[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/2594003/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":349,"rate":5.4756446991404015,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/2594003/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":1,"rate":7,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
5,5
349 ocen gry aktorskiej
Szymon Radzimierski
Aktor, podróżnik, łowca przygód, bloger, autor książek, mówca motywacyjny.

Na scenę filmową wpadł z typowym dla siebie impetem główną rolą Franka w komedii przygodowej "Władcy Przygód. Stąd do Oblivio" w reż. Tomasza Szafrańskiego. Jak mówi, rola "nastoletniego szalonego naukowca, trochę introwertycznego, który ma zupełnie inny charakter niż ja" była dla niego spełnieniem marzeń i fantastycznym wyzwaniem. Doceniony przez ekipę jako "urodzone zwierzę filmowe" o naturalnej intuicji i ogromnej pasji, jeszcze w trakcie pracy nad debiutem otrzymał kolejną propozycję.

W "Kobietach Mafii" w reż. Patryka Vegi kreując odważną, wymagającą przełamywania barier, rolę Maćka, samotnego, szukającego miłości i akceptacji syna mafiosa i zakupoholiczki, zyskał uznanie reżysera, który podkreślił: "Nie zdarzyło mi się wcześniej, by współpraca z dzieckiem przebiegała profesjonalnie jak z doświadczonym aktorem. Szymon kapitalnie wchodzi w emocje, a na planie jest skupiony w 100% na pracy. Mimo młodego wieku jest świetnym partnerem we współpracy, który świadomie buduje swoją postać i wkłada w rolę kreatywne pomysły".

Simon nie stroni także od mniejszych, ciekawych projektów – zaprezentował się w zwiastunie filmu "Mała Wielka Stopa" i w kampanii New Balance Back to School.

Kocha podróże - odwiedził 40 krajów, prowadzi bloga planetkiwi.pl. Jest autorem książek podróżniczych "Dziennik Łowcy Przygód", zdobywa nagrody na festiwalach, występuje jako mówca motywacyjny. Ukończył kurs nurkowy PADI, pływa, żegluje, zna podstawy karate, trenuje wspinaczkę skałkową. Aby chronić dżunglę i orangutany stworzył na Borneo projekt ekologiczno-edukacyjny, angażuje się jako wolontariusz w akcje społeczne.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 października 2006

miejsce urodzenia: Łódź, Polska

W 2018 roku wystąpił w reklamie obuwia i plecaków marki New Balance (wraz z Barbarą Kurdej-Szatan i Julią Cymbaluk).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych