Stephen KingI

Stephen Edwin King

8,4
5 996 ocen materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Stephen King

Jego najnowsza powieść"Czarna bezgwiezdna noc "to jest to na co czekałem od dawna(główny bohater/a osaczony/a do granic możliwości),wreszcie powrót do korzeni...Cztery opowiadania,mam nadzieję,że napisane z póznego okresu jego twórczości a nie jakieś odkurzone z dawnych notatników.Bo to co ostatnimi czasy Stephen serwował średnio mi pasowało,jeszcze "Ręka mistrza" trzymała jakiś poziom,ale już "Komórka"i "Pod kopułą"to są jedyne powieści których nie dałem rady przeczytać do końca,biły po prostu prostotą fabuły,szczególnie ta pierwsza,druga zaś to natłok postaci i zapychacze,by powiększyć objętościowo książkę.

aronn

Nie zgadzam się z tobą.
"Komórka" i "Pod kopułą" to kawał świetnych powieści. Osobiście nie przeszkadzał mi natłok bohaterów ani prostota fabuły. King pokazał, że z banalnego pomysłu potrafi stworzyć świetne dzieło.

Zapraszam na mojego Bloga.
www.stephenking-polska.blogspot.com

aronn

Moje odczucia po "Czarnej bezgwiezdnej nocy" są bardzo pozytywne. Szczerze powiedziawszy nie spodziewałam się po Kingu tak dobrej książki :)

użytkownik usunięty
Gaby_of

Zgadzam się. Bardzo dobra książka.

aronn

"Dallas '63" to dopiero popis "pisarstwa".rewelacja.

aronn

Czarna bezgwizedna na pewno cie nie zawiedzie jeśli jestes fanem Kinga

karczoch44

no nie zawiodła,ale do Dallas nie podszedłem w ogóle już wyrosłem z tych jego bardzo fantastycznych(typu komórka,pod kopułą itd)ja jednak wolę z naciskiem na psychologię...

aronn

aha czyli coś pod Grę Geralda, Wielki Marsz, Blaze, Cujo, Carrie (chociaz ta podchodzi pod fantastykę)?

karczoch44

No właśnie!

aronn

to jakbyś znał jakies inne tytułu powieści nie z przedziału science fiction to daj znac, z chęcią bym przeczytała :)

karczoch44

Takie bardziej "przyziemne",które za bardzo też nie przynudzają:

Smętarz dla zwierzaków
Dolores Claiborne(duży nacisk na psychologię,moze sie podobać szczególnie kobietom)
Worek kości
Ale jedne z najlepszych pod pseudonimem Bachman:
1979 – Wielki marsz (The Long Walk)
1981 – Ostatni bastion Barta Dawesa (Roadwork)
1982 – Uciekinier (The Running Man)
1984 – Chudszy (Thinner)
2007 – Blaze

aronn

"Na przyszły rok zaplanowana jest kolejny film na podstawie prozy Stephena Kinga. Tym razem na ekrany trafi ekranizacja Dobranego małżeństwa ze zbioru 'Czarna bezgwiezdna noc'. Prawa wykupiła niezależna wytwórnia Atlas International Film podczas festiwalu w Cannes. Reżyserem obrazu będzie Peter Askin, człowiek o dość skromnym dorobku, w ciągu 19 lat wyreżyserował tylko 4 filmy. Producentem będzie Will Battersby." :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones