Sarah Jessica Parker 

7,2
9 568 ocen gry aktorskiej
Sarah Jessica Parker
Urodziła się w Ohio, wychowała w Cincinnati, tam też studiowała balet. Po przeniesieniu się do Nowego Jorku kontynuowała naukę tańca w American Ballet Theater. Śpiewała także w Metropolitan Opera, m.in. w "Pajacach" i "Cavaleria Rusticana". Wcześniej, w wieku ośmiu lat debiutowała jako aktorka w filmie telewizyjnym pod tytułem "Dziewczynka z zapałkami". Sarah i jej starszy brat zostali obsadzeni w sztuce "The Innocents" wystawianej na Broadwayu przez Harolda Pintera.

Przez dwa lata aktorka występowała w musicalu "Annie". Uznanie przyniosły jej role w "The Substance of Fire" i "The Heidi Chronicles". Popularność przyniosły jej seriale oraz filmy telewizyjne. Najczęściej nagradzanym serialem z udziałem Parker jest "Sex w wielkim mieście". Aktorka za wykreowaną w nim rolę otrzymała między innymi: dwukrotnie Złotego Globa, nagrodę Stowarzyszenia Aktorów Amerykańskich, dwukrotnie nominację do nagrody Emmy oraz dwukrotnie nominację do American Comedy Award.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 25 marca 1965

miejsce urodzenia: Nelsonville, Ohio, USA

wzrost: 163 cm

Złoty Glob
Zdobyła 4 nagrody Złoty Glob, 6 innych nagród oraz 23 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Matthew Broderick (od 19.05.1997), syn James Wilke (ur. 28.10.2002), bliźniaczki: Marion Loretta Elwell i Tabitha Hodge (ur. 22.06.2009)
W latach 2000-2005 była rzeczniczką linii farb do włosów Garnier's Nutrisse.
Wystąpiła w następujących reklamach:
- 2000 r. - 2005 r. - szampon do włosów Garnier Nutrisse;
- 2001 r. - strona internetowa priceline.com.;
- 2004 r. - sieć sklepów odzieżowych GAP; żel pod prysznic firmy Lux;
- 2018 r. - bielizna Intimissimi.
Stworzyła własne perfumy o nazwie ''Lovely''.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Nie jest to "klasyczny" typ urody. Nie plastik Kylie Jenner. Tylko właśnie jej uroda jest inna, specyficzna, ale jej uśmiech rozpromienia całą twarz. I to jest piękne. Inność jest piękna. Charakterystyczność jest piękna i wyjątkowość jest piękna. Ludzie obudźcie się. W tym świecie wszyscy zaczynają wyglądać jak klony....

więcej

Każdy z Was nazywający Sarah koniem, paszczurem i brzydalem sam z pewnością jest podręcznikowym przykładem ideału piękna...ale papier wszystko przyjmie. Sam fakt, że potraficie z taką zajadłością oceniać czyjś wygląd czyni z Was ludźmi brzydkimi. W rzeczywistym świecie jesteście przepełnieni kompleksami a lekarstwem na...

więcej

nie rozumiem tego co wy wszyscy macie do twarzy Sary Jessici Parker , ciekawe do kogo ty jesteś podobna/y!!!!!!!!!!!!!

razem z Benedictem Cumberbtachem zaliczyłabym do aktorów, których nie należy oceniać dopóki nie obejrzy ich się na ekranie. Do obojga byłam bardzo sceptycznie nastawiona zastanawiając się gdzie właściwie tkwi ich fenomen, dopóki jednego i drugiego nie zobaczyłam "w akcji".
Bardzo mi się podobała wykreowana przez...

W hokus pokus wyglądała świetnie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones