Stephen KingI

Stephen Edwin King

8,4
6 051 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Stephen King

wyberzcie 6 tytulow ktore wam najbardzie sie podobaly! dla mnie najlepsze to skazani na shawshank, zielona mila, bastion, sztorm stulecia, miasteczko salem i lsnienie(1997)

legal3

Jak dla mnie 6 najlepszych to:
-"Misery"
-"To"
-"Lśnienie"
-"Zielona Mila"
-"Smętarz dla zwierzaków"
-"Creepshow 2"

Pzdr!

BlackMan_2

Dla mnie:
-To
-Lśnienie z 1997r
-Stukostrachy
-Skazani na Shawshank(nowela)
-Zielona Mila
-Misery
-Miasteczko Salem z 2004r

kamilmania

-Zielona mila-super,naprawde prawie nic nie zmienili względem książki
-Lśnienie(97r)
-Skazani na Shawshank

BlackMan_2

http://www.filmweb.pl/blog/entry/456530/Ekranizacje+Stephen%27a+%28Edwin%27a%29+ Kinga.html

legal3

Odpowiedz na to pytanie jest dosyc trudna, ale jak ma byc 6 to prosze bardzo:
1. ,,Stand By Me''
2. ,,Hearts in Atlantis''
3. ,,Skazani na Shawshank''
4. ,,Lsnienie''
5. ,,Smetarz dla Zwierzakow''
6. ,,Dzieci Kukurydzy 1''

legal3

Najlepsze?...:
-Lśnienie(1997)
-Zielona Mila
-Miasteczko Salem(2004)
-Sztorm Stulecia

legal3

A wiec:
- "Zielona Mila"
- "Skazani Na Shawshank"
- "Carrie"
- "Lsnienie"
- "Misery"
- "Smetarz Dla Zwierzaków"
PS. Wyróznil bym takze malo znane "Stand By Me"

legal3

Moim zdaniem ekranizacje w porównaniu z książkami są beznadziejne, ale jak już, to "Zielona Mila". "Lśnienie" z Jackiem Nicholsonem było beznadziejne, tak samo "TO!". Nic nie pobije książek Kinga...

legal3

"Lśnienie"(Kubricka)
"Skazani na Shawshank"
"Misery"
"Dolores Claiborne"
"Sekretne Okno"
"Carrie"

che_mer

Zielona Mila, Skazani na Shawshank i Sekretne Okno. Pozostałe według mnie do udanych nie należą.

legal3

1. Lśnienie (Kubricka)
2. Skazani Na Shawshank
3. Zielona Mila
4. Misery
5. Carrie
6. To

PacMan

1. Skazani na Shawshank
2. Lśnienie (Kubrick)
3. Misery
4. Carrie
5. Christine
6. To

legal3

1.Zielona Mila 2.Skazani na Shawshank 3.Sekretne Okno 4.Misery 5.Lśnienie (Garris) 6.Lsnienie (Kubrick) 7.Dolores 8.Uczeń Szatana 9.Kraina Wiecznego Szczęścia 10.1408 11.Mgła 12.Bastion 13.Carrie 14.Smątarz dla zwierzaków 15.Desperacja 16.Stań przy mnie 17.Christine 18.Sztorm stulecia 19.Czerwona Róża 20.Mroczna połowa 21.Martwa strefa 22.Sprzedawca śmierci 23.Marzenia i Koszmary 24.Dzieci Kukurydzy 25.Łowca snów 26.Lunatycy 27.Miasteczko Salem 28.Maksymalne przyspieszenie 29.Nocne Zło 30.Srebrna kula ,....LANGOLIERY,TO,STUKOSTRACHY,PODPALACZKA,UCIEKINIER,MANGLER- te widziałem zbyt dawno temu,aby obiektywnie umieścić na liście, natomiast są jeszcze JAZDA NA KULI,CADILAC DOLLANA,THINNER,CMENTARNA SZYCHTA,CUJO -tych nie widziałem......

użytkownik usunięty
tomekongdelta

1. Lśnienie
2. Shawshank
3. Misery
4. Zielona Mila
5. Coś
6. Carrie

'COŚ'(CARPENTER) nie jest ekranizacją Kinga,chyba że choidzi Ci o 'TO'(IT).....ale wiele osób te tytuły myli....

legal3

Dla mnie w tej kolejnosci:1.Cujo, 2.Mizery, 3.Lsnienie, 4.Dolores, 5.Zielona mila,6.Martwa strefa

nelli

Przepraszam, nie to napisalam, mialam na mysli jego, wg. mnie najlepsze ksiazki, a nie ekranizacje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones