Stephen KingI

Stephen Edwin King

8,4
5 988 ocen materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Stephen King

Swoją przygodę z królem zacząłem jakieś 5 miesięcy temu ,do dnia dzisiejszego przeczytałem 39 książek ,39 genialnych książek ,autorstwa geniusza .
Ostatnio przeczytałem ,nienależącą do najmłodszych jak i również nienależąca do tych ,,Bardziej Znanych'' [dowiedziałem się o niej z reklamy ,sklepu ,,Żabka'' :| stąd śmiem to twierdzić ]
książkę pod tytułem ,,Stukostrachy''
Jim Gardener ,mężczyzna ,oddający się poezji ,i eskapadom alkoholowym [po prostu ma , OGromny PRoblem z trunkami mocniejszymi] ,przeciwny ,,Broni atomowej'' a także ,,Elektrowniom jądrowym '' .
W wielu książkach King wspomina o ''Spotkaniach anonimowych alkoholików'' ,a także ''broni jądrowej'' i rzeczą tym podobnym .
Po przeczytaniu ''dość sporej'' części jego książek ,można wiele się dowiedzieć o autorze :)
Często ,autor sam o tym nie wiedząc ,pisze o sobie ,zaczyna przypisywać pewne ''rzeczy'' ''przeżycia'' ''doświadczenia '' ze swojego intymnego życia ,do bohaterów swoich opowiadań.
Stephen niewątpliwie jest bardzo ciekawym człowiekiem ,podchodzącym z dystansem do ..wszystkiego ! Na przykład książka ,,Czwarta po północy'' i ,,Od autora'' :D Po przeczytaniu tego naprawdę każdy inaczej spojrzy na Stephena ,zobaczy go ''w innym świetle'' .

DonaldTusk_1957

Nie wiem czy czytałeś,czy też nie,ale chyba najdobitniej przedstawił siebie w cyklu Mroczna wieża.Pojawił się tam jako bohater z imienia i nazwiska,a także zaprezentował jedno z ważniejszych wydarzeń swojego życia(wypadek samochodowy czy też potrącenie).Pamiętam,że mile mnie ta sytuacja(czyli pojawienie się samego Kinga w książce)zaskoczyła. Zresztą często twierdził,że czerpie z różnych doświadczeń życiowych,także swoich więc nie jest to wcale dziwne,że takie smaczki można znaleźć.
Takie małe dopowiedzenie :)

Fabio24

Hehe, też chciałem to napisać :) Jak przeczytałem opis części z Kingiem, to nie mogłem się doczekać, kiedy wystąpi on jako jeden z bohaterów :D
I zgadzam się z tym, że w jego bohaterach można znaleźć część niego i myślę, że to bardzo normalna rzecz, że pisarz tworząc ten fikcyjny świat wzoruje się na prawdzie ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones