Roman PolańskiI

Raymond Roman Thierry Liebling

8,3
14 871 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Roman Polański

Zdaję się, że żaden z obrońców Polańskiego nie ma zielonego pojęcia, za co tak
naprawdę ścigał go amerykański wymiar sprawiedliwości. Wszyscy komentujący
posługują się informacją czy to zasłyszaną od kolegi, czy to wyczytana gdzieś na jakimś
oświeconym polskim forum, czy też przeczytał, bądź usłyszał o tym w TV, od jednego z
niedoinformowanych polskich dziennikarzy, który chyba za wiarygodne źródło informacji
uznał wypowiedzi równie doinformowanych francuskich kolegów.

Każdy kto chce się dowiedzieć co tak naprawdę się stało, co Polański zrobił, może
zajrzeć do oryginału akt sprawy, wraz z przesłuchaniem 13-letniej Samanthy dostępnym
tutaj:
http://www.thesmokinggun.com/archive/polanskia1.html

Prawda moi drodzy jest taka, że Polański jest zwykłym gwałcicielem, na dodatek
gwałcicielem 13-latki (co dla wielu może zakrawać na zwykłą pedofilię).

Polański pod pretekstem sesji zdjęciowej upił 13-latkę szampanem, po czym podał jej
tabletkę quaalude (narkotyku, pochodnej barbitiuranów). Mało tego, nawet pomimo tego
wszystkiego dziewczyna wielokrotnie się opierała i mówiła NIE.
To co zrobił Polański z tą młodą dziewczynką nie może zostać nazwane inaczej niż
zwykłym gwałtem. I naprawdę nie ma to nic wspólnego z 'automatyczną' prawną
kwalifikacją czynu jako gwałt, jakim jest traktowanie stosunku z dziewczyną poniżej
określonego wieku. Gdyby Samantha miała 20 lat to wciąż byłby to gwałt. Fakt, że miała
13 lat czyni jego zachowanie szczególnie odrażającym.

No tak powiecie, ale przecież ofiara przebaczyła Polańskiemu po kilkudziesięciu latach,
więc pewnie koloryzowała, albo nawet mataczyła w procesie, bo tak naprawdę wina jest
po jej stronie, bo ona tego chciała itd., prawda?
Otóż nieprawda. Wiele ofiar gwałtów, z uwzględnieniem tych szczególnie brutalnych,
przypisuje sobie winę za to co się stało. Za to, że nie broniła się dostatecznie mocno, za
to, że poszła na tę pierwszą randkę, za to, że nosiła sukienkę itd. Ot czują, że to ich wina,
a nie oprawców (co ciekawe tym samym przypisując 'biednym' samcom
niepohamowaną zwierzęcą naturę, którzy gdy mają popęd i 'okazję', czyli możliwość
gwałtu bez odpowiedzialności, to nie mogą się powstrzymać i brutalnie biorą to, na co
mają ochotę). Dotyczy to szczególnie ofiar w młodszym wieku. Zresztą społeczeństwo też
ma w tym swoją zasługę, ale to już inna historia.
Temat jest długi, no ale w jego ramach nie można nie wspomnieć o 'syndromie
sztokholmskim', kiedy to ofiara, po traumatycznych przeżyciach, identyfikuje się z
oprawcą, wybacza mu, biorąc całą winę na siebie. Takich historii zdarzały się setki,
szkoda przeciągać wątek.
Fakt, że ofiara Polańskiemu wybaczyła, nie ma nic wspólnego z tym co zrobił, a co
najważniejsze, w ŻADEN sposób nie umniejsza jego winy.

I jeszcze tylko jedna kwestia. Jest mi wstyd za dużą cześć Polaków, no i niestety za
polskie 'autorytety' i władze, starające się by Polański nie mógł odpowiedzieć za to co
zrobił. To wszystko świadczy o kompleksach Polaków, którzy z braku dobrych reżyserów,
są w stanie wszystko wybaczyć i przemilczeć, nawet tak obrzydliwe zachowanie.
Naturalnie, gdyby to samo zrobił 'zwykły' obywatel, to najchętniej by go wykastrowali i
wsadzili za kraty na 10 lat. Ah, już nawet strach pomyśleć, co by było gdyby to
przypadkiem mogło dotyczyć córki Kowalskiego.

No nic krótkowzroczność i hipokryzja.

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że Amerykanie, wyśmiewane dzieci
Hollywood, popkultury i kultu pieniądza, są znacznie lepsi w ocenie zachowania
Polańskiego niż ich inteligentni koledzy z Francji czy Polski.

Cobalt_Sky

Uła - Mua! Ech, spróbujmy po dobroci: Raz, : to chyba ty wyczytałeś na "Pudelku" te pseudofakty. Dwa: Ona sama mu się do łóżka pchała (z wiarygodnego źródła to wiem). Trzy: Amerykanie mają chore prawo,gdyż z natury są oni umysłowo tępi. Tertio: Tak wyglądała na dojrzałą (wiem, bo widziałem jej zdjęcia.) Cztery: to zdarzenie miało miejsce około 30 lat temu, więc daj już spokój i przestań się kompromitować !

garfield_7

Ah dziękuje garfield, że tak ze mną 'po dobroci'.
Rozumiem, że zaglądasz do Pudelka, no i stamtąd sie dowiedziałeś, że Polański jest zły, więc idea złego Polańskiego została automatycznie skompromitowana. Podziwiam. Ja osobiście nie wiem co tam na Pudelku słychac, ale powiem Ci, że gdybyś obserwował polskie gazety i serwisy informacyjne, to byś zauważył subtelna ewolucję od biednego, niewinnego, zaszczutego Polańskiego, do drania, który podstępem spił dziecko, podał mu narkotyk, przyznając się zresztą do tego, a potem pomimo dalszego braku zgody, Polańskiego robiącego z nią co chciał. Pomijając wprosty, newsweeki, tvny i rzeczpospolite, to pisała o tym także Gazeta, która przecież zasłynęła wieloletnią obroną każdego polskiego autorytetu. No cóż ,skoro już Wyborcza o tym pisze, to cóż można powiedziec. No, ale rozumiem Garfield, że Ty masz lepsze źródła informacji, 'wiarygodniejsze'. Rozumiem, że Nicholson, zamontował ukryte w wodzie jacuzzi głośniki i kamery, no i podzielił się z Tobą tą informacją.

Co do reszty Twoich argumentów, to są one tak wartościowe, że nie będę się nawet silił na odpowiedź.
Miłego wieczoru.

Cobalt_Sky

Ech...kolejny użytkownik Filmwebu, który mnie nie zrozumiał. Ciekawe ile tu takich?

Cobalt_Sky

Po prostu wszyscy jeżdżą po Polańskim, jak walec po asfalcie i zastanawiam się ilu tych pseudoprokuratorów zna rzeczywiste fakty, a nie medialne plotki, wyssane z palca (wcześniej,zapewne wsadzonego nie powiem gdzie).

garfield_7

Rozumiem, że znasz "rzeczywiste fakty", więc bądź tak dobry i powiedz nam jak było naprawdę. :)

k4PL

Ona sama mu się podłożyła, bo dzikie harce miała w głowie. Naprawdę wątpię, by Polański ją do czegoś zmuszał, a szczególnie do tego.

Cobalt_Sky

Słuchaj, no. Po pierwsze: Tak ją wychowali jej chorzy psychicznie rodzice,którym bardziej zależało na rozgłosie i sławie,niż na własnej córce. Po drugie: Odnośnie wieku nasza "biedna" Samantha wprowadziła reżysera w błąd. Po trzecie: Amerykanie to debile(i jak widać my też,skoro wierzymy niedoinformowanym mediom i kretyńskim tabloidom).

garfield_7

Ale coś powinien odsiedzieć - nie 50 lat, ale z 2-3, bo ona na dużo starszą nie wyglądała, a tłumaczenie, że do łóżka sama wchodziła brzmi tak samo durnie jak słowa biskupa broniącego księży pedofilów, że dzieci same prowokują... to on jako stary koń powinien ją do domu odesłać, a nie poić alkoholem i bzykać!!!!

nono_doktor

Pewnie by posiedział tyle, gdyby to było w Europie, a w stanach to prawnicy kariery chcą sobie robić na znanych nazwiskach i pewnie zrobiliby z tego spektakl medialny, a on siedziałby do dziś

Koper_Zielona

On już był dogadamy, tylko sędzia złamał układ

Koper_Zielona

Ale i tak tam trochę odsiedział co pamiętam?

Koper_Zielona

w stanach to z tym jest cyrk po prostu

nono_doktor

No faktycznie. Choć jesli rodzice wychowywali ją na lolitkę, to kto wie, czy po części sama go nie kusiła. Obydwoje popełnili błąd. Wina leży po obu stronach.

garfield_7

Oj, nie możemy 13-latki winić, on powinien reagować. Jakby Ciebie 12 latka podpita (bo koleżanki jej piwo dały) chciała zmolestować, uległbyś? Myślę, że nie

nono_doktor

Oczywiście! On doskonale wiedział co robi, ma po prostu skłonności do małolat

garfield_7

"z wiarygodnego źródła to wiem"

Ale podać tego źródła to już nie raczyłeś. Mamy uwierzyć na Twoje słowo i autorytet? Ok.

Trias

Sama to powiedziała. Kiedyś.

garfield_7

Gdyby ona się koleżance nie pochwaliła nie byłoby całej sprawy, ale faktem jest że wygladała dziecinnie i Roman coś powinien odsiedzieć

nono_doktor

Koleżanka swojej mamie, tamta matce tej laski i się afera zrobiła...

makarow

Bo kolżanka pewnie zazdrosna była, ze tamtą znany gość dopadł

nono_doktor

A mamie głupio było przyznać, że córka już taka puszczalska...

makarow

Albo liczyła na kasę... i się doczekały

Cobalt_Sky

Hmmm... Jeżeli wydaje ci się, że nikt jeszcze czegoś podobnego tu nie napisał, to jesteś naiwny. Podobnych tekstów było tu już kilka i były one mocno obkomentowywane m.in. przeze mnie, który byłem bardzo tu swego czasu aktywny. Jeśli cię to interesuje to poszperaj, bo mnie się cholernie nie chce pisać po raz 10 tego samego. Zwłaszcza teraz, po szczęśliwym zakończeniu (no, nie całkiem) sprawy. Pzdr.

Sqrchybyk

Zawsze tak jest. Jeszcze przez jakiś czas będą tu wlepiać swoje posty Ci wszyscy "moralni" i "zawsze poprawnie postępujący" krzykacze, a gdy sprawa już przyschnie to będzie tu cicho jak w grobie, no chyba że pojawi się nowy film, bądź kolejne niefortunne zatrzymanie na granicy ;) (czego oczywiście Panu Polańskiemu nie życzę). Pzdr.

scoiataell

Jesteś pedofilem, skoro akceptujesz pedofilskie zachowania Polańskiego? Nikt przy zdrowych zmysłach nie akceptuje seksu z 13. latką (na 13 lat Samantha wyglądała). Piszę tak mocno, bo zastanawiam się co tobą kieruje: głupota, czy zwyrodnienie? I nie ma znaczenia, że P. jest wybitnym reżyserem - jego filmy cenię, ale wobec tej dziewczynki - i to naprawdę nieważne jakich miała rodziców - powinien sobie zakręcić na supełek.

epilenka

Zdecydowanie nie wyglądała na 13, ani nawet na 14 i pół... I też (podobno) nie zachowywała się jak 13latka.

scoiataell

Ale coś powinien odsiedzieć - nie 50 lat, ale z 2-3, bo ona na dużo starszą nie wyglądała, a tłumaczenie, że do łóżka sama wchodziła brzmi tak samo durnie jak słowa biskupa broniącego księży pedofilów, że dzieci same prowokują... to on jako stary koń powinien ją do domu odesłać, a nie poić alkoholem i bzykać!!!!

scoiataell

Szkoda, ze tego aresztu domowego w Szwajcarii nie policzyli mu za odsiadkę, to miałby już spokój

Koper_Zielona

Właśnie, szkoda, że się prawnicy nie dogadali

Koper_Zielona

Wiesz, co to było za wiezienie...

Koper_Zielona

Ale on już wtedy w stanach też coś posiedział

arek_krotoszyn

Ale krótko

Marek32

Trochę za krótko

Cobalt_Sky

Jeden z najbardziej przemyślanych, inteligentnych i obiektywnych postów, jakie czytałem. Mam bardzo podobne zdanie na temat tej sprawy - tzn. faktów podanych do publicznej wiadomości, bo, jak wiadomo, prawdziwej sprawy sądowej, dzięki skuteczności pociągających za sznurki adwokatów, nie ma i prawdopodobnie nie będzie.

_neutrino_

Mnie jego życie osobiste w ogóle nie obchodzi... Ja się skupiam na ocenianiu go jako człowieka kina jedynego dobre polskiego reżysera ,który tworzy filmy na wysokim poziomie...

Dajcie mu już święty spokój ,a nie jak amerykanie chcecie za gwałt ciągać ludzi po wiezieniach do końca życia

Mayurii

Jako reżysera cenię go bardzo wysoko. Jako człowieka już niestety nie, choć chciałbym móc powiedzieć inaczej.

Mayurii

"Dajcie mu już święty spokój ,a nie jak amerykanie chcecie za gwałt ciągać ludzi po wiezieniach do końca życia"

Ja nie chcę. Dla gwałciciela wolałbym jakąś powolną i bolesną śmierć.

Cobalt_Sky

Aha i jeszcze coś: takie brednie można wyczytać nie tylko na na Pudelku, ale też w "Fakcie" , Super Ekspresie" i innych szmatławcach tego typu. Daswidanja!

Cobalt_Sky

hahaahahah!!!!!!!! koleś ja widzę, że Ty za mądry to nie jesteś.. ale cóż jeśli miałbym Ci wytłumaczyć pewne fakty to musiałbyś poświęcić na to troszkę więcej czasu niż ja na Twoje bzdury, a osobie z Twoją inteligencją z pewnością nie chciało by się tego czytać do końca. Tak więc powiem Ci pokrótce, Polański nigdy nikogo nie zgwałcił i miejmy nadzieje że nie zgwałci, do tego dochodzi fakt, że został oskarżony nie o gwałt, lecz o uprawianie seksu z nieletnią (czy jakoś tak nie pamiętam jak tam dokładnie było zakreślone w dokumencie ale gwałt nie był zakreślony), a dlaczego? Ponieważ ona sama tego chciała, (czyli obie strony wyraziły zgodę "tak chodźmy się jebać") to że potem Polański miał spore problemy, aż do właściwie dziś, nie jest do końca jego winą i on nie zrobił niczego obrzydliwego, do tego dochodzi mnóstwo faktów takich jak ten, że każdy tą "dziewczynkę" znał w szkolę właśnie z tego, że uprawia seks, pije alkohol, czy zażywa lekkie narkotyki. Teraz pewnie sobie myślisz.. "hyyym no to kurwa, dlaczego akurat na Polańskim sie to odbiło", a no dlatego drogi przyjacielu, który nie potrafisz myśleć sam, że nasz Polański miał już wtedy.. nazwisko, pieniądze, kurwa miał wszystko.. więc czemu by nie zrobić takiego małego psikusa i wyrwać dużą sumę odszkodowania hyym? Po za tym odsyłam Ciebie, Ciebie i Ciebie i wszystkich tych, którzy nie wieżą w niewinność Polaka do filmu dokumentalnego "Roman Polański. Ścigany i pożądany", gdzie te wszystkie informacje są plus wiele, wiele więcej. Warto jeszcze dodać jako ciekawostkę, iż nawet sam adwokat, czy obrońca ( a może to jest jedno i to samo.. nie wiem ;) ) "poszkodowanej" sam przyznał przed kamerami, iż Polańskiego źle się traktuje, nie zasłużył na więzienie, współczuje mu i to powinno się skończyć. No i skończyło, cóż lepiej późno niż wcale... Ja przede wszystkim szanuje Romana, za to jakim jest człowiekiem, za to ile wycierpiał i przeszedł, a mimo to mu nie odbiło tworzył cały czas dobre filmy i potrafił w miarę normalnie funkcjonować w tym chorym społeczeństwie, które do ludzi podchodzi jak do przepisów, "wykuć na pamięć, ocenić spierdalać", a tak się nie robi, szanuję go oczywiście również i za artystę, bo to iż jest najwybitniejszym Polskim reżyserem to sprawa jasna, ale warto również podkreślić, że ma ogromne umiejętności aktorskie jak i to że w każdym jego filmie jest nuta oryginalności i tego czegoś, czego nie ma w innych filmach.

DLoN92

Obejrzyj sobie film "Pułapka". Zobaczysz spojrzenie ludzi obiektywnie patrzących na całą sprawę. Jesteś fanatycznym wyznawcą Romana Polańskiego.

laraaa2

taak jestem fanatycznym wyznawcą, dobrze wiedzieć że znasz mnie lepiej niż ja sam siebie ;)

DLoN92

Fakt jest jeden: Polański zgwałcil 13-latke i do tej pory nie został za to osadzony. Nie ma znaczenia ile lat minelo, gwalt to przestepstwo , jedno z najbardziej obrzydliwych i jesli wymiar sprawiedliwosci nie zamierza z tym nic zrobic, to znaczy ze zyjemy w chorym popieprzonym swiecie, gdzie przestepca jest traktowany nie jako zwyrodnialec, ale jako ofiara. Zal mi ludzi, ktorzy wierza w historyjke o tym, ze ta dziewczynka ( teraz juz dorosla, dojrzala kobieta) sama wsunela mu sie do lozka i sama miala ochote na ostry analny seks. Polański jest znakomitym rezyserem i nie umniejszam jego wkladu w swiatowa kinematografie, ale nie jest Bogiem , jest zwyklym smiertelnikiem. I chocby mial trafic do wiezienia w wieku 90 lat, jak najbardziej powinien. Bo tak sie sklada ze psychike ma sie tylko jedna, a ta kobieta na zawsze bedzie miala spaczony poglad na swiat. I jeszcze jedno. Jakim trzeba byc czlowiekiem, zeby go bronic. Prosze bardzo, skoro gwałt jest niczym, te osoby ktore tak żarliwie bronia Polanskiego niech wystawia tyłki dla takich psycholi a pozniej niech zyja z taka swiadomoscia do konca zycia. Milego wieczoru ;]

gosiukukuk

Zawsze ceniłam Polańskiego za tak rewelacyjne filmy w polskim kinie. Odkąd jednak usłyszałam, co zrobił tej dziewczynie(czy też teraz kobiecie) całkowicie zmieniło się moje podejście do niego.
Poza tym to, że wybaczyła mu, może brało się z tego, iż już miała dosyć i nie chciała tego sobie przypominać? Zrobiła to, by wreszcie dano jej spokój.
Dla mnie gwałt to gwałt, bez względu na to, czy jest światowej sławy reżyserem czy brudnym bezdomnym!

mammoth03

"Dla mnie gwałt to gwałt" - OK, ale weź pod uwagę, że w Kalifornii automatycznie seks z osobą poniżej 18 roku życia kwalifikuje się początkowo jako gwałt. Potem kwalifikację można zmienić i w tym przypadku tak właśnie było.

Sqrchybyk

W Kalifornii tak, ale już przykładowo w takiej Luizjanie seks z 12latką jak również ślub z taką laską jest najzupełniej legalny. Otóż to Polański miał pecha i do tego został wrobiony przez zwykłą młodą lodziarę.

Sqrchybyk

Na jego miejscu wolałbym posuwać panienki w Luizjanie, tam można legalnie bzykać takie 12stki.

_mosquito_

Wówczas Polański nie miałby tego problemu (nie byłoby w ogóle tej sprawy!!!) i nie musiałby sprawdzać tej tapeciarze dowodu.
Cóż powtórzę to, oszukała go, że jest pełnoletnia (przy czym wyglądała jak niezła dojrzała laska), no i sama chciała się z nim bzykać. Więc to nie był żaden gwałt. Pedofilem Polański też nie jest, Ręczę ci, znam facetów, sam nim jestem. Co drugi dorosły facet by na nią poleciał i ją bzyknął, więc nie ma co robić wielkiego halo ze sprawy Polańskiego.
Radzę wam wszystkim, którzy go tak bezpodstawnie oskarżacie zachować na przyszłość więcej obiektywizmu.
Z poważaniem _mosquito_.

_mosquito_

To prawda, to, ze facet ma ochotę na trzynastkę nie znaczy, że jest pedofilem.

litwosxd

Hm, a kim w takim razie jest pedofil jak nie właśnie dorosłym facetem mającym "chęć" na 13-ki?

Koper_Zielona

Pedofil jest gościem mającym chęć na dzieci z niewykształconym cechami płciowymi. Nie chodzi o wiek, chodzi o fizyczność obiektu pożądania. Czasem dziewczyny w tym wieku są po prostu dojrzałe płciowo i pociągają facetów, nie czyni to nikogo pedofilem.