Tamara Czartoryski-Borbon

Tamara Laura María de los Dolores Luisa Fernanda Victoria de Todos los Santos Czartoryska y Picciotto

powrót do forum osoby Tamara Czartoryski-Borbon

Córka księcia Adama Karola Czartoryskiego, ostatniego męskiego członka starszej linii rodu Czartoryskich, który jest bratem ciotecznym Jana Karola I Burbona - króla Hiszpanii.

12chinczyk

i jest w prostej linii (jeśli uznać, że książe Adam Jerzy był synem Adama Kazimierza, co jest dosć ryzykowną tezą) 19. potomkinią Giedymina, spokrewnioną m. in z Jagiellonami.

undula

Biorąc pod uwagę, że z tamtych czasów ciężko o pewne źródło wiarygodnych informacji to można taką tezę przyjąć, ale fakt - ryzykowną. Co do Giedymina, spokrewnioną to mało powiedziane - Giedymin to dziadek Władysława II Jagiełły :)

Tak na marginesie, ciekawostką jest fakt, że największy rozkwit państwa polskiego miał miejsce kiedy na tronie polskim panowała dynastia litewska... czyli właśnie Jagiellonowie. Mam nadzieję na dalsze ożywienie dyskusji :)

Pozdrawiam :)

12chinczyk

skąd w ogóle taka wysoka ocena? Przecież ona nawet nie mówi po polsku.....

chieminsky

Nie wiem czy mówi po polsku czy nie mówi ale na pewno posiada też polski paszport :). Sam jestem zaskoczony ale to prawda.

12chinczyk

Ale wiedza zazdroszczę :))

kkrajewska2

E tam. Coś się tam czasem przeczytało wcześniej i jakoś na nią trafiłem wtedy z tego co pamiętam :)

PS. Jak widzę datę dodania przeze mnie tego wpisu to się łapię za głowę :D prawie 7 lat temu :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones