Rubén Blades Bellido de Luna

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/2779/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":2181,"rate":7.152682255845942,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/2779/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":16,"rate":7.125,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/2779/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}},{"id":4,"name":"music","above5p":false,"career":{"name":"kompozytor"},"ranking":{"name":"Muzyki","link":"/person/ajax/roles/2779/4","url":"/ranking/person/music"},"rating":{"count":1,"rate":6,"desc":"ocena","profession":"muzyki"}}]
7,2
2 181 ocen gry aktorskiej
Rubén Blades
Wokalista salsy, kompozytor, aktor i polityk. Startował w wyborach prezydenckich w Panamie, ale przegrał z obecnie urzędującym Martínem Torrijosem. Dziadek Rubéna był czarnym imigrantem z Saint Lucia i pracował przy budowie Kanału Panamskiego.
Początkowo Blades pracował jako prawnik w narodowym Banku Panamy, jednak w wieku 26 lat postanowił wyjechać do Stanów Zjednoczonych. Najpierw zatrzymał się w Miami, ale to w Nowym Jorku rozkwitła jego kariera muzyczna.
Na początku lat 80-tych Rubén Blades zaczął też coraz częściej grywać w filmach. Do tej pory umiejętnie łączy obie pasje, czego najlepszym dowodem są nagrody Grammy, jakie zdobywał w kategorii muzyki latynoamerykańskiej.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 lipca 1948

miejsce urodzenia: Panama, Panama

wzrost: 178 cm

dwukrotnie żonaty: 1. Lisa Lebenzon (od 13.12.1986, rozwód); 2. Luba Mason (od 04.08.2006)
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • zawsze był w cieniu jako postać drugoplanowa, ale w Fear The Walking Dead, Daniel Salazar może być najlepszą główną postacią ;)

  1
  • Stworzył ciekawy duet z Jeremy Ironsem w filmie "Chińska szkatułka". Szczególnie lubię scenę fotografowania Hongkongu przy dźwiękach klimatycznej pieśni Screamin'Jay Hawkins "Hongkong". Albo kiedy opowiada o czym jest bolero Ilustrując swoją opowieść dźwiękami gitary. "Bolero mówi o początku miłości ... więcej

   • Wielki powrót Daniela w 3 sezonie przywrócił mi wiarę w FTWD <3

    • Zagral w wielu fajnych filmach, jednak zawsze gdzies tam w drugim planie.