tylko nad przebiegiem który dla co niektórych ma znaczenie.
Proszę wybaczyć ale mam za dużo obowiązków by kopać się z koniem. Zwłaszcza że sugestie o tym jakoby rozmówca miał mieć umysł 6latka jednoznacznie wskazują na to, że nie rozchodzi się Panu/Pani o rzeczową dyskusję ile o pyskówkę.

MichCorleone

Strzał w głowę, powieszenie się, skok z wysokości, przedawkowanie leków bądź narkotyków, rzucenie się pod koła samochodu, podcięcie żył i tak dalej. Nie ma wyraźnego lidera w sposobie sztucznego zakończenia życia. Analogicznie patrząc na poruszony temat dla jednych samobójców estetyka będzie ważna dla innch nie. Można się spierać co jest estetyczniejsze, skok z 10 piętra czy strzał w głowę. Na stole sekcyjnym wszystkie zwłoki wyglądają podobnie, a przeciętny obywatel nigdy nie będzie miał okazji oceniania na żywo estetyki zwłok.
Podsumowując wszyscy macie na swój sposób rację.

Til

O ile estetyka skoku z 10 piętra i strzału w głowę jest dla mnie porównywana tak przedawkowanie leków nasennych bądź złoty strzał wydają mi się dużo bardziej estetyczne i doprawdy nie znajduję argumentów przeciwnych.

MichCorleone

Obleśny komentarz. Żadna kobieta nie chciałaby tego przeżyć.

ricariy

Bardzo możliwe ale przecież ja nie jestem kobietą i piszę za siebie.
No chyba, że sugeruje Pani, że każda kobieta chciałaby wówczas pożegnać się z życiem i do mnie dołączyć dochodząc do wniosku, że po tak namiętnym seksie dalsze życie nie ma sensu.

MichCorleone

To chyba o Tobie te memy o wujku januszu przy imprezowym stole xD

ricariy

Nie mam pojęcia o kogo chodzi ale grunt, że się Pani dobrze bawi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones