Stephen KingI

Stephen Edwin King

8,4
6 051 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Stephen King

Nie czytałem jeszcze żadnej książki Stephena Kinga.
Jak myślicie, od której zacząć?

antoni_o

Może chronologicznie od kolejności wydania czyli Carrie.

antoni_o

ja bym zaczęła od podpalaczki świetna jest ale carrie tez polecam jeszce inne dobre tytuły 'gra Geralda' oraz 'wieli marsz'

antoni_o

Również polecam Carrie. Na początek dobre są też krótkie opowiadania, żeby wczuć się w jego styl pisania i zobaczyć czy Ci taki odpowiada (a pisze dosyć specyficznie), np. Mgła.

LilyWhite

Zgadzam się, natomiast zamiast "Mgły" wybrałbym "Marzenia i Koszmary". Jeżeli jednak miałbym wybrać powieść to wybrałbym "To".
Pozdrawiam
Astral3

antoni_o

Na początek polecam powieść "Wielki marsz" lub zbiór opowiadań np:"Marzenia i koszmary","Nocna zmiana".

Ash1234

Również poleciłbym "Wielki marsz" - powód? Obejrzysz i nie będziesz mógł się doczekać ekranizacji:) Ja czekam na nią od momentu jak skończyłem czytać czyli z 5-6 lat:)

pitpawel

A ja polecam Lśnienie i TO !

Piotrek14

Dzięki wszystkim za udzielenie rad.
Osobiście wybrałem "Marzenia i Koszmary" i jak na razie dobrze się czyta.
Pozdrawiam.

antoni_o

Zdecydowanie powinienes zaczac od ''Carrie' lub ''Zielonej Mili'' (jesli ogladales juz film)

Mathias_13cool

Ja proponuję LŚNIENIE i SKLEPIK Z MARZENIAMI :)

loseselfcontrol

Carrie lub Misery(ewentualnie Lśnienie)

Massiekur

nie czytaj TO, bo mozesz zniechęcić się jeszcze przed przeczytaniem, a tym samym do samego Kinga. Zeby przeczytać TO trzeba wsiąknąć ;)
proponuję Miasteczko Salem.

daisy516

Zgadzam się, zaczęłam TO jako trzecię książkę i jednak było to troche zbyt wcześnie. Do disiaj jej nie skończyłam. Ale carrie i cmętarz zwieżąt

daisy516

Przed lekturą tego właśnie czytałem o Salem. To była moja 2 lektura Kinga:D

antoni_o

Zielona Mila

andriej2

zgadzam się...<<Zielona mila>>
przeczytać koniecznie!!! ^^

antoni_o

Ja zaczełem swoją przygodę od "Pod Kopułą" czyli na dobrą sprawę od końca

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones