Stephen KingI

Stephen Edwin King

8,4
6 051 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Stephen King

Która książka S.K. jest najlepsza, najstraszniejsza i dająca ciarki na całym ciele i
dlaczego???
Napiszcie mi proszę, bo chcę jakaś przeczytać!!!
Pozdrawiam! :)

ttami93

Polecam "Sklepik z marzeniami" naprawdę świetna książka. Powoli się rozkręca, budując napięcie. Obecnie czytam "Pod kopułą" i już na samym początku bardzo dużo się dzieje, więc myślę, że się nie zawiodę :)

użytkownik usunięty
ttami93

Ja zaczęłam od "Smetarza dla zwierzaków" i po przeczytaniu tej książki zakochałam się w twórczości Kinga. Książka napisana prostym językiem, a druga jej połowa nie pozwoli Ci się od niej oderwać - gwarantuję Ci to:)

ttami93

Najlepsza? Zdecydowanie "Bastion". Najstraszniejsza? To już zależy czego kto się boi :) Ale "Miasteczko Salem" daje radę, groza narasta bardzo, baaaardzo powoli :)

grysik44

Oj Bastionu nie polecałbym nikomu zaczynającemu historie z Kingiem. Jest chyba jego najcieższą książką.
Według mnie właśnie Smetarz dla Zwierzaków, Miasteczko Salem, Lśnienie (aka Jasność), ewentualnie któryś zbiór opowiadań na początek.
A najlepsza dla mnie zdecydowanie jest Mroczna Wieża, ale dopiero jak sie przeczyta wiekszość jego dzieł (ciekawa fabuła, mnogość nawiązań do innych książek, cześć z nich łączy w całość, z wieloma ma wspólnych bohaterów).

ttami93

Jeśli ktoś zaczyna czytać ksiązki Kinga powienien wiedziec ze w jego książkach akcja rozwija sie troche leniwie z początku i dlatego wielu ludzi odkłada ksiązki na półke ... a to bład bo prawdziwa akcja zaczyna sie później i jest sie czego bać jak np. w CMENTARZ(Ż)U ZWIERZĄT, druga część ksiązki świetna i włąsnie chyba ta książka była dla mnie przerażająca, zeby nie powiedziec ze obrzydliwa w pewnych momentach. MISERY tez.. bardzo ciężko sie od niej oderwać :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones