Stephen KingI

Stephen Edwin King

8,4
6 043 oceny materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Stephen King

Witam serdecznie.
Jestem maturzystką, której temat pracy maturalnej brzmi: ,,Zjawiska paranormalne w literaturze. Omów sposoby ich prezentowania na wybranych przykładach prozy S.Kinga."
Poza wybranym temat mam już literaturę podmiotu, odnosić się będę do:
-,,Carrie"
-,,Miasteczko Salem"
-,,Sklepik z marzeniami"
-,,Pod kopułą"
-,,Dallas 63"
Nie zwracam się do Was z prośbą o napisanie mi pracy czy argumentów.. nienie! Wyrażam jedynie nadzieję, że podzielicie się ze mną opiniami i pomysłami. Do napisania pracy jeszcze się nie zabieram, ale chciałabym to zrobić porządnie a ten portal pomoże(mam nadzieję) mi to wcielić w życie. Może polecacie mi inne książki, albo macie jakieś pomysły..
Z chęcią poczytam Wasze opinie i propozycje! : D
Pozdrawiam!

Iknowwhatkindofmenur

Ja bym użył na twoim miejscu Lśnienia. Mogłabyś też napisać o Desperacji i coś tam o Bogu nabazgrać ;)

extranick

Czytałam obie pozycje : ) Desperacja miała bardzo zawiłą fabułę, a nie mam czasu wracać za bardzo do niej. Co do ,,Lśnienia" : wybrałam ,,Sklepik z marzeniami"-również ingerencja sił nieczystych, a tutaj nawet dosłownie Szatana, a niesprecyzowaną siłę mam w Kopule. Tak to sobie wymysliłam : D

Iknowwhatkindofmenur

A tak na uboczu, to na jak to jest z tymi tematami ? Dostajesz kilka do wyboru ?

extranick

W tym roku żaden z tematów maturalnych nie dotyczył Kinga. Mój temat jest wymyślony przeze mnie, dzięki współpracy z nauczycielką polskiego : )

extranick

Maturę zdawałam w 2007 roku to dostaliśmy ponad 100 tematów do wyboru, nie wiem jak jest teraz.

Iknowwhatkindofmenur

Mysle ze ,,TO" byloby jak najbardziej na temat (przepraszam za brak polskich znakow, winny jest niemiecki komputer).

Astral3

Iknowwhatkindofmenur

Nie za dużo tych książek sobie wybrałaś? Zwłaszcza, że one są grube, a czasu na wyłożenie pracy wbrew pozorom jest dosyć mało... Według mnie lepiej wybrać mniej powieści, ale je porządnie i skrupulatnie wyłożyć, niż brać wszystko po kolei i zrobić z tego totalną papkę :) No i pamiętaj też, że będziesz z treści lektur odpytywana, więc tym bardziej lepiej sobie wybrać powiedzmy 3, 4 lektury, ale przeczytać je sobie jeszcze raz, żeby przypomnieć sobie szczegóły i być dobrze przygotowanym :)

warren2

Wydaje mi się, że ,,Pod kopuła" mogłabym sobie odpuścic bo i tak nie wiem jak tą ksiazke bym ugryzła..

Iknowwhatkindofmenur

Jeśli chcesz napisać o zjawiskach paranormalnych w twórczości Kinga z podanych tytułów zostaw sobie Carrie (psychokineza) i Sklepik z marzeniami (telepatia) no i może Dallas 63 (choć to też bardziej pod SF podchodzi), pozostałe z wymienionych mają niewiele wspólnego z definicją "zjawisk paranormalnych" z innych to faktycznie wspomniane wcześniej Lśnienie i Bezsenność

zina16

Pięć pozycji to za dużo wiem, dlatego chce wyeliminować ze dwa. ,,Pod kopułą" leci na listę straconych :D

Iknowwhatkindofmenur

Ja bym wybrał przede wszystkim To i Lśnienie. Te dwa tytuły, to modelowe przykłady opisu zjawisk nadprzyrodzonych - duchy, zjawy, demony, telepatia. Dallas '63 moim zdaniem nieszczególnie się nadaje; podróże w czasie, to nie jest fenomen, a czysta fantazaja - póki co;)

BelzeBoobies

Trzymam się kurczowo Dallas'63 może dlatego, że to moja ulubiona książka Kinga. Podróż w czasie jako zjawisko nadprzyrodzone? Może jednak? :D Nic na siłę oczywiście.

Iknowwhatkindofmenur

Jeśli trzymać się słownikowej wykladni słowa "nadprzyrodzony", czli nie wywodzący się z natury, magiczny, to podłączenie podróży w czasie pod ową kategorie może okazać się błędne. Z punktu widzenia nauki podróżwoanie w czasie nie musi stać w sprzeczności z naturą, wręcz przeciwnie - współczesne teorie głoszą, iż takie podróże są możliwe. O tunelach czasoprzestrzennych mówi nawet teoria względności Eisteina, tak więc portal do innego świata, nawet w spiżarni knajpy, nie wydaje się aż taką fikcją;) Natomiast taka np. lewitacja łamie wszelkie znane nam prawa i nijak nie daje się racjonalnie wytłumaczyć, stąd nosi miano zjawiska nadprzyrodzonego.

BelzeBoobies

Moje założenia były nieco inne, widze że troszkę się mijają z tematem. Wszystko to co napisałaś/eś jest prawdą. Jednakze jeśli ugryze książkę z odpowiedniej strony to zanim ktoś pomyśli o Einsteinie mnie już dawno nie będzie. Prace zaczynam pisać w tym tygodniu. Chyba zacznę od ,,Carrie" i ,,Lśnienia" albo ,,Sklepiku"-obydwa pozycje to walka dobra ze złem w najczystszej postaci-wcielonego szatana.

Iknowwhatkindofmenur

Wybierz Lśnienie;) Powodzenia.

BelzeBoobies

To zacznę z grubej rury- dwa klasyki Kinga :D Dziękuje bardzo za opinie! :)

Iknowwhatkindofmenur

Ja bym powiedziała, że jeszcze mój ulubiony "Cmętarz zwieżąt" by pasował. Albo "Firestarter", w końcu pirokineza to też zjawisko nadprzyrodzone:) Ja właśnie piszę pracę magisterską o strachu u Kinga, więc pozdrawiam i życzę powodzenia:)

chica guapa

Niestety nie czytałam, a na dodatkowe lektury nie mam juz czasu wrr. Okurczę, to dziekuję i powodzenia Tobie! Mam nadzieję, ze i do tego szczebla dotrwam z Kingiem u boku! :)

Iknowwhatkindofmenur

Ja nie dziękuję:D I nie wiem czy po skończeniu tej pracy jeszcze będę lubiła Kinga czy już mnie zmęczy za bardzo;) A "Cmętarz zwieżąt" przeczytaj kiedyś, bo warto. Jest też film na jego podstawie "Smętarz dla zwierzaków", też fajny.

chica guapa

,,4 po północy" najpierw dokończę i potem zabieram się za Zwieżaki. Nie nastąpi to tak szybko, a jedno jest pewne-film dopiero po skończeniu książki i nigdy odwrotnie!
Tak więc uważaj na przedawkowanie Kinga! :D

Iknowwhatkindofmenur

Hej, dotarłam do Twojego wątku szukając materiałów do prezentacji maturalnej ;)
Moim tematem jest szaleństwo i chcę opisać Margaret White z "Carrie".
Mogłabyś zdradzić czego użyłaś ( i gdzie znalazłaś) jako literaturę przedmiotu?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź! ;)

yourcocaine

Jasne, z chęcią pomogę :)
Szczerze Ci powiem, że w literaturze przedmiotu nie popisałam się zbytnio. Oprócz słowników, encyklopedii jedyną książkę jaką tam zawarłam to: Grzędowicz.J., Wstęp, [w:] Trupojad.Nie ma ocalenia, RedHorse, redakcja: Dorota 9.Pacyńska, Warszawa 2007, s. 8-9.
Wysłałabym Ci fragment mojej pracy dotyczący Carrie, ale niewiele mam o niej wspomniane, ponieważ skupiłam się na Carrie, a Margaret opisałam jedynie jako źródło jej zdolności parapsychologicznych.
Twoja praca dotyczy jedynie twórczości Kinga, czy ,,Carrie" dodałas po prostu jako ,,urozmaicenie"? :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones