Stephen KingI

Stephen Edwin King

8,4
6 051 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Stephen King

Ja stawiam na Tima Burtona :) No może, nie w każdej ekranizacji by się sprawdził ale jestem pewien gdyby Burton reżyserował remake "It" powstałaby niezapomniana adaptacja powieści Kinga. Ta postac Jokera z "Batmana"... Betelgeuse z "Soku z Żuka"... Burton by perfekcyjnie ukazał groteskę postaci Pennywise'a, nadałby swojemu dziełu tego niezapomnianego, charakterystycznego klimatu,(kto oglądał "Miasteczko Halloween", wcześniej wspomnianego "Batmana", czy "Sok z Żuka" ten wie o czym mówie) oczywiście pozostaje jeszcze kwestia aktorów...
Słyszałem że powstanie remake "It" chciałbym żeby to Burton był reżyserem :)

Dimensh

U KInga przeważają horrory a w tym najlepszy jest Carpenter. Takie "Miasteczko Salem" wyreżyserowane przez Carpentera byłoby świetne, z tym klimatem i atmosferą.

Dimensh

Filmy Burtona są bardzo odrealnione, co w przypadku książek Kinga nie byłoby chyba dobre. No ale kto wie.

Motorcycle_Boy

Hmm...Burton jest świetny, kto wie może i by się z książkami Kinga uporał. Chętnie bym to zobaczyła. Też jestem ciekawa gdyby z nowoczesnymi efektami komputerowymi stworzyć ekranizacje "To!". Jeszcze dać jakiegoś wspaniałego aktora jako Pennywise to byłoby coś;).

Foxi_2

Myślę, że Burton z powodzeniem mógłby zrealizować "Mroczną wieżę"

Kain

Najlepszy reżyser już jest. Frank Darabont - ten od "Skazanych na Shawshank", "Zielonej Mili" i "Mgły". Nikt nie czuje Kinga tak jak on.

Panoptikon

Frank Darabont jest bardzo dobry. Podobała mi się jego "Mgła" nawet pomimo częstej krytyki tego filmu. Jeśli "Mroczna Wieża" miałaby być sfilmowana, to właśnie on powinien być reżyserem.

użytkownik usunięty
michi468

Burton? Nie te klimaty. Burton tworzy w sposób dosyć dowcipny, często kolorowy, na swój sposób ciężki. Ale jest ta doza ironii i dystansu. Powieści Kinga to zupełnie inne beczka. ZUPEŁNIE.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones