[{"id":4,"name":"music","above5p":true,"career":{"name":"kompozytor"},"ranking":{"name":"Muzyki","link":"/person/ajax/roles/2709727/4","url":"/ranking/person/music"},"rating":{"count":16,"rate":9.4375,"desc":"ocen","profession":"muzyki"}}]
9,4
16 ocen muzyki
Szymon Nidzworski

Szymon Nidzworski to wielokrotnie nagradzany polski saksofonista, kompozytor muzyki filmowej i teatralnej. Urodził się 22 czerwca 1988 roku w Iławie. Ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, doskonalił również swój warsztat w Conservatoire à Rayonnement Régional Cergy-Pontoise we Francji oraz w Hochschule für Musik „Hans Eisler” w Berlinie.

Wydany w 2017 roku autorski album Szymon Nidzworski Project feat. Andrzej Seweryn „Behind Your Eyelids” (dystrybucja Warner Music Poland), inspirowany muzyką teatralną i filmową, stał się punktem zapalnym działalności jako kompozytora muzyki filmowej. Płyta ta, została zauważona oraz doceniona nie tylko przez krytyków muzycznych, ale również przez reżyserów filmowych.

Współpracuje z wybitną polską reżyserką filmów dokumentalnych Ewą Ewart, komponując muzykę do jej produkcji – „Klątwa obfitości” (2018) oraz „My, naród” (2019). Jest również kompozytorem i wykonawcą soundtracku do filmu dokumentalnego „Dotknięcie”, wyprodukowanego przez TVP Kultura, przedstawiającego życie aktorki Jadwigi Jankowskiej-Cieślak (reż. Katarzyna Michałkiewicz).

[informacja nadesłana]

Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 czerwca 1988

miejsce urodzenia: Iława, Polska

forum osoby Szymon Nidzworski

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum