Stephen KingI

Stephen Edwin King

8,4
5 996 ocen materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Stephen King

Witam wszystkich. W najbliższych dniach mam zamiar wybrać się do empiku po moją pierwszą książkę Kigna i za bardzo nie wiem jaką wybrać, chciałbym abyście mi doradzili w tym wyborze. Osobiście zastanawiam się miedzy Ręka Mistrza, Miasteczkiem Salem a Sklepikiem z Marzeniami. Dobrze było by gdybyście podawali jeszcze inne tytuły i pisali swoje opinie na ich temat.

Jinno

Na poczatek polecam Lśnienie, Misery albo Miasteczko Salem. Oczywiście musisz w przyszlosci przeczytac "TO"- chyba najlepsza ksiazka S.Kinga :)
Jezeli chodzi o "Sklepik z marzeniami" to ksiazka jest swietna, ale mysle, ze nie na poczatek...:)pozdrawiam i zycze milej przygody z Kingiem, jest rewelacyjnym pisarzem, jestem mu wierna od 3 lat i nie zaluje :)

użytkownik usunięty
Jinno

No i rzecz jasna musisz też sięgnąć po "Smętarz dla zwierzaków". To moja ulubiona książka Kinga:)

Dzieki za zainteresowanie i pomoc, ale jeszcze mnie niezwykle zaintrygowały dwa tytuły, chciałbym abyście napisali co nie co na ich temat - Dzieci Kukurydzy i Wielki Marsz.

użytkownik usunięty
Jinno

"Dzieci kukurydzy" to nowela znajdująca się w zbiorze "Nocna zmiana" - moim zdaniem to najlepsza nowelka Kinga jaką czytałam. A "Wielkiego marszu" niestety jeszcze nie czytałam.

Zdecydowanie polecam "Wielki marsz" :) co do opowiadań Kinga to zbiór "4 pory roku".
"Dzieci kukurydzy" jakos mnie nie przekonały, w/g mnie jedno ze słabszych opowiadań.

użytkownik usunięty
klasfdia

A mnie z nowelek właśnie "Dzieci kukurydzy" podobały się najbardziej. W zbiorze "4 pory roku" podobały mi się tylko dwa opowiadania "Ciało" i "Zdolny uczeń". Jesli chodzi o opowiadania to najbardziej lubię zbiór "4 po pójnocy", a jeśli o nowele to "Nocna zmiana".

"Nocnej zmiany" nie czytałam, jakoś nie przepadam za krótkimi formami i raczej ich unikam, oczywiście sa w tym wyjątki :)
"Smętarz dla zwierzaków" polecam z czystym sumieniem... i koniecznie "Worek kości" :)

użytkownik usunięty
klasfdia

Też wolę te długie powieści. Tym bardziej jeśli chodzi o KInga, bo zawsze jest mi ciężko rozstać się z jego bohaterami, dlatego tym bardziej wolę, żeby ksiązka ciągnęła się jak najdłużej.

Polecam "Sklepik z marzeniami" :)

użytkownik usunięty
King14Trails

Czytałam. No właśnie zostało mi parę pozycji Kinga do nadrobienia, ale wszystkie te książki wydają mi się słabe. Wymienię może te których nie czytałam i jakbyście mogli to napiszcie mi, które warto przeczytać w pierwszej kolejności. Z górę dzięki:)
RAGE
WIELKI MARSZ
CUJO
ROK WILKOLAKA
TALIZMAN
CHUDSZY
OCZY SMOKA
MROCZNA POŁOWA
SZTORM STULECIA
POKOCHAŁA TOMA GORDONA
JAK PISAĆ: PAMIĘTNIK RZEMIEŚLNIKA
BUICK 8
COLORADO KID
BLAZE
No i wszystkie części Mrocznej wieży, ale tego nie mam zamiaru czytać.

Warto zacząć od opowiadań. Już wymieniony zbiór "Nocna zmiana" jest niezłym na początek. King czasem rozciąga temat, gdzie mógłby już dać spokój. Niektórzy to lubią, inni nie. Tak więc opowiadania na początek są ok.

finallyh

Mnie się "Worek Kości" nie podobał ;)
Na początek polecam "Lśnienie" ( moja pierwsza książka Kinga)
A jeśli chodzi o te warte przeczytania to zdecydowanie
Wielki marsz (!)
Pokochała Toma Gordona
Ręka Mistrza
Historia Lisey
Podpalaczka
pozdrawiam :)

Z tego najlepsze to:
Mroczna Połowa
Chudszy
Wielki Marsz.
Mroczna Wieża to chyba najlepsze dzieło Kinga (przynajmniej dla mnie) i zdecydowanie polecam po przeczytaniu wiekszości jego książek.
Z reszty: Oczy Smoka są dobre ale to już w zasadzie fantastyka czysta (ale pozycja obowiązkowa przed Mroczną Wieżą, zresztą to samo z Talizmanem).
Co do reszty Buick 8 to bardzo fajna książka. Bardzo ciekawy pomysł.
Cujo czytało mi sie śrenio. Sztorm to scenariusz nie książka, spróbować można, ale szczerze mówiąc lepiej sie ogląda niż czyta.

Ja zacząłem od Podpalaczki i Miasteczka Salem dobre 10 lat temu:) Obecnie mam w domu około 25 dzieł Kinga i przeczytany prawie cały jego dorobek:)

Sztorm Stulecia, nie jest powieścią ani opowiadaniem. to scenariusz miniserialu TV, wydany także w Polsce..

Jinno

Moją pierwszą książką Kinga jest "Pod Kopułą" i muszę przyznać, że się wkręciłem

Jinno

Ja też jako pierwszą kupiłem "Pod kopułą" i uważam to za świetny wybór na początek bo wkręciłem się nieźle w jego twórczość....Poza tym książka ta jest świetnie rozbudowana i przedstawia dużo wartości i zachowań społecznych współczesnych naszym czasom!

użytkownik usunięty
Herku1

Tak, Jim Rennie strasznie przypominał mi pana J. Kaczyńskiego. Czy ktoś jeszcze miał takie skojarzenie?

Hmm nie, ale czytałem ją jeszcze przed całą wojną o Smoleńsk itp, wiec może dlatego.

Chyba troszkę przesadzasz :) Kaczyński robi agresywną atmosferę cały czas i wszędzie widzi wrogów Polski ale nie ma tak drastycznych działań jak Rennie(na szczęście) i nie ma takiej władzy...

Herku1

Tylko, że działania Rennie'go były powodowane tylko odizolowanie + tym, że nie było nikogo kto mógłby mu sie przeciwstawić. Kaczyński prawdopodobnie też by skorzystał jakby wiedział, że nie bedzie konsekwencji bo nikt sie nie dowie.

użytkownik usunięty
Herku1

Wiesz dlaczego kojarzył mi się z Kaczyńskim? Przede wszystkim ze względu na pseudo chrześcijanizm - oboje udają zagorzałych katolików, a w rzeczywistości nimi nie są, bo działają wbrew doktrynie Kościoła. Poza tym oboje mają osobowości dyktatatorskie - no i Rennie podobnie jak Kaczyński był niski i gruby. Dealiric ma rację - Kaczyński na miejscu Renniego zrobiłby to samo co on.

No chyba masz rację. Ostatnio obejrzałem film Ksiądz 3D(strata czasu nie polecam) i była tam pokazana władza kościoła i też od razu skojarzyło mi się, że tak by było za panowania Kaczyńskiego. " Występując przeciw Kościołowi, występujesz przeciw Bogu" - tak by było za panowania Kacztńskiego jak nic:) Nagonka na ateistów pełną parą by poszła.

Jinno

Ja swoja przygode z Królem zaczełam od "MISERY" i moim zdaniem to nie jest dobra ksiazka na poczatek. Siegnełam do niej drugi raz po jakims czasie i zupełnie inaczej mi sie ją czytało ;)
Na pierwsza książke polecałabym "MIASTECZKO SALEM " ( studiowałam ja 3 razy i pewnie na tym nie skończe ;) )
A jeśli chcesz ju sie bać na początku to polecam "CMENTARZ ZWIERZĄT", chociaz moim zdaniem ta książka nien powinna byc twoją pierwszą Kinga :)

Jinno

Empik to drożyzna.

Jinno

zacznij od WIELKI MARSZ - koniecznie unikaj siedmiotomu MROCZNA WIEŻA którą Stephen King uważa za ukoronowanie swojej twórczości - uważam że jeżeli jest to korona to chyba CIERNIOWA - NUDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pozdro

dawidbongo

Dales rade przeczytac calosc i nie rzuciles po paru tomach? Naprawde golgota twa cierpliwosc ;) Sam jestem po przeczytaniu narazie dwoch. I bardzo dobry, II niezly wg. mojego uznania.

Jinno

Ja bym zaczął od opowiadań, bo ktoś niewprawiony w styl mistrza, może się znużyć dłuższymi tekstami...chociaż ja zacząłem od "To" (1100 stron) i skończyło się na tym, że jestem jego wielkim fanem.

Jinno

http://www.filmweb.pl/film/Dolores-1995-5127 polecam książkę i film...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones