Roch Siemianowski

6,5
299 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Roch Siemianowski

Człowiek nie rzucający się w oczy, grający w filmach gościnnie ale...
Zawsze jest jakieś "ale", prawda? Polecam ten niezwykły głos do słuchania. Ostatnio wpadł mi w ręce Wiedźmin i Władca pierścieni w wykonaniu pana Rocha. Czyta fantastycznie, słucha się przyjemnie i czas leci szybko przy pracy :)
Jeśli pan tu kiedykolwiek zajrzy, to chcę podziękować panu za pięknie spędzony czas :)
Pozdrawiam :)
Maja

Daimon_F

popieram w 100 %, kocham audiobooki w wykonaniu pana Rocha a w szczególności Wiedźmina i Trylogie Husycką :)

Daimon_F

Przesłuchałem kilkadziesiąt jeśli nie kilkaset audiobooków i mógłbym wymienić nazwiska wielu lektorów, ale pan Roch Siemianowski jest najlepszy!!!.
Polecam!!

tenszin

Właściwie to ja również- za założycielem tematu-chciałem podziękować panu Rochowi za audiobooki które czytał z niezwykłą pasją!.Pozdrawiam,

tenszin

Jestem pod ogromnym wrażeniem, ten wspaniały głos mnie oczarował:)

Trafiłam na Wiedźmina zupełnie przypadkiem, (przez film pewnie nigdy bym go nie przeczytała) ale miałam małą operację, dlatego zaopatrzyłam się w książkę czytaną - Wiedźmina.
I to była ostatnio najlepsza rzecz, jaka mnie spotkała.


Po audiobooki sięgałam do tej pory rzadko, ale teraz wiem, że książki lepiej bym na pewno nie zinterpretowała:))))
Uważam, ze oddał klimat powieści baaardzo trafnie- ja jako kobieta, zinterpretowałabym to pewnie trochę inaczej. A teraz, kiedy go słucham, mam nieodparte wrażenie, że wszystko do siebie idealnie pasuje.

więc chyba nie odważę się sama przeczytać Sapkowskiego, zanim nie przesłucham wszystkich książek czytanych przez Pana Rocha:)))))

tenszin

prosze wymien kilka innych nazwisk ktore polecasz,, bo juz wszystkie ksiazki pana Rocha juz przesluchalem i jestem juz uzalezniony od audiobookow w dobrym wykonaniu

dabram17

Dabram17, założyłem nowy temat. Rzuć okiem :)

http://www.filmweb.pl/forum/inne/Najlepszy+lektor+audiobook%C3%B3w,2331251

Pozdrawiam,

Daimon_F

Popieram- szacunek za jego wspaniałą pracę. Tylko jego zdjęcia brak....

Daimon_F

Ja też jestem wielką fanką głosu Pana Rocha. Doszło do tego, ze wyszukuję tytuły, które czyta własnie on:)
Wiedźmin, Trylogia- po prostu rewelacja!
Panie Rochu, wielkie podziękowania, jest Pan mistrzem!!

milwa

pamietam jego w Przylbicach i Kapturach, gdy gral tam Czarnego...fajny klimatyczny serial, fajna rola

Daimon_F

trylogia husycka - pan Roch jest niesamowity! najlepszy lektor jakiego slyszalem ostatnich lat, a na pewno nie do pobicia w ksiazkach |Sapkowskiego

dabram17

W innych książkach też nie do pobicia :)

10 także ode mnie za tę pracę !

michal.2907

Polecam, Sagę Endera Scotta Orsona Carda w wykonaniu właśnie Pana Rocha

Pawel_Gulina

Już poznałem :)

Daimon_F

Jak dla mnie może czytać każdą ksiażkę.

Arg

Faktycznie, słuchanie Wiedźmina i Trylogii Husyckiej to balsam dla ucha!

Daimon_F

Czy ktoś może podać książki czytane przez pana Rocha? Saga o Wiedźminie w jego interpretacji zrobiła na mnie wielkie wrażnie. Chętnie posłucham jeszcze:)

Anna_Maria__Rita

Np. genialna książka: "Trylogia husycka" Sapkowskiego

Ostatnio byłem w bibliotece gdzie wypożyczają audiobooki, wybrałem lektora Pana Rocha to aż się zdziwiłem kilkanaście stron różnych tytułów. Takie fonoteki mają katalog on-line, więc można sobie sprawdzić z własnego kompa w domu.

Anna_Maria__Rita

A ja polecam świetną fantastykę "Gra Endera" autorstwa Orsona Scotta Carda, humorystyczną powieść angielskiego pisarza Jerome'a K. Jerome'a"Trzech panów w łódce - nie licząc psa" i dalsze ich losy "Trzech panów na rowerach - tym razem bez psa" oraz polski odkurzony i nieśmiertelny tytuł "Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego. Pan Roch Siemianowski nie ma sobie równych...

Anna_Maria__Rita

Z ostatnio słuchanych to:

Werner Legere- "Zaginiony wśród korsarzy"
David Morrell- "Fałszywa tożsamość"
Wojciech Cejrowski- "Gringo wśród dzikich plemion".

Zwłaszcza ta ostatnia to jest totalny popis pana Rocha ! :)

Anna_Maria__Rita

Też ściągam wszystkie audiobooki czytane przez Rocha Siemianowskiego. Wczoraj kupiłam najnowszą z jego udziałem - "Psychoobywatel" Marka Borysewicza. Zaczyna się świetnie. Z resztą jest to podobno pierwsza książka, którą Audioteka zdecydowała się nagrać jeszcze przed wydaniem papierowym, więc chyba musi być w niej coś wyjątkowego.

Daimon_F

Dziękuję pięknie za Wasze wszystkie wypowiedzi! Miód na serce! Przy okazji polecam "Trzech panów w łódce - nie licząc psa" Jerome K. Jerome, oraz cotygodniowe wydanie "Newsweek'a" w wersji audio. To jest robota! Ciekaw jestem Waszych opinii!! Jeszcze raz dzięki za miłe słowa, pozdrawiam!
Roch S.

rochs

Jeśli to nie podszyw to chciałem powiedzieć tylko jedno...
Dla mnie, jest Pan pozytywnym Bohaterem! Dzięki Panu audiobooki zyskały nowy wymiar!
Proszę czytać jak najwięcej książek :).
Z wyrazami szacunku,

rochs

Nigdy nie byłem przekonany do audiobook`ów ale dzięki Panu moja opinia o nich wywróciła się o 180 stopni ! Jako, że saga o Wiedźminie to jedna z moich ulubionych serii podchodziłem do audiobooka z wielką rezerwą i nawet drobną niechęcią ale właśnie jestem na etapie trzeciej części i......... WSIĄKŁEM totalnie, nie wyobrażam sobie żeby ktokolwiek kiedykolwiek był w stanie zrobić to lepiej niż Pan, więc przyłączam się do powyższych pochwał - GENIALNA interpretacja i umiejętność oddania nastroju ! Jeśli " Trzech panów w łódce....." także czyta Pan to biorę w ciemno bo to doskonała książka. Dziękuję, pozdrawiam i czekam na kolejne Pana interpretacje :)

rochs

Ostatnio skończyłam słuchać Wiedźmina (którego wcześniej czytałam już dwa razy) a teraz zaczęłam Władcę Pierścieni (trylogie czytałam tylko raz będąc dzieckiem). Pan Roch jest niezastąpiony jego cudowny, głęboki, męski głos uspokaja i wciąga. Nie jestem w stanie zliczyć ile razy towarzyszył mi w podróży czy utulał do snu. Dzięki niemu przekonałam się do audiobooków, a teraz nagrywam całej rodzinie i przyjaciołom :) Trylogia husycka następna w kolejce! Polecam wszystkim :))

Daimon_F

Wiedźmina przed audiobookiem czytałem 3 razy. Gdy wziąłem do ręki "Ostatnie życzenie" w wersji audio, to stwierdziłem, że na gorszego lektora nie mogłem trafić... Teraz na wakacje słuchać będę "Wiedźmina" po raz 2 (i czytać po raz piąty) i nie wyobrażam sobie innego audiobooka niż czytanego przez pana Siemianowskiego. Już z utęsknieniem czekam na scenę krasnoludów grających w karty (tak koło 4go tomu), bo w wykonaniu pana Rocha to jest mistrzostwo świata- zawsze uśmieję się do łez (słuchałem jej kilka razy tak jest doskonała)...

Daimon_F

Sagę o Wiedźminie słucham już 2 raz, a będę słuchać jeszcze wiele razy. Mistrzostwo świata. Trylogię husycką słuchałam tom 2 i 3 (tom 1 w formie słuchowiska) i wolę głos Pana Rocha niż wersję multi-aktorską.

Daimon_F

Przy "Wiedźminie" pierwszy raz musiałem przyznać, że w wersji słuchanej książka zyskała. Pan Roch potrafił wyłuskać wiele detali z powieści a jego głos doskonale współgrał z klimatem powieści.
Jeszcze lepszy był Narrenturm w jego wykonaniu! Nawet megatrudna scena egzorcyzmów wyszła mu fenomenalnie. Słucha się doskonale. Po takim wykonaniu nawet słuchowisko teatru polskiego radia na 112 aktorów chociaż imponuje rozmachem, tonie umywa się.
Wielki, wielki szacunek

Daimon_F

też słuchałam "Władcy Pierścieni" z jego głosem! Świetne!

Daimon_F

„Wiedźmin” czytany przez Siemianowskiego jest taki sam jak inne czytane przez niego książki i większość audiobooków – słucha się tego, ale nie przeżywa. Znakomita to jest wersja zrealizowana w formie słuchowiska jakieś dwa lata temu, z Krzysztofem Gosztyłą, Krzysztofem Banaszykiem, Sławomirem Packiem i Anną Dereszowską jako – odpowiednio – narratorem, Geraltem, Jaskrem i Yennefer. Po prostu coś pięknego. Ta sama ekipa realizatorska zrobiła jeszcze „Trylogię husycką” i „Grę o tron”, ale te słuchowiska niestety nawet nie dorastają „Wiedźminowi” do pięt.

Daimon_F

Masz tu wiele racji :D

Daimon_F

Mógł by ktoś polecić jakieś audiobooki z jego wykonaniem ?

killerek132

"Przenicowany świat". Mój ulubiony audiobook, w dużej mierze za sprawą P. Rocha Siemianowskiego.

killerek132

żaden, bo to chyba najgorszy polski lektor :(

Daimon_F

mógłby mi Pan czytać nawet książkę telefoniczną ;-)

Daimon_F

Jest gdzieś list audiobooków które czytał p. Roch Siemianowski?

Daimon_F

Ostatnio nawet dobieram audiobooki wg. tego lektora. Niestety są tacy których nie mogą cierpliwie słuchać, oczywiście Pan Roch Siemianowski i czytane przez niego powieści zwłaszcza z gatunku militarnego Sci-Fi są moimi ulubionymi. Czasem słychać, że nie miał czasu się przygotować - co zdanie to błąd interpunkcyjny. Musi mieć sporo zleceń... ;)

Daimon_F

Czy ktoś jest mi w stanie podać w ogóle namiar na audiobooka sagi o wiedźminie właśnie czytanej przez Pana Rocha?
w ogóle nigdzie nie mogę tego znaleźć aby kupić.

LuxPerpetua111

Bo nigdzie go nie kupisz. Jest tylko dostępne w wypożyczalni dla osób głuchoniemych w Warszawie po osobistym stawiennictwie w zależności od dostępności (na kasetach).
To jakaś patologia że dzieła p. Andrzeja Sapkowskiego nie są dostępne w formie audiobooka, że nie zostały ukończone fantastyczne słuchowiska (tzw. superprodukcje) byłego już studia FONOPOLIS.
Jedyne "świeżość" co "się zmienia" to nowe okładki w wydaniach z miękkiej oprawy czy coraz to nowsze wydania premium w twardej.
Wszystko przy mogłoby się wydawać bezczynności samego autora lub jego wydawcy jak inaczej określić taką sytuację ?!

Daimon_F

Słuchanie jego audiobooków przypomina jazdę samochodem z kimś kto dopiero odebrał prawko. Szarpie słowami, gubi interpunkcje, wszystko jest wypowiadane na jedno kopyto i zbyt radosne. "Doktor Sen" S. Kinga w jego wykonaniu to sromotna klęska.

Daimon_F

nie, nie i jeszcze raz nie. Uwielbiam audiobooki sf, ale niestety nie mogę słuchać Siemianowskiego, a niestety czyta on dużo sf, przez co niestety wiele książek nie odsłucham, bo każdą książkę czyta w taki sam, beznadziejny sposób, bez zwracania uwagi na interpunkcję (lub zwracania w sposób sobie tylko właściwy, ale bez sensu dla mnie - odbiorcy), każdą książkę jak dziadzio opowiadający wnuczkowi mdłą bajeczkę do snu, no brak mi słów, zwłaszcza, że "straciłem" wiele audiobooków przez tego lektora :(

Daimon_F

Kiedyś był dla mnie jednym ze znienawidzonych głosów (przez Telezakupy sprzed lat). Fakt, że do Kinga nijak nie pasuje, ale audiobooki z książek Agathy Christie to mistrzostwa. Ostatnio coraz bardziej się do niego przekonuję, choć w moim top 10 się nie znajdzie, najwyżej w top 20.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones