Stephen KingI

Stephen Edwin King

8,4
5 988 ocen materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Stephen King

Ostatnio przeczytałem tą książkę. Po prostu wymiata, najlepsza jego książka
jaką przeczytałem. Zastanawiam się tylko dlaczego jest tak mało znana w porównaniu z innymi książkami Kinga. Myślę że na jej podstawie mogliby nakręcić naprawdę niezły film. Polecam tym którzy jeszcze nie czytali, pozdro...

_malena_

Dziękuję, myślałam ze coś przeoczyłam

_malena_

Mam pytanie bo nierozumiem jedego garety mail z 4 razy juz po ostatnim upomnieniu. chodzi o to iz 47 upomienie ostatnie.... chwile pozniej garrety 3 ostrzeżenie.

King_cool

Mi też się podobał Wielki marsz,ale też mam jeszcze jedną ulubioną jego książkę:Pokochała Toma Gordona,też mnie wkręciła

King_cool

Przeczytałam. Zgadzam się jest genialna, ale, że tak powiem ~ lekko chora. Znaczy super i w ogóle, ale po prostu taka parapsychiczna. Straaaasznie mi żal tego McV...cośtam. :'(

King_cool

Rewelacyjna ! Również jak kilka osób wyżej uważam iż Garraty przesiąkł MARSZEM i poprostu chciał iść dalej. On już chyba nie umiał się zatrzymać - stąd na końcu wyimaginowana hybryda postaci z którymi chciał rywalizować. Książka wymiata i prosi o ekranizację :)

King_cool

Jestem świeżo po lekturze i właśnie chciałam się dowiedzieć co z tym zakończeniem. Zastanawiałam się czy jestem taka tępa, że go nie zrozumiałam, czy coś przeoczyłam czy to narmalne :) Mi jako pierwsza nasunęła się postać ojca, ale z drugiej strony gdyby to były zaświaty to chyba widziałby tam wszystkich swoich zmarłych bliskich i przyjeciół. Podoba mi się wersja z wyimaginowanym przeciwnikiem. Możliwe, że nie umiał już dalej żyć normalnie. Książka jest świetna, aczkolwiek nie najlepsza Kinga. Mnie jak do tej pory urzekło Lśnienie :)

King_cool

taka niepozorna, a naprawdę genialna. Tylko czekać na ekranizację :)

extranick

Moim zdaniem, to mogłoby się udać; Boyle zrobił "127 godzin" o facecie, co to przez cały film siedzi w szczelinie skalnej i próbuje się oswobodzić, więc czemu nakręcenie filmu o maszerujących ludzaich miałoby nastęczyć większych kłopotów? Lepiej jednak, aby zostawili tą świetną książkę w spokoju i nie uszczęśliwiali na siłę filmowym potomkiem.

BelzeBoobies

mogłoby to być nawet kino klasy Z i ja baaardzo chętnie bym to obejrzał ;) Jeśli wziąłby się za to odpowiedni człowiek to mogłoby być ciekawie.

BelzeBoobies

127 godzin nakręcili tylko dlatego, że facet był żydem. Cierpiący bohaterski żyd zawsze będzie dobrym tematem dla hollywood. Zgłosili się nawet do rodziny rotmistrza Pileckiego i chcieli nakręcić film o bohaterskim więźniu, który na ochotnika zgłosił sie do Auschwitz i tam organizował ruch oporu. Postawili jednak warunek. Rodzina miała się zgodzić, że w filmie rotmistrz Pilecki nie będzie Polakiem, a będzie Żydem. Rodzina oczywiście się nie zgodziła, więc filmu o Pileckim nie będzie.

King_cool

No ja właśnie myślę, że film dużo odebrał by tej książce. Weź pod uwagę, że czytając skupiamy się na przemyśleniach głównego bohatera. Film tego nie pokaże.

King_cool

Świetna książka Kinga. Natrafiłem na nią przypadkowo, bo w sklepie w koszu z tanimi książkami za 12 zł ;) Szkoda, że taka krótka ;)

King_cool

koniec nie był szczególnie zaskakujący, ale ogólnie ksiązka świetna- bez dwóch zdań

King_cool

Na razie kupiłem wznowione wydanie "Mrocznej połowy" - może ktoś już czytał ? A po niej chyba wezmę się za "Wielki marsz" ! :)

King_cool

Ja czytałam puki co 4 jego książki - Wielki Marsz, Uciekinier, Komórka i Skazani na shawshank. Moim zdaniem Wielki Marsz jest najlepszy, gdyby nie zakończenie to Komórka była by druga :) a co do skazani na shawshank to film był o dziwo lepszy

King_cool

Zgadzam się, ogólnie jedna z najlepszych książek jakie czytałem, a było tego sporo, gdzieś tak z 1500 sztuk.
Wiele było w stylu utopii/dystopii, różnych reżimów - ale ta jest najbardziej "szalona", pokręcona, naturalistycznie brutalna...
Po prostu GENIALNA ;)

Ogólnie Kinga tylko kilka czytałem, i z nich Wielki Marsz jest na pierwszym miejscu, ex aequo z serią Mroczna Wieża.

King_cool

Doczekaliśmy się :D podobno ruszają prace nad filmem

King_cool

Nie będzie filmu bo większość książki dzieje się w głowach bohatera i w dialogach między nimi. Nikt się za to nie weźmie bo ludzie którzy nie czytali książki będą narzekać ze nudny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones