Stephen KingI

Stephen Edwin King

8,4
6 052 oceny scenariuszy
powrót do forum osoby Stephen King
BlackShit

Aha i to jego wina ze filmweb nie rozdziela aktorów od scenarzystów czy autorów powieści na których oparte są filmy.
A może Ty tego nie rozumiesz i myślisz że to aktor? Zgaduje że od czasu "Jak Wojtek został strażakiem" nie przeczytałeś żadnej książki

Dude_

książki czytam ale fakt jest faktem, ze nie kinga bo to pisarz masowy dla plebsu, pokroju coelho i innych "wirtuozów" pióra.
1 idzie za całokształt

BlackShit

A czytałeś "Uciekiniera", "Miasteczko salem", albo "Desperacje" King pisze dobre książki co prawda czasem za bardzo przynudza opisami postaci itp. ale nie jest złym pisarzem.

BlackShit

skąd w głowach wielu baranów przeświadczenie, że to co niszowe jest dobre, a to co masowe- złe?
O ile w ogóle możemy mówić o czymś takim jak książki dla mas. Patrząc na statystyki czytelnictwa w Polsce mam wątpliwości.

killus_13

Prawda. A King jest świetnym pisarzem i tyle. Co z tego że jego dzieła to kultura masowa? Daję 10 za całokształt twórczości. Ten temat powstał w celu prowokacji jak większość od tego gościa wyżej.

Little_Jacob

nie synek, to nie prowo
king pisze według mnie bzudry, horrorki, science fiction i inne takie bzdety, oczywiscie w tej swojej tematyce sie dobrze odnajduje, jest "płodnym" pisarzem, sporo pisze, ma swoje pomysły
rozumiem, ze ktoś sie moze tym podniecać, spoko, gusta są różne, dla mnie to jest słabe

BlackShit

jest to tzw literacki fast food dla mało wymagającego czytelnika
ale co kto lubi

oooo podzieliło mi komentarz na dwa ;D

BlackShit

hmmm więc podziel się z nami jakich pisarzy lubisz?

BlackShit

To chodzi Ci w końcu o to, że pisze dla plebsu, czy po prostu nie przepadasz za tą tematyką?

killus_13

o jedno i drugie, tzn z plebsem to przesadziłem, troche mentorski ton mi sie włączył, zamienmy to na mało wymagającego czytelnika.
co do pisarzy, których lubie - Capote, Fante, Celine, Vian i jeszcze paru innych

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones