Stephen KingI

Stephen Edwin King

8,4
5 988 ocen materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Stephen King

witam!
ja moja pierwsza ksiazke przeczytalem w wieku jakichs 10 lat po ogladnieciu mini-serialu.. bylo to "Lsnienie" . po przeczytaniu drugiej ksiazki wiedzialem ze bedzie to moj ulubiony autor i ze musze przeczytac jego inne ksiazki!:D
jesli chodzi o ekranizacje to musze sie zgodzic ze king trzeba czytac a nie ogladac, gdyz filmy nie moga sie rownac z jego ksiazkami:D jedynym wyjatkiem jest chyba "zielona mila"! dobre ekranizacje to tez "Skazani na Shawshank" ; "misery" ; "langoliery" ; "dreamcatcher";

do moich ulubionych ksiazek naleza na pewno (kolejnosc przypadkowa):
1. MROCZNA WIEZA (cala seria)
2. Bastion
3. Misery
4. Wielki Marsz (!!!)
5. Talizman
6. Lsnienie
7. Tommyknockers
8. Skazani na shawshank
9. Pokochala Toma Gordona
10. Dreamcatcher
11. Smentarz dla zwierzakow.
12. Chudszy
i wszystkie zbiory opowiadan:D
... przynajmniej te najbardziej zapadly mi w pamieci;)
polecic moge tez:
Buick 8; Worek Kosci; Bezsennosc; Gra Geralda; Sklepik z marzeniami; Cujo Podpalaczka i Miasteczko Salem...

tak na dobra sprawe to nie bylo ksiazki kinga ktoraby mi sie nie podobala:) byly moze 2 czy 3 ktore sie ciezko czytalo ale ogolnie i tak robily niesamowite wrazenie! (jedynym wyjatkiem byla proba fantasy kinga "Oczy Smoka" chociaz i ona miala swoj klimat...)

jedyne ksiazki jakich nie czytalem to:
Uciekinier; Dolores Claiborn; Rose Madder; Colorado Kid; Danse Macabre; i oczywiscie MROCZNA WIEZA 7.. wszystkie sa w trakcie szukania przeze mnie:D:D

goraco polecam wszystkie ksiazki kinga i pozdrawiam wszystkich jego fanow!:D

zielak_4

Zgadzam się ze wszystkim co powiedziałeś! Ja go zaczęłam czytać jak obejrzałam ekranizację Carrie. Prawdą jest, że lepiej Kinga czytać niż oglądać. Uwielbiam jego książki i jego samego. Do moich ulubionych utworów należą: (również kolejność przypadkowa):
Langoliery, Cujo, Sklepik z marzeniami, Worek kości, Christine, Misery.
Chciałabym zacząć cykl mrocznej wieży, ale nigdzie nie mogę znaleźć pierwszej części. Kocham Kinga i polecam go wszystkim!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones