Postać

Raiden

Mortal Kombat 11 (2019) NetherRealm Studios
Mortal Kombat 11 (2019) NetherRealm Studios
Raiden
{"id":"1710","linkUrl":"/character/Raiden-1710","alt":"Raiden","imgUrl":"https://fwcdn.pl/cpo/17/10/1710/1594_1.4.jpg"}

Jedna z oryginalnych postaci pierwszej części "Mortal Kombat". Podobnie jak Scorpion i Sub-Zero występuje w każdej odsłonie serii. Chociaż Raiden jest bezkształtny i eteryczny, często przybiera formę dorosłego mężczyzny w białych szatach i niebieskiej kamizelce, a jego twarz zwykle pokrywa słomkowy kapelusz. Efekt jest wzmacniany przez jarzące się niebieskie oczy, które promieniują elektrycznością i długimi siwymi włosami, odpowiadającymi jego boskiemu statusowi.

Raiden jest bogiem gromu, obrońcą ziemskiego wymiaru i prawdopodobnie jedną z najpotężniejszych postaci w całym uniwersum "Mortal Kombat". Będąc bogiem, posiada wiele nadprzyrodzonych zdolności, takich jak umiejętność teleportowania się, kontrolowania błyskawicy i latania. Może także za pomocą elektryczności wyleczyć innych. Jako boska istota jest przyzwyczajony do myślenia w kategoriach wieczności, a nie normalnej długości życia człowieka ale nie znaczy to, że nie jest w stanie zrozumieć ludzkich wartości i psychiki. Raiden to bohater spokojny i opanowany, zrobi wszystko, by kogoś ocalić.

Pomimo swojej boskości, Raiden nie jest niezniszczalny. Posiada swoje ograniczenia, choć jest mało prawdopodobne, by kiedykolwiek został naprawdę zabity. Jak każdy inny bóg, traci swoje moce, jeśli wejdzie do innej domeny, jak chociażby Outworld. Z racji jego statusu, nie wolno mu bezpośrednio uczestniczyć w żadnych turniejach Mortal Kombat, chyba że przybierze śmiertelną formę. Przy jego tworzeniu twórcy inspirowali się na postaci Lightning z filmu "Wielka draka w chińskiej dzielnicy" Johna Carpentera z 1986 roku.

Więcej Mniej
świat Mortal Kombat twórcy Ed Boon, John Tobias data powstania 1992 znany też jako Rayden
Zwiastun
nr 1 (polski) 2:24
Zwiastun
nr 1 1:55
Zwiastun
nr 18 (polski) 2:42
7 wspaniałych
Najlepsze filmowe fatalities
Mortal Kombat jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Raiden jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.