Sarah Jessica Parker 

7,2
8 715 ocen gry aktorskiej
Sarah Jessica Parker
Urodziła się w Ohio, wychowała w Cincinnati, tam też studiowała balet. Po przeniesieniu się do Nowego Jorku kontynuowała naukę tańca w American Ballet Theater. Śpiewała także w Metropolitan Opera, m.in. w "Pajacach" i "Cavaleria Rusticana". Wcześniej, w wieku ośmiu lat debiutowała jako aktorka w filmie telewizyjnym pod tytułem "Dziewczynka z zapałkami". Sarah i jej starszy brat zostali obsadzeni w sztuce "The Innocents" wystawianej na Broadwayu przez Harolda Pintera.

Przez dwa lata aktorka występowała w musicalu "Annie". Uznanie przyniosły jej role w "The Substance of Fire" i "The Heidi Chronicles". Popularność przyniosły jej seriale oraz filmy telewizyjne. Najczęściej nagradzanym serialem z udziałem Parker jest "Sex w wielkim mieście". Aktorka za wykreowaną w nim rolę otrzymała między innymi: dwukrotnie Złotego Globa, nagrodę Stowarzyszenia Aktorów Amerykańskich, dwukrotnie nominację do nagrody Emmy oraz dwukrotnie nominację do American Comedy Award.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 25 marca 1965

miejsce urodzenia: Nelsonville, Ohio, USA

wzrost: 163 cm

Złoty Glob
Zdobyła 4 nagrody Złoty Glob, 6 innych nagród i 23 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Matthew Broderick (od 19.05.1997), syn James Wilke (ur. 28.10.2002), bliźniaczki: Marion Loretta Elwell i Tabitha Hodge (ur. 22.06.2009)
W latach 2000-2005 była rzeczniczką linii farb do włosów Garnier's Nutrisse.
Wystąpiła w następujących reklamach:
- 2000 r. - 2005 r. - szampon do włosów Garnier Nutrisse;
- 2001 r. - strona internetowa priceline.com.;
- 2004 r. - sieć sklepów odzieżowych GAP; żel pod prysznic firmy Lux;
- 2018 r. - bielizna Intimissimi.
Stworzyła własne perfumy o nazwie ''Lovely''.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych