Stephen KingI

Stephen Edwin King

8,4
6 051 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Stephen King

witam! slyszalam ze ktos w koncu podszedl do nakrecenia "mrocznej wiezy" kKinga...Mam pytanie: czy wiecie moze kto zagra poszczegolne role? a jesli nie to zapraszam do "obstawiania" ;)zaczne od tego, ze mnie ńna Rolanda najbardziej chyba pasuje Estwood C. ;) to w zasadzie jedyny rewolwerowec jaieko znam;)nie mam natomiast pojecia, kto moglby sie wcielic w pozostale role...

baazigar

taaaak, chyba sam king obstawiał eastwooda na rolanda, ale to chyba było dawno temu... zresztą mnie on nie pasuje, raczej w roli rolanda widzialabym
rufusa sewella. ciacho :)

cinnamon_girl1984

on jest chyba jednak nieco za mlody jak na moj gust, chyba ze zagra Eddie'go;)...a reszta bohaterow?

baazigar

Pomijam ze King tworząc postać Rolanda wzorował się między innymi na Eastwoodzie takze oczywista by byla jego rola...

baazigar

Eastwood jest dobry, nawet bardzo, ale wiek już nie ten - może odegrać ojca Rolanda, ale też ledwo ledwo. Na Eddiego Deana pasowałby Ed Norton lub Evan McGregor, jako Susan Halle Berry, zaś rolę Jake'a może odegrać dowolne dziecko (byle nie z problemem wagowym).

Questor

eddiego mógłby zagrać milo ventimiglia, a rolanda sama nie nie wiem ;p do niego po prostu nikt nie byłby w stu procentach odpowiedni, bo roland jest nie do podrobienia.

Ase

a ja mysle, ze Clint jest bardzo odpowiedmni do roli Rolanda i jest tez w odpowiednim wieku...Co do Suzannah, to Berry wydaje mi sie po prostu "najłatwiejsza" aktorka do tej roli, co nie znaczy, ze nzjlepsza-brakuje po prostu dobrych czarnoskorycha pan...Niestety nie mam pojecia kyo moglby zagrac Eddiego-moze Ch. Bale???

baazigar

wydaje mi się, że clint jest za stary... o wiele za stary ;p

Ase

starosc to rzecz wzgledna...sczzegoonie dla aktora;) a mnie wydaje sie ze on pasuje idealnie i nie am nikogo, kto bylby do tej wlasnie roli bardziej odpowiednie niz wlasnie Clint:)

baazigar

przeciez eastwood ma 77 lat!! w ogóle nie nadaje się na faceta, na którego ciągle lecą kobiety, a on pamięta jeszcze co z nimi robic ;) może byłby odpowiedni 30 lat temu...

cinnamon_girl1984

taak, zgadzam się ^^ poza tym nie wiadomo, czy dotrwałaby do końca filmowej sagi o rewolwerowcu, wiecie ;p

Ase

* dotrwałby, przepraszam ^^ wrr... za krótki xp

Ase

Roland tez nie ejst juz mlodziencem...a jak juz pisalam istnieje cos takiego jak chatakteryzacja aktora:)

baazigar

Tak na marginesie to w ogóle nie wyobrażam sobie ekranizacji sagi. Kto w ogóle ma zamiar to zrobić? Ma ktoś jakieś większe ilości informacji na ten temat?

adriano

A co sądzicie, żeby Rolanda zagrał Hugh Jackman? ;)

adriano

Ale czy ten film naprawdę ma powstać, bo ja nic o tym nie słyszałem (a wręcz przeciwnie). Pewnie sporo osób już zna, ale i tak podam link do trailera filmu Dark Tower
http://pl.youtube.com/watch?v=-66hqisIdsU
to tylko trailer film taki nie istnieje. Fajne obsadzenie postaci, ale niestety już niemożliwe ze względu na wiek aktorów.

baazigar

Rolanda musi zagrać Peter Stormare. On jest niemal idealny do tej roli. Ediego może zagrać np. Colin Farrell albo Edward Norton, a Suzanah Jada Pinkett Smith. Do roli ojca rolanda nadaje się Ray Liotta.

rambra

Eh, zagrał Abruzziego i nagle stał się gwiazdą. Nie mówię, iż jego gra jest słaba, wręcz przeciwnie, ale po prostu nie pasuje. Skoro myślimy już o bohaterach, należy również pomyśleć o tych drugoplanowych. Przykładowo, czwarta część:
Suze Delgado - ??? (zapewne masa dziewczyn będzie biła się o tą rolę :-));
Jonas - D. Carradine;
Reynolds - J. Depp;
Depape - B. Pepper;
Cordelia Delgado - G. Close;
Rhea - ??? (Może Michael Jackson? :-P)
Randall Flagg (vel Walter Paddick aka "człowiek w czerni") - C. Bale;
Tik-Tak - Vin Diesel :-).

Oczywiście nie wierzę, iż kiedykolwiek by się to spełniło, aczkolwiek pasują wręcz idealnie.

rambra

Norton nie mógłby zagrać Eddiego. jedyna rzecza ktorej nie lubie u nortona sa jego usta a walsciwie prawie ich brak. za to to co najbardziej zapamietalam z opisu eddiego to jego wydatne usta...nie mnoze byc :)

baazigar

Moim zdaniem, nikomu nie udałoby się zrobić Mrocznej Wieży na tyle, żeby fanom King'a się podobała. Dopasowanie odpowiednich aktorów też było by zadaniem trudnym.
No i jeszcze kwestia pocięcia fabuły książki (ile w końcu godzin można przesiedzieć w kinie?).

monisiaq

To takie propozycje może nie idealne ale za to z paroma mocnymi nazwiskami które w miarę by pasowały a jeszcze przyciągnęły by szerszą widownię:

Roland - Eastwood a jeśli za stary to może Kiefer Sutherland
Susannah - Halle Berry (trzyma zawsze jakiś poziom więc nie zawali)
Eddie Dean - może Tobey Maguire (ten ze spidermana)
człowiek w czerni - Johny Depp albo Gary Oldman
Jake - znajdzie się jakiś zdolny dzieciak z castingu

baazigar

Mam nadzieję że jezeli rzeczywiście powstanie ekranizacja, to filmów bedzie 7. Inaczej zrobic się tego nie da.
Co do aktorów:


Roland - Clint Eastwood byłby świetny. Roland już nie jest młody.
W koncu świat poszedł naprzód. Tylko czy da radę? A co powiecie na Ala?

Eddie - Jake Gyllenhaal
Susannah - Berry
Jake - casting
Stephen King - On sam

Knepper (Depape)
Depp (Reynolds)
Perlman (Jonas)

Ej - Ja chcę!

hilipek

Hihi tak, myślę że rola Eja też jest ważna, o to będzie największa walka :D (Był moim ulubionym bohaterem!)

Kasienkaka

A ja uważam, że Oldman naprawdę nadawałby się na człowieka w czerni. XD Jak nikt pasowałby do tej roli, hm...

baazigar

Roland-Hugh Jackman!!!!!!!!! zdecydowanie z twarzy podobny do Eastwooda i do tego swietny aktor wiec mogl by zagrac zimnokrwistego rewolwerowca, co prawda nie tak jak Clint bo tak nikt inny nie potrafi :). Zgadzam sie ze ojca Rolanda winien zagrac Clint.

baazigar

Przypominam, że Clint Eastwood definitywnie zrezygnował z aktorstwa hehe więc wasze sugestie co do ewentualnej roli Rolanda są stratą czasu.Heja!

traveler

Eastwood ma ok. 80 lat, a Roland miał co najmniej 1000. Było o tym napisane.

baazigar

Właśnie obejrzałem ten fikcyjny trailer z youtube i dotarło do mnie jaki potencjał ma Mroczna wieża. Wiele osób obstaje za tym że na odtwórcę roli Rolanda najbardziej nadaje się Clint Eastwood. Przyznaję, pomysł wart uwagi zwłaszcza po obejrzeniu traileru. Niemniej w chwili obecnej jest zdecydowanie za stary, musieliby go konkretnie obrobić cyfrowo do tej roli, a poza tym po prostu już nie te lata i tyle. Jakoś nikt nie wymienił tu Vigo Mortensena. Uważam że świetnie się nadaje do tej roli. Widziałem go w westernie Appaloosa gdzie grał postać mającą wiele wspólnego z Rolandem z Gilead. Założę się, że jeśli jakaś ekranizacja dojdzie do skutku to właśnie on dostanie tę rolę.

ant_on

Clint się nie nadaje. Niech to będzie aktor nie tak rozpoznawalny. Może Harvey Keitel za rolanda? Shia LaBeouf lub Ben Foster za Eddiego? Rutina Wesley za Sussanah? Gary Oldman za Morta, Scarlett Johansson za Susan itd.

Allor1994

Scarlett Johansson? za stara ;)

a co do Eddiego - w tej roli widzę tylko Jake'a Gyllenhaala :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones