Sandrine Holt 

Sandrine Ho

6,5
2 069 ocen gry aktorskiej
Sandrine Holt
Sandrine Holt przyszła na świat 19 listopada 1972 roku w Londynie. Jej ojciec jest Chińczykiem a matka Francuzką. Gdy była mała, razem z rodzicami przeprowadziła się na stałe do Kanady. Zawsze chciała zostać aktorką. Mając 17 lat pojechała na casting do jednej z ról w serialu "Friday the 13th". Udało jej się wywalczyć rolę w jednym z odcinków.

Rok później została zauważona przez reżysera Bruce'a Beresforda, który był nią zachwycony i powierzył jej rolę Anuki w filmie "Czarna suknia". Film okazał się przebojem, a Sandrine zebrała znakomite recenzje. Była również nominowana do nagrody Genie. Kolejnym filmem, w którym wystąpiła, był dramat "Rapa Nui". Rola w tej produkcji przyniosła jej międzynarodową popularność i bardzo dobre recenzje krytyków, którzy zaczęli pisać o pojawieniu się nowej wielkiej aktorskiej osobowości. Niestety propozycje szybko się skończyły. Jej debiut w USA nie był udany.

Wystąpiła w niskobudżetowym filmie "Pocahontas", który mimo głośnych zapowiedzi nie okazał się przebojem. Następnie występowała przeważnie w niskobudżetowych filmach klasy B, najczęściej w rolach drugoplanowych. Dopiero w roku 2004 wystąpiła w thrillerze "Resident Evil 2: Apokalipsa", który okazał się światowym hitem. Od tej pory zaczęła dostawać coraz ciekawsze propozycje. Widzowie mogli ją oglądać m.in w serialach "24 Godziny" i "The L Word".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 19 listopada 1972

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 178 cm

mąż Travis Huff (2004 - 04.03.2011, rozwód), córka
Ma młodszą siostrę Adrianne.
Ukończyła studia licencjackie z fizyki i matematyki stosowanej oraz magisterskie z informatyki na Uniwersytecie Londyńskim w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Wow. Rzeczywiście bardzo podobna do bohaterki z bajki! Śliczna uroda. W ciekawostkach pisze, że ma tatę Chińczyka a mamę Francuzkę. A ja myślałam, że jest rodowitą Indianką. :-)

 • Update filmografii wymagany: grała w siódmym sezonie Homeland bardzo istotną postać: Simone Martin. W ogóle to 100 pkt do zajebistości widnieć na Wikipedii, że grało się w Homeland i House of Cards :) Zna ktoś jeszcze innego aktora/aktorkę którzy mają ten dumny status?

 • Uzupełnijcie jej biografie ,4 odcinek 4 sezonu w Sanctuary,ciekawe czy zostanie w tym serialu na dłużej...

  • Ona grała Pocahontas w filmowej wersji:) Filmu nie widziałam, ale jest bardzo ładna i mogła dobrze pasować do roli jaką grała.

   1
   • widziałam ją w Rapa Nui...była swietna...poprostu cool aktorka..

    2