Srdjan Spasojević

[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/988315/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":68,"rate":4.955882352941177,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":true,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"/person/ajax/roles/988315/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":41,"rate":4.414634146341464,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/988315/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":4,"rate":5.5,"desc":"oceny","profession":"pracy producenta"}}]
5,0
68 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Srdjan Spasojević
 • człowiek stworzył na tyle mocny film by kraje znów zaczynały cenzurować lub zakazywać co w dzisiejszych czasach jest poprostu znikome.Jeszcze nie widziałem tego filmu ale po róznych opiniach wnioskuję, że reżyser poszedł na całośc pokazując prawdziwe oblicze brutaności w serbii
  oby dalej brnął w w kinie zakazanym bo tak mało teraz ich powstaje:)

 • maglownik można powiedzieć że spadkobierca Pasoliniego :)

 • mediapunto Brakowało takich artystów i takich filmów. Nareszcie ktoś przypomniał, że kino powinno także szokować. Czekam na kolejny film a Serbski film polecam !!!!!!!!!

 • cnk989 'Także' szokować? Przecież kino cały czas szokuje, tolerancja tylko się zwiększa. Strach pomyśleć jakie filmy będą powstawać za 10 lat. A o kinie wartościowym, inspirowanym klasyką zapomniano, mało już produkuje się tak wielkich rzeczy jak 'La Strada' czy inne 'Stalkery'. Kino powinno TAKŻE uczyć, czego w naszych czasach nie uświadczysz w trakcie seansu.

 • cnk989 Kino może szokować i można to zrobić na poziomie.Dla mnie ten koleś nie potrafi nic zrobić na poziomie dlatego i jego osobę i jego filmy mogę ze spokojem nazwać dnem.Artystą jest Coppola,Scorsese,Scott,ale nie to.

 • użytkownik usunięty

  mediapunto Nigdy nie powiedziałabym o nim, że jest spadkobiercą Pasoliniego. Nie ta klasa.

 • moze i nie ta klasa. ale tez nie te czasy, nie ten swiat itd  Kocham Pasoliniego jakby co.

 • użytkownik usunięty

  braknicku87 Myślałam, że klasa to coś ponadczasowego ;) Oglądałam jeden film tego gościa ("Serbski film") i szczerze nic mnie tam nie zachwyciło. Na pewno nie na tyle, żeby przyszło mi do głowy porównywanie do Pasoliniego. Szokujące było może "new born porn", ale to szok na miarę horrorów klasy B (które bardzo lubię:)), nic nadzwyczajnego.

 • zachwycic tez mnie nie zachwycilo ale podobały mi sie te aluzje do tego czego oczekuja ludzie. sexu, brutalnosci, perwersji - racja ze taka jest sztuka wspoczesnego swiata.
  oczywiscie to nic nowego, bo chociazby sredniwiecze maszyny tortur, czy jakies tam rzymskie orgie o czyms swiadcza. problem w tym ze "dawniej" obok potrzeby ogladania tego co brutalne, ludzie mieli potrzebe ogladania (czytania, poznawania, sluchania) tego co estetyczne, metaforyczne, wziosłe, poetyckie, wysublimowane. a teraz to zanika coraz bardziej.

 • użytkownik usunięty

  braknicku87 Pozwól, że ujmę to dość prosto: plebs zawsze był plebsem. W czasach średniowiecznych plebs nie miał potrzeby poznawania i obcowania ze sztuką, czemu teraz miałby mieć? Obecnie przecież są ludzie, którzy się tym interesują i dla których sztuka, estetyka ma duże znaczenie. Są w mniejszości, ale wydaje mi się, że zawsze tak było.

 • Zgadza się. Słyszę często argument, że kiedyś była sztuka a dziś nie ma. Jest podobnie, bo nie każdy tą sztuką się interesował. Jeszcze w XIX wieku sztuka raczej była czymś dla elit. Jednak uważam, że muzyka popularna czy kino lat 70s było bardziej wartościowe niż dzisiejsza muzyka popularna i kino, gdzie jest więcej kiczu niż te 30-40 lat temu.

 • maglownik Ja bym powiedział że lat 70s. Wtedy powstawały filmy typu Salo czy Canibal Holocaust.

 • KLAssurbanipal Ten koleś jest po prostu jednym słowem posrany. Jak można wymyślić, coś takiego, Kto go wypuścił z psychiatryka? Chyba taki sam imbecyl jak on.

 • KLAssurbanipal Facet uwspółcześnił granice ludzkiej tolerancji. "serbski film" jest zeschizowany, niepokojący i obrzydliwy.i chociaż od jego premiery wyszło wiele innych, popapranych produkcji ten obrósł już wręcz "legendą" i odbił się szerokim echem. potrzebni są tacy psychopatyczny twórcy, niczym Vukrim z serbskiego filmu...