Agnieszka Dygant 

Agnieszka Urszula Dygant

7,3
27 511 ocen gry aktorskiej
Agnieszka Dygant
Urodziła się 27 marca 1973 roku w Piasecznie. Jest absolwentką łódzkiej 'Filmówki'. Na dużym ekranie zadebiutowała jeszcze w czasie studiuów w "Farbie" Michała Rosy. Jako nastolatka była punkiem (należała nawet do punkowej grupy 'Dekolt'), jednak mimo buntowniczych ideałów szkołę filmową ukończyła wzorowo. W 1998 roku zdobyła nagrodę na XIX Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, brawurowo śpiewając "Sing, Sing" Agnieszki Osieckiej. Jako świeżo upieczona aktorka Agnieszka Dygant marzyła o karierze scenicznej. Niestety w żadnym z warszawskich teatrów nie udało się jej zdobyć angażu. Po odmowie współpracy ze strony Teatru Powszechnego i Teatru Rozmaitości artystka ostatecznie postanowiła spróbować swoich sił w filmie. Media w szybkim czasie okrzyknęły ją 'polską Sandrą Bullock' i to nie tylko ze względu na podobieństwo fizyczne, ale głównie dlatego, że Agnieszka jest jedną z nielicznych aktorek, łaczących urodę i naturalność z niezwykłym talentem komediowym. Jest niezwykle popularna wśród polskiej widowni, o czym świadczą liczne nagrody przyznawane przez widzów, takie jak np. Telekamery Teletygodnia.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 27 marca 1973

miejsce urodzenia: Piaseczno, Polska

wzrost: 170 cm

mąż Marcin Władyniak (rozwód)
W 1998 roku ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (Polska).
W 2000 roku wystąpiła w teledysku "Dla ciebie" zespołu Myslovitz
Ze związku z Patrickiem Yoką ma syna Xawerego (ur. 13.03.2010).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jest zarówno świetną aktorką jak i wspaniałą kobietą. Mimo popularności jest miła, szczera, prawdziwa, a także troszkę nieśmiała. Właśnie takich ludzi powinno być więcej w showbiznesie. I takich ludzi się kocha. I ceni. Za to co robią. I jak to robią. <3

Oto genialny przykład jak utalentowane aktorki marnują się w może nie aż tak głupich ale prostych serialach! Napewno w gdyby była amerykanką miała by juz z 2 oskary na koncie!

Ale po obejrzeniu Fali Zbrodni zupełnie zmieniłem zdanie. W Niani przeszła samą siebie gra taką głupią zabawną kobietę a Fali zbrodni silną poważną kobietę. Trzeba mieć talent by wcielić się w każdą role i to jeszcze tak dobrze ;)

ona jest tak paskudna że aż piękna;P

Bardzo się zawiodłam na Pani Agnieszce Dygant po ostatniej jej roli w filmie pt. ,,Botoks" , nie przypuszczałam ,że tak dobra aktorka zagra w takim CHŁAMIE!!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones