Stephen KingI

Stephen Edwin King

8,4
5 987 ocen materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Stephen King
Joel2

Zdecydowanie ta druga...

Skandal

Dzięki za odpowiedź. Właśnie na święta planuję kupić te knige.

Joel2

Ostrzegam Cię tylko, że to jedna z najgrubszych cegieł jakie kiedykolwiek mogłeś trzymać w rękach. Bardzo polecam inne książki tego autora jak: "Miasteczko Salem", "Carrie", "Christine" lub "Cztery pory roku"...

Skandal

Miasteczko Salem przeczytane. W tym roku złapałem jakiegoś bakcyla na książki Kinga. I nie tylko jego chociaż mam ich na obecną chwilę mam ich pięć. Plus opowiadanie.

Skandal

Ja z kolei mogę Ci polecić (jeśli nie czytałeś) :
- Cmętarz Zwieżąt
- Outsider (kupiłem nie wiedząc, że to najnowsza książka)
- Doktor Sen ( jeszcze nie czytałem Lśnienia)
Oraz Joyland. A Miasteczko było rewelacyjne.

Joel2

"Outsidera" planuję sobie kupić za kilka dni, gdy dojdzie wypłata. Samego Kinga znam od dwudziestu lat...

Joel2

Polecam Ci zakup w Carrefourze, tam jest bardzo tanio...

Skandal

Dzięki wielkie. Ja z kolei muszę ostrzec, że w Outsideże znajdują się spoilery do trylogii "Pan Mercedes".

Joel2

A jak oceniasz wspomniane wcześniej "Miasteczko Salem"?

Skandal

9 na 10. Czytało się bardzo przyjemnie. A historie o wampirach zawsze mile widziane

Skandal

I oczywiście zakończenie słodko-gorzkie. Takie są najlepsze.

Joel2

Polecam szwedzkiego pisarza, Johna Ajvide Lindqvista, uważanego za tamtejszego S. Kinga. Jego debiutancka książka pt: "Wpuść mnie" została już dwukrotnie zekranizowana. Szwecja, 1982 rok, patologia na przedmieściach Sztokholmu, prześladowany dwunastolatek i tajemnicza dziewczynka, która pojawia się na placu zabaw wyłącznie po zachodzie słońca...

http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/john_ajvide_lindqvist/wpusc_mnie

Skandal

Widziałem film na jej podstawie, ale amerykańską wersję. Napewno przeczytam. Ja natomiast polecam Jo Nesbo i jego "Pierwszy Śnieg" genialny kryminał.

Joel2

Znam. O wiele lepsze od ekranizacji, którą nakręcił Tomas Alfredson, reżyser pierwszego filmu na podst. książki Lindqvista. Ale cóż, nawet wielkim reżyserom zdarzają się potknięcia...

Skandal

Filmu jeszcze nie widziałem. Słyszałem, że słaby, i zastanawiam się czy oglądać czy nie.

Joel2

"Pierwszy Śnieg" koszmarny z powodu scenariusza, "Pozwól mi wejść" jest dla mnie arcydziełem, o ile lubi się skandynawski klimat i powolną narrację...

Skandal

Trzeba zobaczyć. Norweskich klimatów, wampirów i innego tałatajstwa nigdy za wiele.
Co do kryminałów to trzeba przeczytać coś o Hannibalu. Pozdrawiam

Joel2

"Czerwony smok, "Milczenie owiec" oraz "Hannibal"...

Skandal

Jako fan kryminałów uważam za obowiązek przeczytanie ich.

Joel2

Miłej lektury. Dobrze, że ktoś jeszcze ceni sobie czytanie nad Wisłą...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones