Stephen KingI

Stephen Edwin King

8,4
6 043 oceny materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Stephen King

Właśnie skończyłem Uciekiniera i według mnie jedna z jego lepszy książek. Można ją przeczytać jednym tchem, szybko ubywało kolejnych stron. No właśnie szkoda, że taka krótka. Już na początku chciałem wolniej czytać :D
Chciałem Was zapytać o zakończenie książki. Po cichu liczyłem, że skończy się tym, że ukończy 30 dniową pogoń, a jednak można by powiedzieć, że musiał zmienić plany...
Jak myślicie czy Killian mówił prawdę, że jego żona i córka została brutalnie zamordowana ? jeśli tak to jego śmierć hmm miała sens. Jego rodzina nie żyła, więc nie miałby dla kogo żyć. Gdyby jednak żyli powinien się wcześniej ratować. Oczywiście zakładając, że nie dostałby kulki w brzuch ;) To takie moje luźne przemyślenia, a co Wy o tym sądzicie ?

baczek_15

Nie pamiętam treści zbytnio, bo dawno czytałem, ale było tam coś na końcu z samolotem czy to nie to? :P
P.S. Jak podobał Ci się Uciekinier, to przeczytaj Wielki Marsz, też fajny klimat złowrogiej przyszłości ;)

extranick

Tak, na końcu książki była "akcja z samolotem" ;)

Czytałem Wielki Marsz, również świetna książka. Zresztą uważam, że te dwie książki mają wiele wspólnego :)

baczek_15

Według mnie mówił prawdę :P
Podczas czytania tej książki ,sądziłem ,że będzie się ukrywał jakoś dłużej :/ A tu nagle ,,Zawiadomiłam policję ,już tu jadą'' ! To taka....cholernie niemiła ''niespodziewanka'' :D
Jak i również właśnie śmierć jego córki i żony ,a także tego strzału w brzuch jakiego dostał od...Generała ? Oficera ? (Nie pamiętam ,wiem ,że był kurduplem w butach z podwyższoną podeszwą :D ) Ale zakończenie i tak było świetne :)
Czytając ,,Wielki Marsz'' jakoś źle się czułem...nie podobała mi się ta książka ,oj nie.
Oczywiście rozumiem przesłanie o programach rozrywkowych typu ,,Życie albo śmierć'' i ,że z roku na rok znieczulica u ludzi wobec śmierci innego człowieka się powiększa ,że będziemy obojętnie przechodzić przez ulice ,nawet jeżeli zobaczymy leżącego człowieka na jej środku (co już się zresztą dzieje)
Jedna z lego lepszych książek ? Według mnie nie ,coś dobrego ,ale żeby po kilku latach znowu do tej książki wrócić ? Raczej nie.

baczek_15

właśnie skończyłam książkę i też się zastanawiam jak to jest.
Gdy tylko przeczytałam o tym, ze rodzina Richarda nie żyje od razu w to nie uwierzyłam. Myślę, ze to było kłamstwo i że im chodziło wlasnie o to żeby go wykończyć. Takie jest moje zdanie. 'Wielki marsz' o wiele bardziej mi się podobał. Ta ksiązka taka przeciętna 6/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones