Tadeusz Kwinta

7,7
821 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Tadeusz Kwinta

Potrafię czytać nuty. Jest Pan dla mnie Mistrzem. Takich ludzi jak Pan, już nie będzie.

A ja mam, a ja mam, księżycowy kamień...

Jestem multiinstrumenalistą (amatroskim rzecz jasna), ale to Pański głos i program sprawił, że pokochałem prawdziwą muzykę, a nie jak większość moich rówieśników muzyczną "konfekcję".

Serdecznie pozdrawiam.

diabolvs

Podepnę się pod temat.

Szukam starego programu telewizyjnego (odnoszę wrażenie, że występował Tadeusz Kwinta i że był to program "Po prostu muzyka"). Jego fryzura z tamtego czasu by pasowała. Była to piosenka kabaretowa, w której nieco tańczył z wielką tubką pasty do zębów i śpiewał "Krakodent, Krakodent - poprawi ci urodę". Na 95 % był to Tadeusz Kwinta. Z drugiej strony, sceneria pasowała bardziej do jakiejś gali kabaretowej niż do programu. Lata 1995-1999.

underground73

Na 100% był to wspomniany program "Po prostu muzyka", dopiero dziś udało mi się potwierdzić, że to ten program. Oczywiście przypadek sprawił, że tu trafiłem - po "Przybyszach z Matplanety". Niestety poza krótkimi urywkami, wątpię, by ocalał choćby jeden odcinek. Nasza "kochana" tv kasowała archiwa skuteczniej niż ubecja. Słodowego zostało chyba 3 odcinki, a reszta Telewizji Edukacyjnej albo została skasowana albo tłumaczą się w pokrętny sposób, no bo w dzisiejszych realiach tv ma dostarczać wyłącznie rozrywkę (czytaj totalny chłam do odmóżdżania ludzi, zwłaszcza dzieci i to od najmłodszych lat). To co zrobili z "Sondą" to już w ogóle ekstrema... Swoje zbiory skasowali dawno temu, a gdy Ś.P. Tomasz Pyć chciał za darmo udostępnić skopiowane przez siebie odcinki ludziom, to gadka o prawach autorskich itp, więc poprosił, by puścili z jego zbiorów - to odbicie piłeczki "kto będzie chciał to dziś oglądać". W końcu ostatni z twórców zmarł, więc niby mają problem z głowy, ale o ile mi wiadomo to chyba żona p.Pycia walczy dalej, wspierana przez ludzi z forum, które jeszcze za życia założył pan Tomasz. PS: Przepraszam za ten offtop i smutne zakończenie moich wypocin, dlatego polecam świetny film z panem Kwintą: "Monidło" https://www.youtube.com/watch?v=liWrh3vZkxQ Pozdrawiam, cześć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones