Robert Pattinson

Robert Douglas Thomas Pattinson

8,1
56 132 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Robert Pattinson

Która z fanek zmierzchu znała go przed tym filmem? Nie licząc fanek Harry'ego... Teraz nikomu nieznany wcześniej chłopak zagra główną rolę w ekranizacji książki uwielbianej przez miliony i nagle: "On jest kochany, cudowny, superprzystojny, utalentowany bla bla bla...". Posypią się dziesiątki. Znajdzie się w top sto, do którego zbliża się WIELKIMI krokami. Reszta userów się oburzy i zaczne walić 1. Spadnie do pierwszej 400. Schemat, schemat, schemat....

To, co mnie oburza, to to, że przed tym filmem był jednym z tysięcy nikomu nieznanych aktorów. Niedoceniany. Ta rola trafiła się akurat jemu i będzie teraz ubóstwiany, bo ZAGRAŁ Edwarda.

A gdyby ta rola przypadła komuś innemu? Nadal tkwiłby tu z niewiele ponad setką głosów na koncie... Nikomu nieznany... A cały ten zachwyt przypadłby w udziale komuś innemu...

Czy zasłużył już na 10?

Co wy o tym myślicie?

I_am_a_Bad_Girl

Każdy aktor staje się popularny po jakiejś konkretnej roli, on stał się bardziej rozpoznawalny akurat po tej i tyle. Mówisz tak jakby miał dokonać cudu bo dopiero wtedy zasługiwałby na uwagę. Jeśli tą rolę dostałby ktoś inny, to ktoś inny byłby tak samo popularny, lub też nie. A on może by się pokazał po innej roli lub też nie. Ale udało mu się i już. Każdy ma kiedyś swój czas, nie każdy jest kochany i doceniany po pierwszej roli... Osobiście uważam, że zasługuje na uwagę, bo jest dobrym aktorem i mam nadzieję, że dostrzeże to wielu ludzi, nie tylko popiskujące fanki jego urody:)

I_am_a_Bad_Girl

hmm .. nie ma co gdybać ..
takie rzeczy się niestety zdarzają w show biznesie ..
każdy w końcu ma swoje pięć minut .. i musi je jak najlepiej
wykorzystać ..
moim zdaniem jest on bardzo dobrym aktorem .. i poniekąd zasługuje ..
na to wszystko ..
został odkryty i doceniony .. i nie ma dla mnie w tym nic
niesprawiedliwego ..
nie on jeden tak ma i nie on ostatni .. ;DD

Misery_

hmmm... Piersze wrażenie miałam takie "Boże jaki on cudowny", jednakże kiedy pooglądałam troche wywiadów z nim zmieniłam zdanie. Albo mi się zdaje albo ta teraźniejsza "sława" odbiła mu już do głowi. Mam na myśli, to że odczówam z tych wywiadów, iż on wcale nie jest taki jakby to ująć "miły" dla innych. Bije od niego tak jakby chamskość do ludzi. Może się mylę, ale takie ja mam odczucie. Oczywiście nadal go uwielbiam za role Edwarda :)

natadebska

nie wiem nie zwróciłam na to uwagi .. ale może miał już tak przed tą sławą ? jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby on nie był dla innych miły ..
wygląda na sympatycznego człowieka ..

I_am_a_Bad_Girl

Ja go znałam, fanką Pottera nie jestem, chociaż oglądałam... Chłopak wydoroślał, zmężniaj tak jakoś, więc nie ma co się dziwić, ze gdy tylko zagrał rolę targanego uczuciami wampira - psychicznego lwa masochisty, rzuciło się na niego stado fanek... Niech on sobie będzie chamski, raczej go nie spotkam, a jeśli - zawsze mogę się pocieszyć, że nnie jest Tomem Cruisem xD
Jest czym oczy nacieszyć (i uszy)...

I_am_a_Bad_Girl

Dostał szanse i jej nie zmarnował,
wykorzystał ją w pełni, rola Edwarda z
pewnością przyniesie mu rzesze fanek.
( Jak by już nie przyniosła :)
Szczerze też nie kojarzę tego aktora z kompletnie żadnego filmu (widziałam przelotnie
Ze gra w H.Potterze ) ale jakoś mnie nie zainteresował.
Więc może się mylę mówiąc ze, po roli w filmie ‘Zmierzch’ stał się takim cwaniaczkiem.
prywatnie nie przepadam za tym aktorem i z pewnością nie będę. Jako Edward może być ale
tylko jako Edward.


Buźki :***

aniaM

Dziękuję za wasze opinie. Można jeszcze wymienić opinie bez wyzwisk... :D Tak się też zastanawiałam nad tym, bo oglądając zmierzch doszłam do wniosku, że inny aktor mógłby zagrać tę rolę równie dobrze. I to o nim byłoby teraz głośno, a Roberta nadal nikt by nie znał. Dziwne bywają losu koleje...

I_am_a_Bad_Girl

Zgadzam się z opinią, że chłopak złapał swoją szansę i w pełni wykorzystuje swoje pięć minut. Nie wiadomo ile pozostanie na fali. Ja go znalam z HP i już wtedy wydawał mi się przystojny, ale tam jego wątek był krótki, więc nie zrobił furory swoją grą. Można by stwierdzić, że podobny los spotkał odtwórcę roli Pottera. Czy ktoś go kojarzył zanim wcielił się w postać czarodzieja? Tak.. Dziwne sa koleje losu..

I_am_a_Bad_Girl

Czytając Twoją opinię miałam dość hm"wrogie" nastawienie xD ale... masz rację. Byłam ogromną fanką Harrego Pottera i Daniela Radcliffe i się tego nie wstydze ;] mam całe stosty zdjęć, wywaidów,plakatów... A teraz? Nic. Już nie czekam z utęsknieniem na kolejną ekranizację, już nie szperam w sieci o tej serii i aktorach.
To samo będzie ze "Zmierzchem". I wydaje mi się to oczywsiste. Może rola Edwarda przyniesie Robertowi kolejne sukcesy i "zorbi coś tym",a nie będzie tylko "gwiazdką jednego filmu". Liczę na pierwsza opcję :) Chociaż wydaje mi się,że dobrze że tę rolę zagrał "nowy" aktor a nie ktoś typu Bard Pitt który zaczyna robić się nudny.
W którejś z poprzednich wypowiedzi przeczytałam,że ma trochę "chamskie"podejście do ludzi etc. Też to stwierdziłam czytając wywiad w "BRAVO" [kupiłam ją tylko z jednego powodu,można sie domyśleć jakiego ;)].

Immortal_

Popieram wielka mlsc i szal gdy zagra ideanego Edwarda ,ale to normalne zjawisko , co malypszczec za Cedrikiem? tory mmo uroku osobistego pojawil sie w HP rzez pare minut?

Immortal_

Też zakupiłam dzisiaj BRAVO bo zobaczyłam w środku plakat xD heh i już zawisł ^^
Też kiedyś byłam ogromną fanką HP. Czekałam z utęsknieniem na kolejne części książek i filmów. Ach.. Tyle, że ja szalałam za Tomem Feltonem, który gra Dracona Malfoya. A teraz już zupełny brak zainteresowania czarodziejami.. I pewnie takie są koleje losu, że mi się znudzi i Zmierzch (co teraz jest nie do pomyślenia;D) i na ostatnią część ekranizacja sagi, pójdę z mniejszą adrenaliną..;)

pietrusia

No Tom Felton to niezły przystojniak:) I dobrze gra Malfoya. Tylko w filmie jest trochę taki gogusiowaty, nie tak jak w książce:)

Paullina

Też przez jakiś czas byłam wielką fanka Toma ..
ale już mi przeszło .. pewnie tak samo będzie z całą tą manią na Zmierzch .. kiedyś przejdzie i nie będę z niecierpliwością czekać na kolejne ekranizacje .. teraz dziwnie , że tak mówię i prawie to niewyobrażalne ..
ale wiem, że tak będzie ..
tak samo miałam z HP .

I_am_a_Bad_Girl

Gdyby w filmach obsadzali tylko znanych juz i lubianych aktorów to byłoby nudno. A tak w Zmierzchu w roli Edwarda pojawiła się nowa twarz i bardzo dobrze bo gdyby zagrał go ktoś znany chyba by mi się nie podobało. Pattinson jest niezły w swojej roli i myślę że pasuje do niej. Nie jestem jego super fanką i nie moge go nawet zaliczyc do swoich ulubionych aktorów bo widziałam go w zaledwie dwóch filmach, ale nie mam nic przeciwko temu. Za bardzo przeżywasz.

I_am_a_Bad_Girl

Robert ma teraz swoje 5 minut. Jak je wykorzysta zależy tylko od niego. Może to być jego jedyna niezapomniana rola, a może przejść on do historii kinematografi, co mu szczerze życzę:).
Najgorsze jest to, że większość z nas ocenia aktorów/aktorki nie po grze, tylko po urodzie... Fakt jest taki, że lubimy oglądać przystojniaków na ekranie...

Paullina

skoro dostał tę rolę, musi być dobry i chyba jest, tak myślę, a skoro taka rolę zagrał i zrobił to dobrze to zasługuje na dobre ocenki... Tak mi się zdaje, że nie mógł tej roli dostać każdy inny, boi nie każdy jest przystojny i umie tak zagrać :)

hermiona3201

Fakt ;] Musi mieć jakieś umiejętności skoro zachwycił ekipę i został wybrany. Bez charakteryzacji pewnie nie wyglądał tak cudownie jak wampir i wcale nie było to takie oczywiste ;)

hermiona3201

Ja nie wyobrażam sobie w tej chwili innej osoby na miejscu Roberta...
Niesprawiedliwe jest to,że gdy był już na 84 miejscu,to oczywiście zazdrośnicy obniżyli mu noty...Ale to pominę...Jeśli kupiłyście ostatni numer Bravo z wywiadem,to znajdziecie odpowiedź na pytanie,czy to sprawiedliwe...
On się o ta rolę nie prosił,czytając nawet,że poszukują idealnego mężczyzny,nie chciał iść na casting...Ale spróbował i został zauważony...
Owszem,po jednym filmie trudno określić talent aktorski,ale skoro gra przychodzi mu tak naturalnie,tzn.że jest na właściwym miejscu we właściwym czasie...To tyle ode mnie...Jak będę mieć czas,to dodam ten wywiad na mój profil...

hermiona3201

Hmm... Jest wielu lepszych aktorów (mało znanych), którzy nie byli podobni do edwarda, więc nie otrzymali tej szansy. To jest chyba właśnie popieprzone w zawodzie aktora, że czasem to geny decydują, czy ktoś otrzyma tę szansę, czy nie.
Niedawno gdzieś przyczytałam, że Meryl Streep starając się o rolę w filmie (kiedy jeszcze nie była znana) usłyszała od reżysera, który nie wiedział, że Meryl zna włoski, że na casting miała przyjść ładna dziewczyna, a nie świnia. Chamstwo!

I_am_a_Bad_Girl

Najgorzej jest oceniać ludzi, nie znając ich...
...............................................

Paullina

O tak,to jest nie do przyjęcia...Jak czytałam kiedyś posty na filmwebie przy disneyowskich produkcjach,to ludzie zamiast oceniać film,wyzywają siebie od najgorszych,tylko dlatego,że mają inne gusta...Moim zdaniem to jest żenujące...

Anua

To bardzo razi w oczy. Tu mamy wyrażać swoje opinie, a nie wyzywać. Można coś skrytykować - wiadomo, że każdy za czymś nie przepada - ale robi się to z kulturą. Najbardziej boli takie ocenianie, bezpodstawne ocenianie... Takie wypowiedzi - nie - wyzywanki, bo tego nawet nie można nazwać wypowiedzią, powinno się blokować.

Paullina

tak powinno się blokować.
ale niestety nie da się czegoś takiego powstrzymać ..
nie rozumiem takich ludzi .. naprawdę ..
to jest chore dla mnie ..

Misery_

Zwracają tylko na siebie uwagę, a my niepotrzebnie reagujemy, bo o to im chodzi. Może oni chcą się dowartościować? Ale co im to da, przecież nazwanie kogoś głupkiem, nie uczyni ich mądrymi, nazwanie grubym, nie uczyni ich szczupłymi...

Paullina

nie wiem .. takich ludzie nie powinno się starać zrozumieć ..
bo to tylko nam zaszkodzi .. ;D

Misery_

Racja;) Cieszmy się, że my tacy nie jesteśmy;P

Paullina

Wiecie z czym najczęściej się spotykam na filmwebie? Z krytyką co do wieku...Bardzo często,gdy jakiś aktor zaczyna mieć powodzenie,to naraz zlatują się "starsi" i twierdzą,że ci co na niego głosują,to jakieś 10 latki itp.Nie rozumiem co ma wiek do rzeczy,jeśli ktoś wyraża swoją opinię...Czasem osoba mająca 12 lat jest znacznie dojrzalsza od tej,która ma przykładowo 30 lat...Wyjaśnijcie mi to,bo nie pojmuję tego...

Anua

tak z tym wiekiem też się już parę razy spotkałam ..
myślę , że nad tym też nie powinno się zastanawiać .
tak ja już mówiłam wcześniej .. ;d

Misery_

Masz rację...To już ich problem...Ludzi nie zmienimy;)

Anua

Ja też tego nie pojmuję... I często sie spotykam z przypadkami, gdzie dzieci są bardziej dorosłe od dorosłych... Po prostu jest jakiś taki schemat, chore szufladkowanie. Po prostu starszych drażni, że ktoś młodszy od nich lubi to co oni... Albo myślą, że jak ktoś ma 13 lat to ogląda tylko jakieś Disneyowskie produkcje typu HSM. A tak na marginesie te pierwsze Disneyowskie filmiki dużo wnosiły. Kopciuszek, Król lew... Wychowywałam się na nich. Znowu zbaczam z tematu:P

Paullina

??? O czym wy piszecie? Pisząc "chamstwo" miałam na myśli reżysera. Czy w którymkolwiek momencie kogoś obraziłam?

I_am_a_Bad_Girl

Tu nie chodzi o Ciebie koleżanko:)
My piszemy o tym krytykanctwie, chamskim krytykanctwie, wyzwiskach na forum (nie tylko Zmierzchu) i przekleństwach... I o ocenianiu bez jakichkolweik podstaw...

Paullina

Poruszyliście temat, tego, że Harry Potter wam się "znudził", już nie czekacie na kolejne ekranizacje. Mi się zdaje, że Zmierzch to bd co innego, ponieważ są tylko 4 części, a HP 7 czy ile tam. Napewno przez pierwsze 4 części HP wam sie nie nudziło, dopiero potem. Te 4 ekranizacje "Zmierzchu" będą ciekawe, gdyż się nimi "nasycimy". Następne może i by były nudne, bo byśmy sie ich "przejedli" Tak jak Harrego Pottera.

natadebska

Tu nie chodzi o Harry'ego, ani o części. "Zmierzch" to inna bajka, inny gatunek... Po prostu czesto tak z ludźmi jest, że lubią jakiś film, potem przychodzi nastepny, potem następny, a tamte idą troszkę w bok. To jest nieuniknione.

P.S. Ja czekam na HP6:) Z jednej strony się cieszę, że będzie dopiero w lipcu, bo będę miała czas na przeczytanie 6 i 7. Na razie kończe 5. Tak zboczyłam z tematu:P.

natadebska

Może to też dlatego, że większość z nas już wyrosła z HP.. Kiedy czytałam pierwszą część byłam w podstawówce.. Pociągała mnie magia, małe stworki i wszystko co takie nierealne w świecie czarodziejów. Myślę, że zarówno Stephanie jak i autorka Pottera mogłyby dalej pisać kolejne tomy, a i tak większość by je przeczytała. Jeśliby chciały alej zerowałyby na popularności wykreowanych przez siebie bohaterów i ciągnąć niektóre wątki w nieskończoność. Przecież o wieczności (jak w przypadku Belli i Edwarda) mona pisać, pisać i pisać..

pietrusia

no niby mogły by pisać i pisać ..
ale nie da się uniknąć tego, że na pewno ! w końcu ludziom zaczęło
by się to nudzić ..

Misery_

Napewno. W końcu kiedyś wszystko się znudzi ;]

pietrusia

pietrusia masz plakat z robem p?? cc

IKnowWhatYouAre

ja też mam ten plakat ..
w Bravo .. był ...albo nadal jest ..
pomimo, że nie podoba mi się to zdjęcie ..
to kupiłam .. bo wiem, że nic lepszego nie dadzą ..

Misery_

Mam xD Tez mi to zdjęcie się za bardzo nie podoba, ale grzebiąc dziś w Empiku po tych durnych gazetkach nie znalazłam nic lepszego, a w '13' był identyczny, więc postanowiłam zainwestować w Bravo gdzie jeszcze był wywiad ;)

pietrusia

ja mam to i to :D tylko i wyłacznie ze względu na plakat i jakieś własnie wzmianki o ZMierzchu.
Ale więcej te gazety nie są dla mnie warte;]

I_am_a_Bad_Girl

Ja skończyłam tylko "Zmierzch" na resztę jak na razie nie mam czasu (sesje niestety, ale muszę powiedzieć, ze ciągle myślę o nich czasem jak jest ciemno wyglądam przez okno w oczekiwaniu, ze i ja mam takiego swojego Edwarda, który mnie obserwuje, wiem to chore;D no, ale cóż uzależniłam się i zaraziłam tym moje koleżanki!
Wracając do tematu ktoś napisał, że Robert w wywiadach wydaje się chamski. Ja również obejrzałam wiele wywiadów i nie wyciągnełam takich wniosków z resztą najbardziej podobał mi się wywiad, w którym z Robertem była Heidi Robert był tam taki zabawny. Moim zdaniem on nie jest jeszcze gotowy na tę całą "sławę", ale w końcu powinien był się na to przygotować wiedząc, że Zmierzch ma wielu fanów, a raczej fanki, które na 100% beda go utozsamiać z Edwardem. Jak dla mnie Robert jest skryty, tajemniczy, ale jednak taki "easy-going" normalny 22letni chłopak. Również przeczytałam ten wywiad w bravo (sąsiadka kupiła to przejrzałam;P)i tak sobie myśle, że może wam się wydaje wrogo nastawiony bo chce za wszelką cenę zachować prywatność i tęskni za swoim starym życiem - " czy ja mam jeszcze przyjaciół? dziewczynę?" nie wykluczone, że Robert ma dziewczynę tylko pragnie to ukryć. No i podsumowując bo się "troszkę" rozpisałam dobrze, że ta saga ma tylko 4 części bo w końcu ile można ciągnąć ten wątek miłosny? chociaż ja bardzo lubię en wątek miłosny...;))

I_am_a_Bad_Girl

nie jest tak, że nikt go przedtem nie znał :)
ja zwróciłam na niego uwagę już w HP, wydał mi się wtedy całkiem przystojnym facetem. potem obejrzałam Bad Mother's Handbook, nieźle zagrał swoją rolę. jednakże nie oceniam go jeszcze narazie, nie obejrzałam Twilight, więc nie mam narazie na czym się wzorować, bo na epizodach i jednej większej roli jeszcze nie warto.

I_am_a_Bad_Girl

Troszkę zaskoczyło mnie to,że jest juz na 92 bodajze msc w rankingu... Kurczę, ciekawe ile potrwa jego sława tu. Kto był prawdziwą fanka dowiemy sie gdy całe zamieszanie wokół "Zmierzchu" ucichnie i na forum zostanie znów garstka osób :] a reszta na pytanie "kto to jest Robert Pattinson" odpowie "eee...?" . "Kto to jest Edward Cullen?" "Ten zabójczo przystojny brunet<?> z włosami w idealnym nieładzie bla bla..."

I bardzo podoba mi się to forum właśnie ze względu m.in. tego,że nikt się nie wyzywa tylko dlatego,ze ma inne zdanie od innych. Taka "toleracnja"[czy jak to nazwać] powinna być wszędzie ;]

Immortal_

No tak tolerancja jest ;)

A chciałam tez wypowiedzieć się na temat Roberta.
Od razu zaczne "że jestem tą fanką Harr'ego która już wcześniej widziałą Roba".
Myśle że świetnie poradził sobie z rolą Cedrika i tylko czekałam kiedy znów ujrze go w jakimś kolejnym ciekawym filmie. Niestety...cisza. Pewnego dnia przeglądałam strony internetowe i zobaczyłam reklame "zmierzchu". Gdy zobaczyłam, kto gra główną role od razu chciałam obejrzeć film. No i... jestem zachwycona. Zagrał świetnie. Nie wyobrażam sobie, żeby to nie on zagrał tej roli. Ciesze się, że chłopakowi się udało. Myśle, że to jak długo będzie o nim słychać zależy tylko od niego samego. Cóż się dziwić, że tyle o nim słychać i że jest tak wychwalany... to po prostu nowa gwiazda, a co będzie dalej tego nie wiem, ale nie rozumiem czemu ma byc to "niesprawiedliwe"...
Robert jest przystojny i według mnie ma talent (chociaż też słyszałam że w życiu nie jest zbyt miły - ale ja oceniam jego gre a nie życie)więc niech korzysta ze sławy która może poprowadzić go jeszcze wyżej, ale jak będzie nieostrożny może się stoczyć..
Powiem jedno - zagrał świetnie i nie mam do niego zastrzeżeń ;)

I_am_a_Bad_Girl

Ja nie uważam, że to niesprawiedliwe. Taki jest showbiznes i już. Każda gwiazda miała kiedyś jakąś przełomową rolę, po której stała się znana. I rola Edwarda jest taką właśnie dla Roberta:)
Szczerze powiedziawszy od razu czułam w kościach jak go zobaczyłam w HP, że on nam się jeszcze pokaże...
Ale jeśli chodzi o top 100, to nie śpieszyłabym tak bardzo, żeby go tam umieszczać, bo w sumie nic wielkiego jeszcze nie pokazał.

edziek244

Ja mam coś lepszego niż plakat z Bravo(ale też go mam)...
Luknijcie,jak chcecie...
http://i357.photobucket.com/albums/oo12/anex94/anabellnl8.jpg

Anua

hehe moha koleżanka zrobiła sobie fotomontaż jak idzie z Edwradem xD

pietrusia

Ajj udało mi się dodać komentarz xD Od kilku dni próbuje i nic, a tu nagle niespodzianka ^^

pietrusia

Ja też nie mogłam dodać komcia...Na szczęści,już ten error zniknął:D
A ten fotomontaż zrobiła mi moja koleżanka z forum;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones