Stephen KingI

Stephen Edwin King

8,4
5 996 ocen materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Stephen King

Mam na koncie kilka przeczytanych książek tegoż jegomościa w tym cykl fantasy "Mroczna Wieża" i ku rozczarowaniu fanów Kinga muszę stwierdzić że jest on nie "królem horroru" jak go wielu nazywa ale "mistrzem wodolejstwa tudzież lania wody". Nie wiem skąd zachwyty nad np. "Miasteczkiem Salem", w którym jest mało akcji i wampirów. Książka na co najwyżej 5/10. Jedynie cykl MW trzyma poziom, zwłaszcza II i III tom którym daje 9/10. Reszta nie może obejść się bez dennych opisów (patrz tom VI, VII).
Pozostałe które przeczytałem:
- Gra Geralda 6/10
- Czwarta Po Północy 6/10
- Regulatorzy 5/10
- Buick 8 7/10

Raczej nieprędko sięgne po kolejne jego powieści i ogólnie nie polecam. O wiele lepsi są moim zdaniem brytyjscy pisarze grozy czy chociażby nasz rodzimy Stefan Darda (cykl Czarny Wygon).

Thrasher_09

Jestem fanem, ale przy Grze Geralda też się męczyłem, Regulatorzy też zaliczają się do tych słabszych książek,a Buick do takich średnich.
Trafiłeś na słabsze książki, choć o Miasteczku Salem nic złego nie powiem, przeczytaj na przykład Wielki Marsz, bez lania wody, krótko i treściwie ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones